Жіноча збірна Україна програла Чорногорії та попрощалася з Євробаскетом-2015. ВІДЕО

15.06.2015 22:35 493 0

У перемогу баскетбольної жіночої збірної України над командою Чорногорії на чемпіонаті Європи 2015 року мало вірилося. Все-таки втома мала датися взнаки. Українки повинні були провести за чотири дні чотири виснажливі матчі.

Водночас балканки до зустрічі із "синьо-жовтими" мали один вихідний день, тому у них була можливість перевести подих і добре підготуватися до майбутніх баталій, включаючи і цю.

Українки почали поєдинок, на відміну від матчів з Чехією та Румунією, зібрано та сконцентровано. Вони дозволили суперницям піти у невеличкий відрив, після чого скоротили його та навіть вийшли вперед (вдалий довочковий вийшов у Ягупової). Йованович триочковим повернула лідерство своїй команді, після чого все та ж Аліна його зрівняла - 10:10.

Надалі чорногорки ще кілька разів виходили вперед, але українки зрівнювали цифри, а триочковий Катерини Дорогобузової знову ознаменував лідерство "синьо-жовтих". Ягупова після цього довела перевагу своєї команди до максимальних +3. Це було останнє лідерство підопічних Вадима Чечура у цей вечір. Суперниці швидко схилили шальки терезів на власну користь і завершили чверть з рахунком 25:21.

Варто зазначити, що українки у цьому матчі зробили ставку на триочкові кидки. Але вони не пішли у команди у другій чверті. Протягом трьох з половиною хвилин наші співвітчизниці не могли набрати жодного очка, а чорногорки тим часом пішли у серйозний відрив - 34:21.

Нарешті Білоцерківська, Дорогобузаова та Ягупова (двічі) влучили з-за дуги, але це були лише поодинокі випадки. А от Чорногорія у ці хвилини влучала фактично все. І не дивно, що друга десятихвилинка завершилася за рахунку 49:35 на їхню користь.

Третя чверть могла стати переломною у зустрічі, хоча спочатку українки і відпустили суперниць на -21 - 35:56!.. Та потім наставнику вдалося докричатися до своїх підопічних, і Самбурська (двічі), Ягупова (двічі), Римаренко та Дубровіна повернули, так би мовити, команду у гру - 62:65. Балканки повернули перевагу у п'ять пунктів, після чого команди пішли на перерву.

А от завершальна чверть, з якою були пов'язані надії українських уболівальників, нашим баскетболісткам не вдалася. Набираючи за десять хвилин "аж" 9 очок, важкувато розраховувати на підсумковий успіх. Натомість Робінсон і Перованович довели справу до логічного завершення, здобувши для Чорногорії перемогу з рахунком 84:71.

Незважаючи на цю поразку, в України ще зберігалися шанси на вихід у наступну стадію Євробаскету-2015. Потрібно було у вівторок, 15 червня, вболівати за збірну Румунії у матчі з Чехією. Перемога господарок турніру з різницею до 14-ти пунктів автоматично виводила у другий груповий етап фінальної частини саме "синьо-жовтих".

Як румунки не старалися протягом усієї зустрічі, вони були у ролі наздоганяючих. Лише у четвертій чверті за три хвилини до фінальної сирени вони скоротили відставання до всього лише трьох очок. Було сподівання, що вони і надалі триматимуть гру у своїх руках, але фінішний ривок Чехії 11:2 означав, що, на жаль, саме ця збірна стане третьою командою групи А.

P. S. І як тут не згадувати ту прикру поразку від чешок з різницею в одне очок.