"Шахтар" - "Тімішоара". Коли можна поскаржитись на фарт... ВІДЕО

29.07.2009 21:52 1026 0
Донецький "Шахтар" довів, що незважаючи на велику кількість легіонерів, клуб все одно за духом залишається українським. Погодьтесь, десь це в нашому стилі – мати величезну перевагу протягом всього матчу, але ледве не програти.

Матч донецького клубу з румунською "Тімішоарою" пройшов під девізом Валерія Лобановського – "Не забиваєш ти, забивають тебе". Стільки гольових моментів, скільки мав "Шахтар" у матчі з румунами, він не мав у двох перших турах чемпіонату України разом узятих. Це при тому, що у національній першості "помаранчево-чорні" забили п’ять м’ячів, а тут ледь вимучили два.

Стартовий склад "гірників" на матч з "Тімішоарою" був доволі прогнозований. У складі не було Агахови, який все-таки поки що залишається лише нападником №3 "Шахтаря", не було, як і передбачалося Дмитра Чигринського, якого Луческу не хотів загравати у Лізі чемпіонів, аби той зміг перейти до "Барселони". Натомість, вийшов на поле Фернандіньо, який нарешті одужав після своєї травми. У всьому іншому матч розпочали ті самі футболісти, що грали у чемпіонаті з "Кривбасом" та "Іллічівцем".

"Шахтар" розпочав матч, як і належить безперечному фавориту протистояння, без розвідки. Вже на 3-й хвилині "гірники" мали виходити вперед – Фернандіньо виграв відскок у штрафному майданчику і опинився сам перед воротами. Втім, м’яч після його удару воротам румунського голкіпера Пантілімона не загрожував. Пройшло ще дві хвилини, і міг забивати вже Луіс Адріано, який отримав чудову скидку від Ілсіньо. Але форварда, як і Фернандіньо підвела точність.

Натомість, точність не підвела Даріо Срну. Капітан "Шахтаря" на 9-й хвилині дуже сильно пробив у правий кут воріт "Тімішоари", і Пантілімону прийшлося вперше у матчі рятувати свої ворота. Здавалося, ось-ось "Шахтар" заб’є…

Втім, "гірники" продовжували транжирити моменти: 12-а хвилина – Адріано якимось дивом не влучає у ворота, м’яч після його удару пролетів у сантиметрах від дев’ятки румунських воріт; 18-а хвилина – вже Фернандіньо зі штрафного влучає точно в руки Пантілімону. Мабуть, у даній ситуації фраза "Гол назріває" не виявить і долі того, що відчували вболівальники "Шахтаря" після перших 19-ти хвилин.

Але тут вперше у матчі зіграла відома фраза нашого видатного тренера. "Тімішоара" ледве не вперше спробувала провести серйозну атаку на ворота П’ятова і відразу забила. Уінстон Паркс протащив м’яч по правому флангу, продавив Шевчука і зробив простріл у центр штрафного майданчика, де самотній Букур спокійнісінько закотив м’яч у кут донецьких воріт – 0:1. Зазначу, що Микола Іщенко, який перебував поруч з Шевчуком і міг втрутитися у боротьбу, виглядав у епізоді простим статистом. Волєнс-нолєнс, згадалася відсутність на полі Чигринського…

До речі, костариканець Паркс, який забивав ще на ЧС-2002, не вперше засмучує українську команду. У 2004 році саме він у складі московського "Локомотіва" забив вирішальний третій гол у ворота Шовковського, який приніс москвичам перемогу у матчі групового турніру Ліги чемпіонів - 3:2. Тоді саме ця поразка не дозволила динамівцям вийти у 1/8 фіналу турніру.

Втім, більше Вінстон неприємностей донеччанам принести не міг – у моменті, коли він віддавав гольову передачу, форвард травмувався і продовжити матч не зміг. Замість нього на поле вийшов Магера.

Щодо "гірників", то вони начебто пропущений м’яч і не помітили. Вже за три хвилини після зміни рахунку ледь не забив Ілсіньо, проте дотягнутися до м’яча у штрафному майданчику "Тімішоари" він не зміг. Ще один дуже гострий момент у першому таймі мав Даріо Срна - з ударом хорвата зі штрафного зміг впоратися лише Пантілімон.

