ЧС-2014. Україна - Домініканська Республіка 72:62. Вдалий старт для українців

30.08.2014 15:20 1024 0

30 серпня 2014 року назавджи ввійде в історію українського баскетболу. Саме у цей день чоловіча збірна України в іспанському Більбао зіграла перший поєдинок на Чемпіонатах світу. Суперником була збірна Домініканської Республіки, яку експерти записували в аутсайдери групи C.

Як би там не було, а саме домініканці розглядалися, як одні з головних суперників команди Майка Фрателло у боротьбі за вихід до наступного раунду. Тому підсумкова перемога над ними наблизила українців до своєї чергової мети. Козирів у команди з Центральної Америки, якими б вона змогла здивувати, не виявилося. Хоча українцям і довелося попопіти та понервувати, особливо у першій половині.

Поєдинок розпочався для українців краще не придумаєш. Липовий і Джетер реалізували свої дальні спроби, тож на табло загорілися приємні 6:0. Проте домініканці швидко прийшли до тями та скоротили рахунок, а під кінець періоду навіть вийшли вперед. "Синьо-жовті", які у цьому матчі грали у білій формі, повернули лідерство, та Санчес разом із сиреною повів свою команду на невеличку перерву, ведучи у рахунку.

Що хотілося б відзначити по першій половині, так це те, що команди зробили ставку на захисні дії. Попереду ж у збірних виходило мало що. Українці у середині першої 10-хвилинки навіть чотири рази поспіль не могли кинути - атаки завершувалися простими помилками. Очевидно, "перегоріли" наші хлопці, адже це був дебют на турнірі такого рівня.

Другі десять хвилин українці почали цілком зібрано. Після триочкового від Забірченка навіть подумалося, що от-от команда почне набирати оберти. Проте шалені два кидки вийшли у Гарсії (другий ледь не від центральної лінії), і Україна опинилася позаду на п'ять очок. Вийти вперед підопічні Фрателло змогли після слем-данка Корнієнка (перед тим по два очки здобули той же Корнієнко та Натяжко).

Згодом команди знову занервували. Вилилося це у незрозумілі кидки з важких позицій. Домініканці ж намагалися розіграти свої атаки до вірного - майже кожного разу вони використовували всі 24 секунди, а потім не встигали кинути. І малорезультативні 27:27 на табло після першої половини сприймалися як закономірні. Хоча могли наші суперники піти на перерву, лідируючи. На щастя, арбітри не зарахували два очки разом із сиреною, зафіксувавши, що гравець Домініканської Республіки вже після неї випустив м'яч.

З огляду на це, просто фантастичним виглядав ривок України на початку другої половини - 11:0! Для початку два від Корнієнка, після яких послідували точні триочкові випади від Гладиря, Джетера та того ж Корнієнка. Домініканці не могли влучити у наш кошик цілих чотири хвилини. Окрім того, українцям вдалася гра під власним щитом, тому перевага поступово зросла до +14!

Отримавши таку суттєву перевагу, "синьо-жовті" дещо розслабилися, за що і поплатилися. Суперники вигравали підбирання на нашому кошику та проходили у трисекундну, ніби у власну. І Фрателло змушений був брати тайм-аут. Як радісно все починалося, так потім стало сумно... Цілих П'ЯТЬ хвилин українці не могли вразити кільце. Добре, що хоч і супротивники у цей відрізок часу набрали небагато. Зрештою, "розмочив" цифру 41 Гладир, і на хвилинну перерву Україна пішла, маючи +8 - 48:40.

Четверту чверть Домініканська Республіка розпочала у звичному темпі - кілька хвилин не могла відзначитися. Українці ж трішки збільшили перевагу та втримували суперників на комфортній відстані. Так фактично тривало протягом п'яти-шести хвилин.

Уже на шостій хвилині команди набрали по п'ять командних фолів, тому багато що мало вирішитися у виконанні штрафних кидків. А цей компонент у збірної з Центральної Америки шкутильгав усю гру, тому, маючи перевагу в 11 очок, було важко втратити цю перемогу. Так воно, власне, і сталося. Україна підтвердила статус не найслабшого колективу групи C - 72:62. Тепер Майк Фрателло має підготувати своїх підопічних до важкої та важливої зустрічі з Фінляндією, яка відбудеться вже завтра, 31 серпня, у неділю.

Чемпіонат світу-2014 з баскетболу

Група C

Більбао, Іспанія

1-й тур

30 серпня

Україна - Домініканська Республіка 72:62 (12:13, 15:14, 21:13, 24:22)

Україна: Джетер (16), Гладир (12), Корнієнко (9 + 7 підбирань), Липовий (4), Натяжко (2 + 6 підбирань) - старт; Кравцов (13 + 7 підбирань), Мішула (8), Пустозвонов (5), Забірченко (3), Зайцев (0).

Домінікана: Гарсія (18), Соса (11), Фелдайн (10), Баес (4 + 9 підбирань), Варгас (4 + 9 підбирань) - старт; Мартінес (6 + 5 підбирань), Санчес (5), Коронадо (2), Ліз (2), Рамон (0), Фортуна (0).

Двоочкові кидки: 12/28 (43%) - 17/37 (46%)

Триочкові кидки: 10/23 (43%) - 7/27 (26%)

Штрафні кидки: 18/26 (69%) - 7/14 (50%)

Підбирання: 36-41; Передачі: 11-13; Втрати: 17-17