НБА. Підсумки 1/2 Східної конференції. Хокс проходять Візардс, а Кавальєрс - Буллс

19.05.2015 20:20 486 0

Сайт Чемпіон продовжує пропонувати Вашій увазі серію матеріалів, де будуть описуватися матчі плей-офф Національної баскетбольної ліги сезону-2014/15.

Нагадаємо, кожен матеріал буде опубліковуватися після завершення кожної зі стадій.

Продовжуємо ми матчами 1/2 фіналу Східної конференції, де між собою зійшлися Атланта Хокс - Вашингтон Візардс і Клівленд Кавальєрс - Чикаго Буллс.

Наперед забігаючи, зазначимо, що у фінальному протистоянні Східної конференції зійдуться Атланта та Клівленд.

Атланта Хокс (60-22, 1 місце) & Вашингтон Візардс (49-33, 5 місце)

Рахунок у серії - 4:2 (98:104,106:90, 101:103, 106:101, 82:81, 94:81). У регулярному чемпіонаті команди грали між собою 4 рази. Рахунок особистих зустрічей 3:1 на користь Атланти.

Так як Візардс перший раунд завершили раніше, відпочивали вони на 5 днів більше Атланти. Це був єдиний вагомий аргумент для перемоги над найкращою командою Сходу.

Гра №1 (Місце проведення - Атланта, Джорджія)

У першому матчі перемогу здобули "Чарівники" з Вашингтона. І справді - "чарівники". І ось чому. У цьому матчі лідер столичної команди розігруючий Джон Волл грав з травмою лівої руки. На кісточках його зап'ястя після гри рентген показав п'ять тріщин! Друга головна атакуюча стла Вашингтона, Бредлі Біл у четвертій чверті, за 8 хвилин до її кінця, отримав сильне пошкодження правого гомілкостопу. Відчуваючи біль, зі сльозами на очах, вже на той момент найрезультативніший гравець матчу покинув майданчик.

Незважаючи на все це Вашингтон, програючи -12, зумів за дві чверті скоротити різницю у рахунку та вийти вперед. Бредлі Біл якимось дивом повернувся у гру за 4 хвилини до її кінця та допоміг команді втримати перевагу до фінальної сирени. Напевно, лікарі команди такі ж "чарівники" як і гравці, поставивши на ноги найкращого гравця матчу всього за 5 хвилин.

Гра №2 (Атланта, Джорджія)

Через травму у матчі не брав участь Джон Волл, його замінив розігруючий Рамон Сешнс, який приніс команді 21 бал і став найрезультативнішим гравцем матчу. Але його зусиль, як і зусиль усіх гравців, не вистачило для другої поспіль перемоги над найкращим колективом Східної конференції. Підсумковий рахунок на табло - 106:90. Атланта впевнено перемогла та зрівняла рахунок у серії.

Гра №3 (Вашингтон, округ Колумбія)

Вашингтон приймав Атланту у себе на майданчику. Команда, як і раніше, не могла розраховувати на Волла. Незважаючи на це, столичний клуб, завдяки відмінній грі Нене та їхнього шостого гравця Отто Потера, який став справжнім джокером у матчах плей-офф, зумів за три чверті знищити Атланту та за 10 хвилин до кінця основного часу повести у рахунку 91:70.

У відповідь тренер "Яструбів" Майк Буденхольцер випустив на майданчик усіх резервістів (чи то змирився з поразкою, або ж щось знав). Результат не змусив себе чекати: оформивши ривок 17:0, гравці запасу повернули Хокс у гру, а трьохочковий кидок важкого форварда Майка Мускали, який проводить свій другий сезон в НБА, за 14 секунд до кінця четвертої чверті встановив паритет 101:101. Здавалося, що психологічно пригнічений Вашингтон впустить перемогу, всі старання команди могли завалитися.

В останній атаці м'ячем володіла столична команда, і тренер "Чарівників" не став вигадувати особливих комбінацій. М'яч доставили 37-річному ветерану Полу Пірсу, який зі сталевим спокоєм, постоявши на місці 5 секунд, із сиреною через руки відразу двох суперників закинув баззер-бітер і приніс команді другу перемогу у півфінальній серії.

"Я просто хотів переконатися, що не залишу часу на атаку для суперника. Я був у таких ситуаціях багато разів", - Пірс прокоментував свої дії в останній і переможній атаці.

Цікавий факт: З 1973 року Атланта не вигравала жодного поєдинку у плей-офф, першу чверть якого програла з відривом у -10 очок.