У перерві автору згадалися два факти, які могли вплинути на подальшу гру. Перший – песимістичний – у останніх матчах чемпіонату "Шахтар" дуже активно грав у першому таймі і саме тоді вирішував всі питання щодо переможця гри. У другій половині поєдинку команда Луческу підсідала і вже не мала такої кількості гольових моментів, більш того, лише у другі 45 хвилин суперник створював реальні гольові моменти у воріт П’ятова.

Другий момент – оптимістичний . Зазвичай, за такого розвитку подій, у другому таймі команда, що переважає, втілює свої шанси забити у голи. Донецькі вболівальники, мабуть, ще пригадують матч Ліги чемпіонів "Лаціо" - "Шахтар" у 2000 році, коли після програнного першого тайму римляни зібралися і забили у ворота Юрія Вірта п’ять сухих м’ячів. Так от у матчі з румунами у ролі "Лаціо" виступили як раз «помаранчево-чорні».

Втім, у другій половині гри не відбувся жодний з запропонованих варіантів. «Шахтар» продовжував контролювати гру і створювати гольові моменти, які просто не хотіли перетворюватися у голи.

Не допомагали команді й Гладкий і Чигринський, які вийшли на заміну (Цікаво, про що думав Дмитро, коли йому сказали виходити на поле – прим.авт.). Щойно розпочався другий тайм, як м’яч після потужного удару Жадсона лише дивом не влетів у ворота. Ще через хвилину пробивав з-під ноги захисника Вільян, але точно в руки Пантілімону.

Ще одною гольовою могла стати наступна атака "гірників". Жадсон, стоячи перед штрафним майданчиком "Тімішоари" міг пробити сам, але віддав просто таки геніальну передачу на Адріано. Втім, бразильський форвард з метра влучив у поперечину воріт гостей.

У наступні 10 хвилин "Шахтар" взяв невеличку перерву і відзначився лише неточним ударом Фернандіньо. А потім… донеччани несподівано забили. Подача зі штрафного з флангу у виконанні Срни знайшла голову Гладкого, який на дальній штанзі перестрибнув Едера і "розпакував" Пантілімона – 1:1.

"Шахтар", нарешті забивши, намагався відразу відзначитись ще раз. Найкращий момент для цього мав Жадсон. Після його удару зі штрафного Пантілімон був безсилий щось зробити, але його ворота врятувала хрестовина. На 72-й і 73-й хвилинах двічі міг відзначитись Гладкий але спочатку з його ударом впорався румунський кіпер. А потім Олександр пробив вище воріт.

До кінця матчу залишалося не так багато часу, а "Шахтар" ніяк не міг забити. Втім, ще важчим завдання для "гірників" стало на 78-й хвилині. Коли вдруге спрацювали слова Лобановського. Букур, опинившись на самоті на половині поля донеччан, фінтами обіграв Кучера, вийшов віч-на-віч з П’ятовим і без проблем забив другий м’яч у ворота українців. Кінець?

Ні в якому разі! Вже за 6 хвилин Фернандіньо нагадав за що його у позаминулому сезоні називали одним з кращих гравців чемпіонату. Його удар з кута штрафного майданчика був і неочікуваний, і сильний, і кручений, і на диво точний. Краса!

За час, що залишився "гірники" ще кілька раз спробували забити переможний м’яч. Останнім це намагався зробити Хюбшманн, але його "удар відчаю" на 93-й хвилині прийшовся набагато вище воріт.

Отже, рахунок 2:2, який повністю влаштував "Тімішоару". Тепер румунам вдома достатньо зіграти з «Шахтарем» у нульову нічию. Втім, як раз цей факт і може зіграти з ними злий жарт – що таке грати на відбій з донеччанами, прекрасно пам’ятають київські динамівці, які весною таким чином у Донецьку намагалися вийти у фінал Кубку УЄФА. І чим це все завершилося?

Тому, пропоную не згадувати невдалу статистику донеччан у матчах з румунами і вірити у найкраще. Адже сміється той, хто сміється останнім!