Ліга Чемпіонів. "Інтер" - "Динамо". Не дарма Моуріньо боявся

20.10.2009 23:39 825 0

Перед матчем нічия із беззаперечним лідером італійського футболу тренерським штабом розглядалася як мінімально можливий варіант. Проте вболівальники столичного "Динамо" не дуже вірили у можливість киян протистояти машині Моуріньо. І дарма.

У першому таймі "Динамо" повністю переграло "Інтер". Переграло насамперед не у володінні м'яча, не у тактиці, а у впевненості у власних силах та спокої. Чого варті лише дві спроби інтерістів намалювати пенальті у виконанні Ето'О та Майкона, остання з яких навіть завершилася попередженням. Що це, як не нерви?

Зізнаюся, такого "Динамо" і такого Шевченка не очікував побачити. Кияни захопили ініціативу із першого дотику до м'яча і до хвилини 13-14 практично не давали міланцям зробити абсолютно нічого. Навіть після забитого м'яча кияни продовжували атакувати. Та і до того підопічні Газзаєва (а це перші 5 хвилин мали два моменти - спочатку трішки не пройшов розрізний пас на Ярмоленка, а потім Андрій же після навісу Маграо з кутового та скидки Мілевського на ближній стійці буквально сантиметр не влучив у ворота).

А сам гол виглядав так: Маграо зі штрафного з центра поля прострілив на лінію карного майданчика, де троє (!) захисників клубу не змогли розібратися. У підсумку м'яч відлетів за їх спини на вільного Михалика, який більярдним ударом у ближній кут змусив капітулювати Жуліо Сезара.

Окрім того, на десятій хвилині Мілевський обіграв захсиника на фланзі та прострілив у центр штрафного, де м'яч у свої ворота ледь не зрізав хтось із захисників команди Моуріньо.

Після стартової п'ятнадцятихвилинки гості на кілька хвилин відійшли у захист, щоб потім повернутися. При позиційних атаках суперника кияни грамотно перекривали вільні зони та використовували тактику дрібного фолу у центрі поля. За цей час у "Інтера" варто згадати лише потужний удар Станковіча з-за меж штрафного, але й той пішов не у площину воріт Богуша.

Однак з 20 хвилини "Динамо" вирівняло гру і одразу створило дві нагоди. Шевченко зі штрафного у центрі поля віддав на Мілевського, той одразу відкинув на вихід Нінковіча. Мілошу не вистачило техніки, щоб обіграти останнього захисника. За чотири хвилини Шевченко поборовся і розпочав атаку пасом на Мілевського, той віддав на праву бровку на Єрьоменка. Андрій навісив на дальню стійку на свого тезку, який безапеляційно виграв повітря - удару Шевченка забракло буквально пари сантиметрів!

Італійці створили перший реальний момент лише на 31 хвилині, коли Станковіч підібрав невдале винесення м'яча Хачеріді (чи не єдиний справді невдалий епізод у матчі у виконанні захисника) та потужно пробив у ближній кут. Богуш не наважився брати і, від гріха подалі, вибив кулаками.

"Динамо" побігло у контратаку і одразу отримала класну триходівку у відповідь. Снейдер - Лусіо - Станковіч і останній чітко реалізує вихід сам на сам із Богушем. Тільки-но "Інтер" розігрався, як одразу пропустив. Маграо вкотре навісив від кутового прапорця і Лусіо (який, безумовно, просто провалив матч) зрізав м'яч у власні ворота.

Після цього італійські режисери показали 2:1 за голевими моментами на користь свого клубу. Не знаю, як за голевими, але за голами і грою "Динамо" явно виглядало краще.

Другий тайм розпочався так, що здавалося, все перевернулося догори дригом. "Інтер" пішов у навалу і одразу досяг свого. Це захисник Вальтер Самуель виграв повітря після кутового у виконанні Снейдера. Кияни, як в першому таймі, вдалися до тактики дрібного фолу і таки змогли "охолодити" суперника. На 53 хвилині Єрьоменко знайшов Мілевського у воротарському Сезара, той скинув на Шеву, але Андрій трішки не встиг.

Фактично протягом наступних десяти хвилин нічого на полі "точилася запекла боротьба у центрі поля". А насправді команди просто боялися ризикувати та не поспішали відкривати тили при своїх атаках.

63 хвилина могла змінити все. Маграо не просто грубо, а якось неймовірно помилився і вивів суперника на побачення з Богушем, Станіслав вчасно вийшов і вибив. М'яч відлетів до Снейдера, який знайшов пасом Ето'О. Удар камерунця з кількох метрів взяв Богуш!

"Динамо" відповіло не менш гостро. Мілевський створив Нінковічу побачення з Сезаром, але Мілош протягнув з ударом і дозволив захиснику в останню мить вибити м'яч у себе з-під ніг.

Протягом наступних 15 хвилин і до 80 хвилини включно м'яч надійно засів у ногах гравців "Динамо". І кияни мали забивати - героєм зустрічі міг стати Андрій Шевченко. Однак, лідер команди не влучив у ворота після пасу Гусєва, помилки Лусіо і виходу віч-на-віч із голкіпером...

Далі моменти були лише у господарів. Реальні нагоди мали Ето'О (80 хвилина, класно обіграв захисника і на техніку пробив у кут воріт - Богуш зреагував) та Суазо (84, момент створив Дзанетті, який пройшов Михалика та прострілив на вільного партнера. Той не влучив у ворота з 5 метрів).

У доданий час гондурасець таки забив, але з оффсайду. У підсумку "Динамо" змогло втримати "Інтер" і показати гру класом ніяк не нижчим, ніж господарі поля.

Хотілося б додати про лідерів команди:

Шевченко - форма і лідерські якості Андрія продовжують радувати. Навіть той факт, що нападник не реалізував пару своїх моментів, не применшує його обсягу роботи і користі на полі. Згадайте лише як, на класі, Шевченко заробив "під копірку" два штрафних на Хав'єрі Дзанетті та як повів команду вперед тоді, коли, здавалося вже не лишалося сил. Не дарма Моуріньо боявся саме цього гравця перед матчем.

Мілевський - Артем не має швидкості для гри на контратаках, але чудово використовує свій дриблінг для функцій плей-мейкера. На жаль фізичних кондицій явно не вистачило на  кінцівку матчу.

Ярмоленко - чудово відіграв на традиційній позиції крайнього хавбека та переграв візаві.

Михалик - Тарас доводить свою користь на будь-якій позиції та точці поля. Інколи виникало враження, що на полі Анатолій Тимощук - Михалик відіграв на дуже високому рівні.

Хачеріді - Газзаєв запалив нову "зірочку" у складі киян. Євген просто з'їв Ето'О у першій половині гри та Суазо у другій.

Перемога "Рубіна" на "Камп Ноу" та нічия "Динамо" на "Джузеппе Меацца" заплутало ситуацію у групі та явно збило розрахунки букмекерів - три команди мають по чотири очки ("Барселона", "Динамо" та "Рубін"), "Інтер" - три.