Ліга Європи. Беземоційна перемога "Металурга"

30.07.2009 21:49 700 0

Донецький "Металург" зробив те, що й мав зробити. Команда Ніколая Костова просто не мала права не виграти у клуба, який за підсумками минулого сезону чемпіонату Словенії зайняв місце ще нижче, ніж донеччани в українській першості.

"Інтерблок", на чорних футболках якого немає навіть емблеми клубу, - просто команда абсолютно іншого рівня, рівня аутсайдерів української Прем'єр-ліги. Не вигравати у такої команди вдома - означає зганьбитися перед власними вболівальниками, яких у "Металургу" хоч і небагато, але є.

У матчі зі словенцями донеччани провели активно перший тайм, протягом якого забили лише раз, хоча могли вирішити долю всього протистояння вже після перших 45 хвилин.

Вже на 6-й хвилині Кінгслі виходив віч-на-віч з кіпером словенців Розманом, проте прямо в нього і пробив. Через деякий час подачу Воловика з кількох метрів не зміг замкнути Мхітарян, а вже у наступній атаці відкрити рахунок намагався Кінслі - невдало. До 20-ї хвилини нігерійський форвард міг ще двічі вразити ворота Розмана, але його ударам не вистачало то сили, то точності.

Натомість, ідеальним за цими характеристиками можна назвати удар Олексія Годіна зі штрафного. М'яч після його пострілу пішов по недосяжній для воротаря траєкторії і врешті-решт опинився чітко в дев'ятці воріт "Інтерблока" - 1:0.

Не можна сказати, що після забитого м'яча "металурги" побігли забивати другий м'яч, але кілька супермоментів для взяття воріт словенців вони все ж створили. Так, лише якимось дивом Мхітарян з центру штрафної після подачі Маріо Сержио не влучив у ворота. Небезпечно пробивав Мгуні, але лише поруч з воротами, двічі бив Лазіч.

В цілому гра проходила у спокійному руслі. Не було у матчі якоїсь наднапруги, не було й емоційності. Ні у гравців, ні у глядачів. Втім, мабуть, так і має бути у таких поєдинках, де одна команда набагато переважає іншу, але не намагається будь-яким чином втілити цю перевагу у голи. Все-таки, враховуючи силу противника, для підопічних Ніколая Костова було важливо не тільки перемогти, а й зберегти сили на матчі чемпіонату України. Звичайно, це не могло позитивно вплинути на активність футболістів "Металургу". Таким чином, у цьому матчі донеччанам було достатньо впевнено виграти, але зовсім необов'язково громити словенців.

Другий тайм розпочався з того, чим завершилась перша половина гри - з атак "Металурга".
І вже перший наступ донеччан перетворився у гол. Кінглслі впав у штрафному майданчику гостей, а арбітр призначив у ворота словенців пенальті. Маріо Сержио по відношенню до "Інтерблока" був нещадним - м'яч після його удару з одинадцятиметрової позначки влучив у ліву дев'ятку словенських воріт.

Після голу "Металург" провів ще одну атаку, результатом якої став удар у падінні через себе Кінгслі, але мимо. "Біло-темно-сині" продовжували атакувати ворота "Інтерблока", проте якось пасивно. Мгуні, Кінгслі, знову Мгуні змушували Розмана працювати у поті чола і могли потроїти рахунок. Втім, це відбулося б лише у випадку помилки голкіпера, а чогось надзвичайного воротар гостей не показував.

Закінчувалась гра двома стовідсотковими моментами "Металурга", але ніким не прикритий  Мгуні з близької дистанції пробив вище воріт, а Мхітарян - поруч зі стійкою.

Таким чином, донеччани досягли того, чого й хотіли - впевненої перемоги без зайвої витрати сил. Здається, що і в Словенії жодних проблем у донеччан не виникне.

"Металург" Д - "Інтерблок" (Словенія) - 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 - Годін (20), 2:0 - Сержіо (50, пен)

"Металург" Д: Дішленковіч, Коротецький, Чечер, Мгуні (Танаса, 88), Лазіч, Воловик, Макрідіс, Мхітарян, Годін (Ткаченко, 80), Маріо Сержіо, Кінгслі (Фабіньо, 75).

"Інтерблок": Розман, Табо, Брежич, Раковіч, Мішура, Кокот, Джилл, Єлечевіч, Хорват (Заднікар, 79), Ілічіч (Фінк, 84), Грабус.