Гра №4 (Вашингтон, округ Колумбія)

У четвертій грі Атланта зіграла у звичний для себе баскетбол і перемогла суперника з рахунком 106:101. Головною силою "Яструбів" була гра лави запасних. Резервісти Атланти переграли своїх візаві 32:16. За 9,5 секунд Пол Пірс міг зрівняти рахунок, але його відкритий трьох очковий не влучив у ціль, після чого Атланта впевнено дотиснула суперника.

Гра №5 (Атланта, Джорджія)

По ходу гри господарям майданчика довелося наздоганяти суперника. Як і у попередніх іграх, усе вирішувалося у заключній 12-хвилинці. І якби не відважна боротьба на щиті потужного форварда Атланти Ела Хорфорда, то Джон Волл, який повернувся у стрій після триматчевої відсутності, міг би стати найціннішим гравцем матчу та вибороти перевагу свого майданчика. Саме Волл заблокував кидок розігруючого Атланти та зберіг лідерство своєї команди на 1 пункт.

Після блоку спритнішим за всіх виявився Хорфорд, який виграв підбирання на чужому щиті та відправив м'яч у кошик, залишивши всього 2 секунди Вашингтону на атаку у відповідь, яка не увінчалася успіхом. Ел Хорфорд - герой матчу, а великі гравці Вашингтона кусають лікті, вони просто вимкнулися з боротьби за 3 секунди до фінальної сирени та подарували перемогу "Яструбам".

Гра №6 (Вашингтон, округ Колумбія)

Шоста гра серії була дуже впертою. По ходу гри лідер змінювався 10 разів, і рівно стільки ж разів рахунок був рівним. За 6,4 секунди до кінця матчу за рахунку 94:91 володіння було у господарів майданчика. Все, на що сподівалися гравці, - це точний трьохочковий кидок. М'яч доставили все тому ж Полу Пірсу, який у важкій боротьбі з фінальною сиреною зрівняв рахунок. Рефері на лінії зафіксував взяття, але головний суддя пішов дивитися повтор епізоду...

Після довгого перегляду та дискусій, влучання не було зараховане. Пірс розстався з м'ячем на дещицю секунди пізніше, ніж це дозволено правилами. Рішення суддів шокує Вашингтон, але правила для всіх одні. Підсумковий рахунок - 94:91. Атланта вперше в історії франчайзингу виходить у фінал Східної конференції.

"Я мало не заплакав. Подумав, тільки не знову, не може бути. Але баскетбольні боги були на нашому боці", - сказав після матчу Демар Керрол. "Коли м'яч потрапив у кошик, я не міг у це повірити. Я почав готуватися до овертайму, як раптом влучання не зарахували. І емоції взяли верх. Юху! Все круто! Ми зробили це!" - додав Кайл Корвер.

Найкращі гравці серії (показники у середньому за матч):

Атланта
Ел Хорфорд - 16,8 очок + 9,8 підбирань + 4,3 передач + 1 перехоплення + 2,3 блок-шота
Демар Керрол - 16,7 очок + 6,5 підбирань + 2,5 передач + 1,3 перехоплення
Джеф Тіг - 16,3 очок + 4 підбирань + 7 передач + 1,2 перехоплення
Пол Міллсеп - 15,7 очок + 8,3 підбирань + 4,2 передач + 1,5 перехоплення + 1 блок-шот

Вашингтон
Бредлі Білл - 25,2 очок + 5,7 підбирань + 5 передач + 1,7 перехоплення
Джон Волл - 17,7 очок + 5,7 підбирань + 11 передач + 2,3 перехоплення + 2 блок-шота
Пол Пірс - 14 очок + 4,8 підбирань

Клівленд Кавальєрс (53-29, 2 місце) - Чикаго Буллс (50-32, 3 місце)

Рахунок у серії - 4:2 (92:99, 106:91, 96:99, 86:84, 106:101,94:73). У регулярному чемпіонаті команди грали між собою 4 рази. Рахунок особистих зустрічей 3:1 на користь Клівленд.

У середині регулярного чемпіонату, після NBA All-Star Game, серед оглядачів та експертів яро обговорювалася тема претендентів на перемогу Західної та Східної конференції. Багато хто з фахівців хотіли передбачити фаворитів, а то й зовсім вгадати майбутнього чемпіона. Командам Чикаго та Клівленд, на думку більшості експертів, було призначено грати у фіналі Східної конференції. Але доля звела ці колективи трохи раніше - у півфіналі. З одного боку Леброн Джеймс і компанія, з іншого "здоровий" Деррік Роуз і його новий Чикаго.

