Київський Авангард - новий володар кубка України з баскетболу серед жінок. ВІДЕО

05.03.2017 16:45 1021 0

У фіналі Кубку України зійшлися справді найсильніші на сьогодні команди жіночої Суперліги Авангард і ТІМ-СКУФ.

Перша половина фінального матчу засвідчила, що треба готуватися до розв'язки на останніх секундах.

Спочатку Авангард у деяких епізодах діяв результативніше та відривався на п'ять очок, але варто було Ольховик влучити двічі поспіль, як вже ТІМ-СКУФ вийшов вперед. Та усе ж логічним завершенням першої чверті стала нічия після кидка Віти Горобець - 21:21.

Другу десятихвилинку Спітковська розпочала реалізацією "два з фолом". Невдовзі вона поцілила з-за дуги, і Авангард повів +6. Під кільцем суперника добре робила свою справу Яцковець, а ще Авангард встигав першим підбирати. Але відриватися на більш-менш комфортну відстань йому ТІМ-СКУФ не дозволяв.

Ольховик, а пізніше Уро-Ніле у схожій манері проривалися під кільце, і їхні кидки досягали мети. Марина Ткаченко частіше брала тайм-аут для ТІМ-СКУФу

Втім, коли Краєвська з лінії штрафних скоротила відставання до мінімуму (37:38), прийшов час брати тайм-аут Володимиру Холопову. Далі Березинець продерлася до кошика та вивела "червоно-чорних" вперед, але і ця чверть закінчилася унічию (20:20).

Коли по перерві команди помінялися кільцями ТІМ-СКУФ став менше помилятися та нервувати і вже він вів у рахунку. Холоднокровність у потрібний момент проявила Ганна Ольховик, яка збільшила відрив до 6-ти очок. До слова, вона наприкінці третьої чверті отримала 5-й фол і передчасно завершила гру.

Разом з тим емоції на паркеті сягнули апогею. Суддям непросто було утримувати команди у межах спортивної боротьби. Третю чверть ТІМ-СКУФу вдалося виграти 19:14, а на початку четвертої Уро-Ніле кидком з-за дуги збільшила перевагу до +8.

На екваторі четвертої чверті показовою стала штовханина під кільцем Авангарду, підбирання після N-х спроб вразити кошик виграв ТІМ-СКУФ. І спочатку закинула Уро-Ніле, а потім Краєвська. І вже +9 на користь ТІМ-СКУФу.

Проте Кондусь і Касаткіна утримували Авангард у грі. Так, на передостанній хвилині Кондусь набрала 5 очок, і відставання Авангарда стало мінімальним - 77:78. Потім мінімальну відстань зберегла Спітковська - 79:80. Нарешті, з лінії штрафних вона не схибила, а Цекова закинула триочковий. 83:80 - Авангард зберіг м'яч і став володарем кубка України.