Євробаскет-2013. Україна - Ізраїль 74:67. Друга перемога українців у Словенії. ВІДЕО

05.09.2013 17:23 641 0

У четвер, 5-го вересня, чоловіча національна збірна України провела свій другий поєдинок на Євробаскеті-2013 у Словенії.

Суперником "синьо-жовтої" дружини була збірна Ізраїлю, яка у стартовому поєдинку поступилася в овертаймі Великобританії. Отже, вони хотіли у звітному поєдинку показати, що та поразка була несподіваною.

Українці першими закинули два очки - відзначився Кирило Натяжко. Але суперники досить швидко рахунок зрівняли, після чого команди майже три хвилини не могли влучити у кошик один одного. Першими "взірвалися" підопічні Майка Фрателло. Сергій Гладир, Максим Корнієнко (два з фолом) і Юджин Джетер принесли по три очки кожен, і рахунок став 11:2.

Тренерський штаб Ізраїлю взяв тайм-аут, але і це не допомогло. Натяжко робить +11, і тільки тоді суперникам вдався триочковий кидок (Ніссім). Оговталися баскетболісти з узбережжя Середземного моря у другій частині чверті, однак їх зусиль не вистачило, аби виправити ситуацію. Україна пішла на перерву з +6 - 19:13.

Другу чверть краще почали номінальні гості, які скоротили відставання до чотирьох очок. Проте вісім очок Пустозвонова (два триочкові) повернули впевнену перевагу українцям. І знову Арі Шівек змушений був брати хвилинну перерву. Та особливо це не допомогло, адже на шостій хвилині Ізраїль уже мав п'ять командних фолів. До того ж Коцікаро та Грін на той момент уже отримали по три персональні штрафи.

Завершальна частина десятихвилинки була нерезультативною. Натяжко з лінії штрафних кидків повернув Україні перевагу у 9 очок. Пніні аналогічним чином знову дещо скоротив відрив, але останнє слово було за Кравцовим, який разом із сиреною приніс ще два очки. 35:26, і гравці пішли на велику перерву.

Третю чверть, яку у баскетболі називають чи не найважливішою, українці почали просто катастрофічно. Чотири хвилини, можна проводити аналогії з попереднім поєдинком з Бельгією, вони не могли набрати жодного очка. Ізраїль же у цей час звів перевагу "синьо-жовтих" нанівець - 34:35.

Перервав "засуху" своїм кидком Олександр Липовий. Однак тут вимальовувалася інша проблема - Україна набрала п'ять командних фолів уже на п'ятій хвилині, і кожен наступний суперники кидали зі штрафної лінії. У певній мірі у той момент допоміг фол на Гладиреві, коли Сергій виконував триочковий. З лінії атакуючий захисник був точним. Проте це лише ненадовго відтермінувало рівність у рахунку. За чотири хвилини до завершення чверті він став 40:40.

І тут фортуна посміхнулася Україні. Арбітри виписали Равіву Лімонаду технічний фол. Гладир штрафні закинув Після цього сфолив проти Сергія Коцікаро (який невдовзі взагалі піде відпочивати через перебір). Українець знову був точним, а найголовніше - Ізраїль також набрав п'ять командних фолів.

За дві хвилини до завершення чверті надважливий триочковий кидок вдався Олександру Мішулі (це були його перші очки у матчі, до слова, й останні) - 47:42. Пніні відповів двома, а Кравцов у наступній атаці здобув "енд ван", реалізувавши і кидок зі штрафної лінії. А завершальним акордом став триочковий кидок Пустозвонова, який встановив остаточний рахунок третьої десятихвилинки - 53:46 (18:20 програли цей відрізок зустрічі українці).

Тепер підопічні Майка Фрателло мали втримати переможний рахунок у четвертій чверті. І почали вони це досить вдало - Кравцов приніс два очки, а Забірченко відразу три, і +10 для України. А от далі прийшли провальні 200 з невеликим секунд, за які Ізраїль знову скоротив рахунок до мінімуму - 57:58.

Фрателло змушений брати тайм-аут. І це спрацьовує! Спочатку Кравцов, а потім Гладир вдало беруть гру на себе. До того ж Сергій змушує фолити Гріна, для котрого персональний фол стає п'ятим у грі. Шкода лише, що Гладир не влучив штрафний. Ізраїль не здається, і "2+1" Кадіра роблять рахунок 60:62 (Україна все ще попереду).

В останні хвилини зустрічі українці чудово відіграли під своїм кошиком, не давши суперникам виграти підбирання. А враховуючи те, що ізраїльтянам ніяк не давалися триочкові кидки, то цей компонент гри вийшов на перший план. Надзвичайно домомогла "синьо-жовтим" влучна триочкова спроба найрезультативнішого у звітному поєдинку Сергія Гладиря. А красивий слем-данк Максима Корнієнка фактично зняв питання про переможця - 69:62.

Залишалася хвилина, та було відчуття, що Україна свого вже не впустить. Так, власне, і сталося. Більше того, наші співвітчизники, пропустивши кілька атак, ще збільшили свою перевагу. Особливо красивим був данк Кравцова майже із фінальної сиреною. Підсумковий раухнок 74:67 зафіксував другу перемогу підопічних Майка Фрателло на Євробаскеті-2013. І Україна стає реальним претендентом на вихід у другий етап турніру від Групи "A".