Показове каталонське побиття

29.09.2009 23:53 728 0
Перед матчем "Динамо" і "Барселони" у вболівальників нашого клубу перед очима постійно стояли зустрічі дванадцятирічної давнини, коли за сумою двох ігор кияни розтрощили іменитий клуб з рахунком 7:0. Так, нам є що згадати про команду Валерія Лобановського. Але порівнювати ту "Барсу" із цією і те "Динамо" з нинішнім не можна у жодному разі. Різниця надто очевидна у обох команд.

Мало хто очікував, що на "Камп Ноу" Газзаєв обере атакувальний варіант гри. Але "Динамо" у перші 24 хвилини дуже здивувало, і здивувало приємно. Мало того, що кияни першими провели атаку та пробили по воротам суперника (затяжна комбінація завершилася ударом Маграо біля стійки, хоча на іншому фланзі був відкритий Гусєв), так ще й першими створили реальний голевий момент.

На 20 хвилині Юссуф не зміг вдало замкнути гострий простріл Мілевського у воротарський майданчик, але удар Вукоєвіча на добиванні влучив у партнера і пішов повз стійку. Ще за чотири хвилини у володіння Вальдеса увірвався Гусєв, але перетримав м'яч і не зміг пробити. А далі грала лише "Барселона".

Каталонці мали свої напівмоменти і до цього, але протягом усієї другої половини першого тайму просто не давали киянам м'яча! Красномовна статистика володіння - 72 на 28% і 15 хвилин поспіль без м'яча. Чинний володар титулу розпочав свою гру одразу із голу. Мессі отримав м'яч на лінії штрафного, легко обіграв Алмейду, змістився у центр і пробив у ближній кут. Шовковський, який до цього надійно зіграв на двох виходах, цього разу не дотягнувся.

До кінця тайму за такої односторонньої гри забивати могли Ібрагімовіч та Мессі (виходи сам на сам із СаШо і два сейви нашого голкіпера), Хаві (знову Шовковський виручив), Хаві (Шовковський надійно зафіксував).

За останні двадцять хвилин другого тайму у нападі "Динамо" треба згадати тільки один епізод. Коли Вукоєвіч після подачі Маграо з флангу забив, але голландський рефері Бьорн Кейперс зафіксував положення поза грою.

Саме у ці хвилини виникло питання: за рахунок чого Газзаєв збирався протистояти "Барселоні"? Глухий захист, гра на відбій, відсутність пресингу навіть у завершальні хвилини гри... Скажете контратаки? Але для реалізації такої тактики треба мати швидких і технічних гравців. У нас з таких тільки Гусєв.

Друга половина гри абсолютно копіювала завершення першої. "Барселона" грала як хотіла, скільки хотіла і де хотіла. "Динамо", хоч і трохи більше тримало м'яч, - де виходило. До другого голу каталонці мали дві реальні нагоди забити, але свою гру, схоже, спіймав Шовковський.

У киян же абсолютно нічого не виходило у нападі, до того, як "Барса" почала розслаблятися. На 80 хвилині Шева не використав вихід сам на сам із Вальдесом, і нікого не хвилює, що рефері свиснув там "лівий" оффсайд. Такі моменти треба реалізовувати! За шість хвилин Мілевський опинився у "забійній" позиції, але вдарити не зміг... і він же за пару хвилин до кінця матчу після грубої помилки захисту каталонців опинився сам на сам із Вальдесом, але перекинув і ворота заразом.

Питання до "Динамо" відкриті: чому команда не пробувала пресингувати і позбавити суперника простору? Чому навіть на останніх хвилинах за рахунку 0:2 жоден гравець не пішов на штурм, а всі просто догравали матч? Чому, зрештою, каталонці показали набагато більше бажання грати на кожному клаптику поля, ніж наша команда?