Король помер, хай живе король

25.02.2010 21:53 1056 0

Донецький "Шахтар" склав свої повноваження діючого володаря європейського кубка. І що символічно, сталося це в день інавгурації на престол Президена України їх головного уболівальника - Віктора Януковича.

Якщо зранку та вдень шанувальника Віктора Федоровича у Донецьку святкували пришестя в крісло Президента фана номер один, то увечері їм доведеться напитися з горя.

За сумою двох матчів "Шахтар" програв "Фулхему" і вилетів з Ліги Європи в 1/16 фіналу. Після поразки 1:2 у Лондоні більшість фахівців та уболівальників пророкували "Шахтарю" легку перемогу на "Донбас-Арені".

Спромігся "Шахтар" лише на нічию, програючи по ходу гри. Підопічні Мірча Луческу мали абсолютну перевагу в цій зустрічі, розстрілюючи ворота гостей майже кожної хвилини, але без результату.

"Фулхем" же зіграв у свою гру - середняка англійського чемпіонату. Гості протиставили "гірникам" насичену оборону з гострими контратаками, захопиши увесь другий поверх.

Інколи "Шахтарю" не щастило, а інколи на висоті був Шварцер. Бразильські легіонери зачасту перегравали поблизу штрафної англійців, хоча варто було зіграти простіше і гостроти було б більше.

Чи не перше наближення англійців до воріт господарів втілилося у гол. Дафф зі стандарту з правого флангу навісив у штрафну, а Хангеллан в оточенні трьох захисників ударом головою поклав м`яч у кут воріт П`ятова.

Забитий гол чомусь позитивніше вплинув на "Фулхем", який заграв швидше і став більше володіти м`ячем.

Другий тайм мав щось змінювати у грі "Шахтаря". Хоча нічого нового ми не побачили. "Фулхем" заграв ще більш спокійно, а в діях "Шахтаря" було забагато метушні та ударів "в молоко" із середньої відстані.

Пожвавив гру вихід на поле Дугласа Кости, який змінив Вілліана, а ось поява в грі Кравченка - це помилка в заміні Луческу.

Саме Дуглас став співавтором голу у ворота "Фулхема". На куту штрафного майданчика Дуглас накрутив двох захисників і прострілив на 11 метрів, де Жадсон в один дотик переправив м`яч у ворота англійців.

Щоб перевести гру в овертайм у "Шахтаря" було ще 20 хвилин. Кілька разів пристрілювався Ракицький, але особливої небезпеки його удари для Шварецера не склали.

В останні 10 хвилин "гірники" влаштували навалу на ворота гостей, але не забили. На 85 хвилині м`яч у штрафній влучив у лікоть Мефрі, але суддя пенальті не призначив, хоча як його не пресингували футболісти "Шахтаря".

На 90 хвилині Мерфі був вилучений за удар Срни та красиве падіння хорвата. За хвилину "Фулхем" знову мав забивати, але Гера не використав вихід сам на сам з П`ятовим, пробивши повз ворота, але на настрій уболівальників "Шахтаря" це вже не вплинуло.

"Шахтар" - "Фулхем" - 1:1 (0:1)

Голи: 0:1 - Хангеланд (32), 1:1 - Жадсон (69)

"Шахтар": П'ятов, Срна, Ракицький, Кучер, Рац, Хюбшман (Кравченко, 46), Фернандіньо, Ілсіньо, Жадсон, Вілліан (Дуглас, 53), Луіс Адріано (Гладкий, 76)

"Фулхем": Шварцер, Бейрд, А. Хьюз, Хангеланд, Келлі, Ден. Мерфі, Етуху, Д. Дафф, Сайм. Девіс, Гера, Замора (Ельм, 72)

Попередження: Гера (77), Ілсіньо (90)

Вилучення: Ден. Мерфі (90).