Гран Прі Бельгії. Виграв Росберг, Хемілтон фінішував третім, стартувавши передостаннім

28.08.2016 19:55 1658 0

Кваліфікацію виграв Ніко Росберг, разом з ним з першої лінії стартового поля гонку починав Макс Ферстаппен, який поступився лідеру всього 15 сотих на швидкому колі, з другого ряду стартували Райкконен і Феттель, з третього - Ріккардо і Перес.

Льюіс Хемілтон практично не брав участі у кваліфікації, обмежившись одним колом у першій сесії. Після трьох змін силових установок він був покараний штрафом з втратою 60-ти позицій і стартував 21-м.

Фернандо Алонсо зупинив машину на початку кваліфікації. Йому теж тричі змінили силову установку - він починав гонку 22-м.

На старті Росберг зберіг лідерство. Ферстаппен пропустив обидві машини Ferrari, але змістився всередину. У підсумку Феттель зачепив машину Райкконена, і Себастьяна розвернуло. Ферстаппен пошкодив переднє антикрило, зачепивши Райкконена.

В кінці пелотону Верляйн врізався на гальмуванні у машину Баттона. Макс почав втрачати позиції та звернув у бокси. Слідом вирушили на піт-лейн Наср і Феттель, а Баттон і Верляйн вибули з боротьби.

На другому колі у Сайнса вибухнуло заднє праве колесо, машину розвернуло, зламалася підвіска, і Карлос вибув з боротьби. Був оголошений режим віртуального автомобіля безпеки. На шостому колі Кевін Магнуссен потрапив у серйозну аварію, вилетівши на великій швидкості за межі траси. Виїхав автомобіль безпеки.

На 10-му колі гонку зупинили червоними прапорами - пошкодження бар'єру в Eau Rouge виявилися занадто серйозними, щоб відновити його оперативно. На відновлення бар'єру пішло 17 хвилин. На рестарті Росберг зберіг лідерство, за ним слідували Ріккардо та Хюлькенберг, а Хемілтон випередив Алонсо у боротьбі за четверту позицію.

На 18-му колі Хемілтон випередив Хюлкенберга у боротьбі за третє місце, поступаючись Росбергу, який лідирував, 9 секунд, але Ніко на більш жорсткій гумі їхав у кращому темпі. На 27-му колі Росберг провів піт-стоп, зберігши лідерство у гонці.

На останніх колах Хемілтон накрутив темп, проїхавши найкраще коло гонки, але відставання від Ріккардо через додатковий піт-стоп було занадто великим.

Ніко Росберг виграв Гран Прі Бельгії, здобувши 20-ту перемогу у кар'єрі, шосту у цьому сезоні та першу за кар'єру на трасі у Спа. Force India випередила Williams у Кубку конструкторів, а McLaren випередила Toro Rosso.