Гран Прі Італії. Ювілейна перемога Хемілтона і згорівший двигун Росберга

06.09.2015 16:42 290 0

Гонка на Монці у 2015 році назавжди увійде в історії та пам'ять Льюіса Хемілтона. Вигравши цьогорічний Гран Прі Італії, британець завоював "великий шолом" (перемога у кваліфікації, перемога у гонці та найкращий час на колі у гонці), здобув третю перемогу на цій трасі загалом, сьому перемогу у сезоні та 40-у звитягу у кар'єрі пілота Формули-1.

Окрім того, Хемілтон серйозно збільшив перевагу над конкурентами в особистому заліку. Для його головного суперника - Ніко Робсерга - гонка не залагодилася із самого початку. На старті заглох двигун у Райкконена, і німець, не зорієнтувавшись, пропустив уперед двох пілотів Williams і Серхіо Переса, якого відразу ж випередив через кілька поворотів.

А далі Росберг вперся у Боттаса, котрого ніяк не міг обійти. Навіть по радіо Ніко повідомив, що йому чомусь не вистачає чи то потужності, чи то фарту. Згодом у нього виникли деякі проблеми з технікою, але ненадовго, і німець продовжив атаки на Валттері. Та випередити дует Williams він зміг лише після хвилі піт-стопів.

Завершилася гонка для Росберга на 51-му колі, коли загорівся мотор на його боліді. Шостий Гран Прі силова установка на Mercedes не витримала. Ніко нічого не залишалося, як звернути у зону безпеки та швиденько вилазити з машини, з якої йшов дим... Болючий удар по амбіціях на омріяний чемпіонський титул.

Що стосується лідерів, то Хемілтон з перших кіл почав поступово відриватися від Феттеля. Натомість, Себ створив собі цілком комфортний відрив від інших переслідувачів. Так вони, власне, і фінішували. Льюіс "привіз" Себастьяну 25 секунд, а сам німець третьому місцю - 22 секунди.

Феліпе Масса за рахунок сходу Росберга вдруге у сезоні піднявся на подіум, фінішувавши третім. Зовсім трішки не вистачило Боттасу, щоби випередити партнера по команді, - він став четвертим. Райкконен стартову невдачу відносно компенсував вдалими останніми колами та підсумковим п'ятим місцем.

Далі два боліди Force India - Перес і Хюлькенберг відповідно. Також в очки потрапили Ріккардо, Ерікссон і Квят. Натомість, знову без набраних пунктів Toro Rosso, McLaren і Manor. І якщо Баттону вдалося пройти всю дистанцію, то Алонсо змушений був зійти за кілька кіл до фінішу. Це вже не сприймається як сенсація, і через це шкода пілотів McLaren.

P. S. Гран Прі Італії-2015 запам'ятається найбільшою кількістю штрафів, які гонщики отримали за зміни силових установок та інші порушення. У підсумку після кваліфікації Дані Ріккардо був покараний втратою 50 місць, Сайнс-молодший і Даніїл Квят - 35, Ферстаппен - 30, Алонсо - 10 і Баттон - 5. Також втратив три позиції за блокування Хюлькенберга у кваліфікації Ерікссон. На всіх гонщики були покарані втратою 168 позицій!