Головне

Квиток на футбол? Бариги нам забили гол!

16.10.2009 09:33 875 0
Квиток на футбол? Бариги нам забили гол!

На грі 8 туру Чемпіонату України з футболу між "Динамо" та "Зорею" на фанатському секторі з'явився банер: "Квиток на лігу? Спитай баригу!". Вболівальники синьо-білих особисто знають, яких неймовірних зусиль та яку купу грошей потрібно витратити для того, щоб потрапити на рідні трибуни.

Здається, що це суто столична проблема, в якій зв'язались питання невеликого стадіону ім. В.Лобановського, небажання (або невміння) правоохоронців та клубу "Динамо" розібратись з перекупниками та інше. Але після ситуації з квитками на матч Україна - Англія їх дефіцит у вільному продажі, окрім як штучно створеною та системною змовою не назвеш.

Почнемо з ситуації довкола столичної команди.

Треба нагадати, що проблеми при реалізації квитків для киян вже стали системою. Майже аналогічна осінній тенденція з відсутністю перепусток на важливі ігри спостерігалась і навесні цього року, у Кубку УЄФА. Зараз же, на перший погляд, ситуація з дефіцитом квитків нібито зрозуміла: невеликий стадіон (16 873 місця) та ігри з такими грандами футболу як "Барселона" та "Інтер" створили великий ажіотаж, коли попит перевищив пропозицію.

Але... Але ж квитки за більш-менш прийнятною ціною на гру між "Динамо" та "Рубіном" зникли у перші ж часи їх надходження до кас і опинились у перекупників по завищених цінах. При цьому варто звернути увагу, що кількість кас та точок продажу квитків суто фізично не змогли б за цей час продати таку кількість квитків.

І тут постає одне просте питання: яким чином заповітні перепустки на стадіон опиняються у перекупників?

Як відомо, при реалізації квитків на ігри Ліги Чемпіонів певну частину клуб віддає УЄФА, ФФУ, спонсорам, суперникові та іншим структурам (серед яких зокрема Верховна Рада, Кабінет Міністрів, Секретаріат Президента). Тобто, теоретично можливо передбачити, що десь на якомусь етапі хтось з тих, кому "Динамо" мало надати перепустки на гру, пустив їх на продаж. Але ця невелика частина від загальної кількості, яку клуб роздає за своїми зобов'язаннями, все ж таки ставить під сумнів саме такий шлях потрапляння до перекупників.

До того ж, в більшості своїй, це дорогі місця, а зникають з продажу саме дешеві, які найбільш користуються попитом.

Тобто, найбільш вірогідною структурою, від якої потрапляють квитки до перекупників, залишається клуб. Але там відхрещуються від будь-яких підозр у зв'язках з ними та кивають на "квиткову" мафію та нездібну міліцію.

Автор, як і багато вболівальників, неодноразово були свідками (і не тільки перед останнім матчем біло-синіх у Лізі Чемпіонів) як ще зранку навколо кас стадіону з'являються особи характерної зовнішності, які потім без черг отримують не один і навіть не два квитка від касирів. А касири, якщо я не помиляюся, є працівниками клубу. І, відповідно, клуб або не може, або не хоче розібратися з ними. У пресі періодично з'являється інформація про такі дії касирів стадіону.

До речі, правоохоронців в час активізації перекупників непомітно. Хоча, коли фанати "Динамо", вкрай незадоволені ситуацію з потраплянням на футбол, намагались по-чоловічому розібратись з перекупниками на місці, одразу ж з'явилися правоохоронці, які уважно стежать за незадоволеними ситуацією і тими, хто зокрема і фізично якось намагається вплинути на неї.

І ще маленьке доповнення. Клуб неодноразово заявляв, що робить кроки на покращення реалізації квитків та унеможливлення спекуляції ними. Поки, нажаль, якихось суттєвих змін не відчувається. Навпаки, багато тих хто у міжсезоння купив абонементи на футбол, не змогли отримати за ними квитки. Клуб вважає, що винні самі вболівальники, які занадто пізно звернулися до кас. Вболівальники ж  з цим не погоджуються та стверджують, що намагалися одразу придбати заявлені у абонементі місця, але їх вже не було.

Схожими були події довкола продажу перепусток на матч Україна - Англія. Все ті ж схеми, все ті ж черги, все той же дефіцит, і навіть деякі ключові особи, якщо придивиться уважніше, ті ж самі. Далі - майже в хронологічному порядку.

В день офіційного продажу квитків вони в касах так і не з'явились, на оголошеннях, які пояснювали ситуацію, значилось: "З технічних причин продаж квитків на матч відкладається на невизначений час". Хоча, навколо вже були особи, які пропонували перепустки на матч.

Далі більше. Коли ж, все таки, квитки потрапили до кас, їх почали продавати о 10.00 годині, а о 13.00 вони вже закінчились.

У роз'ясненні ФФУ, що відповідає за розповсюдження квитків на ігри збірної, конкретно було вказано, кому, як, і що розподілялося. Так, зокрема, було зазначено що для поширення на території Дніпропетровська та області було передано 11 704 квитка для розповсюдження через ФК "Дніпро" та 11 077 квитків для розповсюдження через обласну Федерацію футболу (ФФДО).

Але у своєму інтерв'ю президент Федерації футболу дніпропетровської області Андрій Павелко спростував цю інформацію, зазначивши, що за розпорядженням ФФУ усі квитки були віддані у ФК "Дніпро".

Клуб на цю заяву ніяк не відреагував.

На виході маємо таке. Вкотре ганебна ситуація з реалізацією квитків. Тисячі вболівальників, які не змогли потрапити на матч (крізь призму розмов про популяризацію футболу). І як завжди немає винних. ФФУ киває на ФФДО, обласна Федерація киває на ФК "Дніпро" і всі разом кивають на перекупників та правоохоронців. Останні ні на кого не кивають, а традиційно взагалі нічого не роблять.

Втім головний міліціонер країни Юрій Луценко, на грі "Шахтар" - "Партизан" клявся у любові та прихильності до футболу. Відповідно, хотілось б, щоб пан Луценко та його підлеглі показали не словом, а ділом свою любов до гри мільйонів. Принаймні вдав би, що намагається розібратися у ситуації зі спекуляцією квитками та хоч якось покращили життя вболівальників вже сьогодні.

P.S. На наступному тижні у продажу з`являться квитки на матч Лігим чемпіонів "Динамо" - "Інтер". Вартість перепусток від 200 до 500 гривень, отже, спекулянти знову будуть в "наварі". Чи не так?

Коментарі ()