Євробаскет-2013. Україна перемогла Австрію та відібралася до фінального турніру

Сергей Шемшученко — 2 вересня 2012, 19:20

Впевнена перемога над командою Австрії дозволила команді України пробитися у фінальну стадію першості Європи 2013 року.

Як пише прес-служба Федерації баскетболу України, гра розгорталася за звичним вже для збірної України у цьому циклі сценарієм: наша команда відривалася на 7-8 очок, потім суперники підбиралися на мінімальну відстань.

Так, за три хвилини до завершення стартової десятихвилинки українці вели 15:7, однак пропустивши ривок гостей 7:0, уже мали 15:14. Однак перед сиреною Кирило Натяжко та Максим Пустозвонов знову підкоригували цифри на табло на свою користь - 19:14.

Друга чверть пройшла так само хвилеподібно: підопічні Майка Фрателло відривалися на 8 пунктів, потім знову давали можливість австрійцям скоротити до одного.

У середині третьої десятихвилинки після триочкового Максима Корнієнка та п’яти очок поспіль Сергія Гладиря перевага господарів майданчика вперше стала двозначною - 48:38. Наступні три хвилини пройшли за австрійським сценарієм - 2:12, і рахунок став нічийним - 50:50.

Цікаво, що за другі п’ять хвилин третьої чверті корисними діями у складі української збірної відзначився лише Максим Корнієнко - на його рахунку блок-шот, три підбирання і всі чотири очки нашої команди.

На початку четвертої десятихвилинки за рахунку 52:51 важливий у психологічному сенсі триочковий закидає Олександр Липовий, після чого В’ячеслав Кравцов заробляє фол у нападі (четвертий для нього).

Однак влучні дальні Гладиря та Забірченка дають українським уболівальникам надію, що кінцівка цього матчу буде не такою валідольною, як попереднього. Сподівання виявилися не марними - команда Майка Фрателло спокійно довела справу до перемоги - 68:57, і за два тури до завершення відбіркового турніру оформила путівку на Євробаскет-2013.

Україна - Австрія 68:57 (19:14, 20:18, 13:18, 16:7)

Україна: Гладир (17 + 5 підбирань + 5 передач), Корнієнко (12 + 12 підбирань), Дроздов (9 + 9 підбирань), Бертт (7), Кравцов (5 + 9 підбирань) - стартовий склад; Пустозвонов (7), Забірченко (6 + 4 передачі), Липовий (3), Натяжко (2 + 5 підбирань), Печеров (0)

У другому матчі нашої групи хорвати знову крупно перемогли збірну Кіпру, цього разу на виїзді - 49:98.