Чемпіон подзвонив рідним прямо з прес-центра, щоб повідомити про виграш
Віши Ананд був втіленням самого олімпійського спокою, був ввічливим і стриманим. Широву нічого не залишалося, як зробити ставку на диво, адже партія, яка стала останньою, гралася в переддень Різдва.
Чемпіоном світу з шахів став індієць Вішванатан Ананд. Примітно, що термін закінчення фінального матчу співпав з терміном закінчення священного для всіх мусульман місяця рамазан. Але на іновірців та мандрівників правило не вживати в світлий час води і їжі та вести аскетичний спосіб життя, не розповсюджується. Словом, ніякі забобони не перешкодили Ананду стати третім чемпіонам світу з шахів.
В цьому матчі більш переконливо виглядав Ананд, який демонстрував повний спокій та стриманість, на відміну він азарту Широва, якому конче необхідна була в цьому матчі перемога. Граючи чорними Олексій, віддав однією за одною
в полум’я атаки дві фігури, і тим самим дав привід поговорити всім журналістам, які були присутні в прес-залі. Широву нічого не залишалося, як зробити ставку на диво, адже партія, яка стала останньою, гралася в переддень Різдва.
Поки схвильовані індійські журналісти шукали правду Широв у жорстокому цейтноті шукав свій останній шанс - чорні фігури здійснювали довгі переходи по всій дошці і, блимаючи, на півсекунди зникали з екрана. Ананд за хід до кінця пішов зі сцени і з'явився саме вчасно, щоб під аплодисменти глядачів прийняти привітання суперника.
На короткій прес-конференції, яка відбулася відразу після завершення переможної партії, Віши Ананд був втіленням самого олімпійського спокою, ввічливо і стримано відповідав на запитання журналістів. Він підтвердив, що щасливий, сказав, що шлях до перемоги був тернистим, і що рахунок в фінальному матчі не повинен нікого вводити в оману: в деяких партіях йому було дуже нелегко. На питання організації ігор за версією ФІДЕ, а зокрема, що стосується формули розіграшу наступного року, то, на думку нового чемпіона, шести партій в фінальному матчі досить - адже перед ним проходить напружений і тривалий відбір. Плани ФІДЕ організувати влітку матч World Prestige індійський шахіст коментувати поки відмовився. Тільки після закінчення прес-конференції він спустився з президії до чарівної дружини Аруне, чемпіон дозволив собі посміхнутися трохи ширше і вирішив подзвонити додому прямо з прес-центра.
Переможений Олексій Широв непривітно дивився на фотоапарати, грізно хмурився, але потім оволодів собою і твердо заперечив німецькому журналісту, що співчутливо передбачив, що він схвильований. Пояснюючи причину такої катастрофічної поразки, Широв сказав, що допустив помилку в другій партії і не зумів відновитися в повній мірі, оскільки до цього йому довелося грати дев'ятнадцять днів поспіль. Незважаючи на це, він залишається прихильником такої системи розіграшу і дуже задоволений тим, що контроль часу в офіційних змаганнях ФІДЕ з початком майбутнього року буде скорочений.
Таким чином, фінальний матч чемпіонату світу ФІДЕ завершився раніше за визначений термін, і до урочистого закриття, наміченого на все те ж 27 грудня, відбудуться маленькі різдвяні канікули. За цей час членам Президентської Ради ФІДЕ має бути вирішити, як буде організований наступний відбірний цикл. Ананд теж поки залишиться в Тегерані, так що, судячи зі всього, він візьме участь в обговоренні цих рішень.
Однак, закинувши на стартовій прес-конференції ідею про матч World Prestige, Кірсан Ілюмжинов визначив проблему, що стоїть перед новим чемпіоном, ще до того, як він буде визначений: йому ще має доведеться підтвердити свої повноваження.
Можна скільки завгодно говорити про те, що цей матч не має нічого спільного з першістю світу, але абсолютно ясно, що світ сприйме його саме в такій якості. Чи захочуть Ананд і Крамник грати такий матч? Чи зможе ФІДЕ провести в один рік і матч World Prestige, і ще один чемпіонат світу, система розіграшу якого досі неясна? Відповіді на ці питання повинні з'явитися тут, в Тегерані із закінченням місяця рамазан, під Новий рік, який святкують всі, незалежно від віросповідання.
За матеріалами Kasparov Chess
Загрузка...