Перед початком серії фаворитами вважали саме Буллс. Головна тому причина - порожній лазарет команди, у той час як колектив з Огайо змушений був грати без Кевіна Лава. Фронт-корт "Биків" на чолі з Полом Газолем і Хоакімом Ноа був тим ключем, якому, здавалося, цілком під силу відкрити двері у фінал конференції.

Гра №1 (Місце проведення - Клівленд, Огайо)

Із самого початку матчу ініціативу захопили гості. У них усе виходило легко та невимушено. Герой впевненого старту - Майк Данліві. Гравець набрав 13 очок у першій чверті при реалізації 5/5. Наприклад, всі гравці Клівленда набрали лише 15 очок (5/20), чверть закінчилася із загальним рахунком 15:27.

Буллс перемогли завдяки високій результативності (2-очкові - 50%, 3-очкові - 55%) і відмінній злагодженій грі Роуза та Газоля, які часто, і більше звичайного, результативно розігрували пік-н-роли.

"Ми всі повинні грати краще", - резюмував лідер Кавс Леброн Джеймс після гри, незважаючи на свою статистику: 19 очок, 15 підбирань, 9 передач і 6 втрат. "Сьогодні я грав не досить добре", - додав він.

Гра №2 (Клівленд, Огайо)

Також, як і у попередньому матчі, все вирішилося у першій 12 хвилинці. Завдяки агресивним, наполегливим, впевненим діям Леброна Джеймса (5 з 7 кидків, 14 очок) та ефективному командному захисті, Клівленд просто знищив свого суперника - 38:18. Причому 13 очок господарі закинули після 7 втрат Чикаго. За інші 36 хвилин гри "Бики" змогли скоротити розрив лише на 5 пунктів. У підсумку, більш ніж упевнена перемога Кавальєрс з рахунком 106:91.

Гра №3 (Чикаго, Іллінойс)

Якщо не враховувати той факт, що Пол Газоль отримав травму у даному поєдинку, ця гра залишиться найприємнішим спогадом плей-офф-2015 для міста Чикаго. За три секунди до кінця матчу на табло були рівні цифри - 96:96, і хто як не Роуз повинен був завершувати комбінацію. Деррік встиг позбутися опіки та далеким 3-очковим влучанням перетворив Юнайтед Центр у "Mad House". Такої радості вболівальники Буллс не відчували, напевно, з часів Майкла Джордана.

Гра №4 (Чикаго, Іллінойс)

Четверта зустріч протікала за схожим сценарієм, що і попередня. Але тільки з однією відмінністю: за 1,5 секунди до кінця четвертої чверті за рахунку 84:84 м'яч вводив Клівленд. І чотириразорвий MVP Леброн Джеймс гідно відповів на "баззер-біттер" Дерріка Роуза, (MV сезону-2011), закинувши дальній кидок із спротивом, тим самим зрівнявши рахунок у серії.

Гра №5 (Клівленд, Огайо)

Матч не був легким для жодної з команд. І хоч по ходу гри перевага Клівленда досягало 15 балів, уболівальникам цієї команди довелося неабияк понервувати. У четвертій чверті Чикаго скоротив рахунок до -2, оформивши ривок 24:9. У Дерріка Роуза був шанс зрівняти рахунок за 45 секунд до кінця основного часу, але Джеймс зупинив швидкий відрив ефектним блок-шот. MVP матчу - Леброн Джеймс (38 очок і 12 підбирань).

Гра №6 (Чикаго, Іллінойс)

Після таких ігор, зазвичай, звільняють головного тренера. Чикаго за три останні чверті закинули лише 42 очки. По грі Чикаго не можна було сказати, що хлопці б'ються, намагаються та розуміють, що цей матч може бути останнім у сезоні. І все це при рідних трибунах. Не дивно, що вболівальники почали залишати свої місця, так і не дочекавшись фінального свистка.

Варто відзначити гру запасного розігруючого Кавальєрс Меттью Деллаведову, який замінив травмованого Ірвінга та за 34 хвилини став Х-фактором (19 очок, найрезультативніший у матчі). У фінал Східної конференції виходять Кавальєрс. Це п'ятий фінал поспіль для Леброна Джеймса. Попередні чотири він грав у складі Маямі.

"Я роблю все для своєї команди та для своїх партнерів. Я хочу, щоб ці хлопці змогли відчути цей особливий момент (натякає на кубок). Саме тому я тут. У мене четверо хлопців у команді, які ніколи раніше не грали у плей-офф, їхній вплив на гру величезний", - слова Леброна після шостої гри.