НБА. Підсумки 1/4 фіналу Західної конференції. Сперс ледь не вибили Кліпперс, спокійна звитяга Голден Стейт

06.05.2015 12:07 483 0

Сайт Чемпіон продовжує пропонувати Вашій увазі серію матеріалів, де будуть описуватися матчі плей-офф Національної баскетбольної ліги сезону-2014/15.

Нагадаємо, кожен матеріал буде опубліковуватися після завершення кожної зі стадій.

Продовжуємо ми матчами 1/4 фіналу Західної конференції, де між собою зійшлися Голден Стейт Ворріорс - Нью-Орлеан Пеліканс, Хьюстон Рокетс - Даллас Маверікс, Лос-Анджелес Кліпперс - Сан-Антонио Сперс, Мемфіс Ґріззліс - Портленд Трейл Блейзерс.

Голден Стейт Ворріорс (67-15, 1 місце) & Нью-Орлеан Пеліканс (45-37, 8 місце)

У першому раунді плей-офф переможець регулярного чемпіонату та Західної конференції Голден Стейт зустрілися з "Пеліканами" Нового Орлеану. Останні, завдяки феноменальній грі свого лідера Ентоні Девіса зайняли восьме місце за підсумками регулярного чемпіонату та вперше із сезону-2010/11 вийшли у плей-офф (і вперше в історії як "Пелікани").

Рахунок зустрічей регулярного чемпіонату 3:1 на користь Голден Стейт. У плей-офф Ворріорс перемогли суперників всуху - 4:0 (106:99, 97:87, 123:119, 109:98).

По ходу першої гри "Воїни" мали перевагу +15, +18, а до кінця третьої чверті і зовсім +25 очок. Вони впевнено перегравали суперника. І тільки у заключній чверті зіткнулися з гідним опором, особливо в особі Ентоні Девіса. 20 зі своїх 35 очок Девіс набрав саме у четвертій чверті. Але все, на що вистачило "Пеліканів" - це скоротити різницю.

Друга гра протікала за таким же сценарієм. Як не старалися "Пелікани", але більше ніж на дві виграні чверті їх просто не вистачило. Здавалося, що команда Монті Вільямса просто не знає, що робити з Каррі та компанією.

Гра №3 сколихнула всю Лігу! І тут ще не відомо, що ж більше: три феноменальні чверті Пеліканс, у яких вони за всіма показниками переграли Ворріорс (третя 12-хвилинка закінчилася з перевагою Нью-Орлеана у 20 пунктів - 89:69), чи ще більш божевільний камбек у виконанні Голден Стей, вирваний овертайм трьохочковим кидком через руки Ентоні Девіса та перемога №3. Після цього матчу стало ясно, що таких "Воїнів" просто неможливо зупинити.

Головний тренер Нью-Орлеана про Стефена Каррі: "Те, через що нам довелося пройти, просто несправедливо. Стефен - гравець зовсім іншого рівня. Коли він щось замишляє, ти ні за що не здогадаєшся, що саме". Каррі завершив цей матч з показниками 40 балів, 5 підбирань і 9 передач. І той божевільний трьохочковий кидок, який перевів гру в овертайм, його рук справа.

У четвертому та заключному поєдинку Голден Стейт просто не помітили "Пеліканів". Реалізувавши з гри більше 50% кидків і 54% трьохочкових (13 з 24). Основною діючою особою у цьому матчі, як і в цілій серії, був головний кандидат на звання MVP 2014 Стефен Каррі - 39 балів, 8 підбирань і 9 результативних передач. Якщо хтось з голосуючих ще не визначився, кому віддати голос у гонці за МВП, перші ігри плей-офф тільки допоможуть з вибором.

Голден Стейт цілком передбачувано проходять у наступний раунд, де вони зустрінуться з Мемфісом. Перша гра пройде 3 травня на паркеті Ворріорс.

Гордон - 18,5 очок + 2,3 підбирань + 3,8 передач

Хьюстон Рокетс (56-26, 2 місце) & Даллас Маверікс (50-32, 7 місце)

Рахунок у серії 4:1 (118:108, 111:99, 130:128, 109:121, 103:94) на користь Рокетс. Рахунок зустрічей регулярного чемпіонату 3:1 - також на користь Хьюстона.

У техаському дербі Хьюстон виграв у Далласа 4:1 та вперше із сезону-2008/09 вийшов у другий раунд плей-офф.

Після того, як Даллас став чемпіоном у 2011 році, команда власника Марка К'юбана все ніяк не може налагодити свою гру. Три роки постійних ротацій складу не приносять жодних результатів. Навіть прихід у середині цього сезону одного з найкращих розігруючих Ліги Реджона Рондо, за великим рахунком, так нічого і не змінив.

А ось інший колектив зі штату Техас розігрався не на жарт. Кожен гравець помітно додав у пост-сезоні. Варто відзначити Дуайта Ховарда, який пропустив через травму половину сезону, але у плей-офф демонструє свій найкращий баскетбол. "Супермен" як би говорить, що не просто так вигравав нагороду найкращого захисника НБА три роки поспіль.

Джеймс Харден, як і раніше, грає на рівні найціннішого гравця сезону. І звичайно ж не можна не відзначити Джоша Сміта, який став справжнім козирем у рукаві головного тренера Кевіна Макгейла. Виходячи з лавки та граючи трохи більше 25 хвилин за матч, він є другим гравцем "Ракет" за результативністю.

Ось такий простий рецепт перемоги у Хьюстона. У плей-офф грають ще краще На черзі протистояння з Лос-Анджелес Кліпперс.

Чендлер - 10,2 очок + 10,8 підбирань + 1,2 блока

Лос-Анджелес Кліпперс (56-26, 3 місце) - Сан-Антоніо Сперс (55-27, 6 місце)

Рахунок у серії 4:3 (107:92, 107:111, 73:100, 114:105, 107:111, 102:96, 111:109) на користь Кліпперс. У регулярному чемпіонаті рахунок особистих зустрічей був 2:2.

Дане протистояння надовго залишиться у пам'яті всіх, кому не байдужий баскетбол. Сім ігор серії, які відіграли Кліпперс і Сперс, розглядатимуть сотні разів у школах з підготовки тренерів як одну з найвидатніших серій плей-офф.

А вирішальна гра стала справжньою "вишенькою" цього приголомшливого кулінарного шедевру під назвою "баскетбол". До останніх секунд матчу ніхто не знав, хто виграє цю серію. 31 разів змінювався лідер, 16 разів рахунок був рівним. Неймовірні повороти подій, вражаючі дуелі, гра з травмою через біль Кріса Пола, тріпл-дабл від Гріффіна, вирішальний кидок матчу від "пораненого" Кріса, і це далеко не все.

Кріс Пол після сьомого матчу: "Це тільки перший раунд плей-офф, але команда, з якою ми грали... Зводить з розуму одна думка, що це був перший раунд!"

Кліпперс
Гріффін - 24,1 очок + 13,1 підбирань + 7,4 передач + 1,4 перехоплення + 1,4 блока
Пол - 22,7 очок + 4,6 підбирань + 7,9 передач + 2 перехоплення
Джордан - 12,6 очок + 13,3 підбирань + 2,6 блока

Сан-Антоніо
Леонард - 20,3 очок + 7,4 підбирань + 2,6 передач + 1,1 перехоплення
Данкан - 17,9 очок + 11,1 підбирань + 3,3 передач + 1,3 перехоплення + 1,4 блока
Дьяо - 11,6 очок + 6,1 підбирань + 3,6 передач

Мемфіс Ґріззліс (55-27, 5 місце) & Портленд Трейл Блейзерс (51-31, 4 місце)

Рахунок у серії 4:1 (100:86, 97:82, 1115:109, 92:99, 99:93). У регулярному чемпіонаті грали чотири рази, у всіх чотирьох матчах сильнішим був Мемфіс.

За свою коротку історію виступів у плей-офф, Мемфіс тільки другий раз починав серію на домашній арені. І з другої спроби вони вміло скористалися перевагою свого майданчика, перемігши у перших двох зустрічах. Варто зазначити, що у матчі №1 Мемфіс жодного разу не дозволив Портленду вийти вперед.

На такому ж рівні був зіграний і матч №3: Портленд жодного разу не лідирував по ходу гри. Але запам'ятався цей матч зовсім не перемогою Мемфіса, а неприємним ігровим зіткненням наприкінці третьої чверті, у результаті якої основний розігруючий Ґріззліс Майкл Конлі отримав перелом кісток обличчя. І "Ведмедям" нічого не залишалося, як догравати серію з Портлендом без свого найкращого захисника. А без нього це зовсім інша команда.

У четвертому матчі, завдяки феноменальній грі розігруючого Портленда Даміана Лілларда (32 бали, 7 передач), команді Террі Скота все ж вдалося обіграти Мемфіс. "Ведмедям" катастрофічно не вистачало Майкла Конлі і в останній зустрічі. У дуелі розігруючих Портленд розгромив Мемфіс 55:10 (Ліллард - 22, Макколум - 33 проти Калатес - 6, Удріх - 4). Та все ж у дуже важкому матчі перемогу святкував Мемфіс.

Далі проходить Мемфіс. І дуже багато чого у наступному раунді буде залежати від того, чи встигне відновиться Майкл Конлі. Адже грати Ґріззліс доведеться з Голден Стейт.