ЧС-2013. Дивізіон I. Група B. Україна здобула вольову перемогу над Нідерландами. Огляд дня. ВІДЕО

18.04.2013 23:51 1337 0

Збірна України здобула вольову перемогу над командою Нідерландів у четвертому для себе матчі на Чемпіонаті світу у групі "В" першого дивізіону, що приймає Донецьк.

Перший період зустрічі наша збірна нехарактерно для себе провалила. Першу у матчі, другу в цілому на цій першості, шайбу підопічні Олександра Куликова пропустили граючи у більшості - автором закинутої шайби став Мітч Брюйстен.

Варто сказати, що стиль, який запропонували голландці, весь час ставив українську команду у глухий кут. "Помаранчеві" намагалися на будь-якій ділянці льоду мати кількісну перевагу, і це у них частенько виходило. За 30 секунд до першої перерви підопічні Баррі Сміта подвоїли свою перевагу, змусивши нашу національну команду піти у роздягальню не у найкращому настрої.

Невезіння продовжилося й у другій 20-хвилинці, коли травми плеча зазнав Максим Квітченко, який тільки за допомоги Сергія Варламова зміг залишити ігровий майданчик. Через хвилину після цього епізоду українці поквитались за свого форварда та скоротили відставання у рахунку до мінімального. Голкіпер суперників Мартін Оостервейк не зумів зафіксувати шайбу, а Андрій Міхнов з радістю скористувався цим моментом і таки проштовхнув шайбу у ворота голландців. Шайба Міхнова додала впевненості нашим хокеїстам, які впевненіше почали діяти у зоні суперника та частіше завдавати небезпечних кидків.

Однак, ще через три хвилини голландець Рафаель Джолі брудно зіграв проти Дмитра Німенка. У результаті зіткнення Німенко отримав перелом правої руки.

Тим не менш, підопічні Куликова виконали завдання, поставлене їм у другому періоді - за 10 хвилин до другої перерви таки встановили статус-кво. Позиційна атака нашої збірної закінчилася потужним кистьовим кидком Олександра Побєдоносцева, після якого шайба потрапила до Тимченка, який переправив каучуковий диск у ворота Оостервейка.

Ближче до кінця гри голландці створили біля воріт Напненка два гострих моменти, які ледь не призвели до пропущеної шайби.

Основний час так і закінчився з рахунком 2:2. Гра перейшла в овертайм, де на третій його хвилині Олег Тимченко влучним кидком з п'ятака приніс Україні перемогу у цьому поєдинку.

Отже, у лідери вийшла національна збірна Польщі, яка раніше здобула свою четверту перемогу, обігравши в основний час з рахунком 5:3 команду Естонії.

Рахунок у зустрічі відкрив Лешек Ляшкевич, який за три хвилини до першої сирени вивів поляків вперед. Друга 20-хвилинка вийшла дуже бойовою. Нападник естонців Сібірцев на старті періоду відновив паритет вперше, а потім він же на 33-й хвилині запалив на табло арени "Дружба" 2:2. Під завісу другого періоду поляки зусиллями Марека Стржижовськи втретє схилили чашу терезів на свій бік, а у заключній третині гри Рафаель Дутка точними кидком подвоїв перевагу польської дружини.

Підопічні Дмітрія Медвєдєва не збиралися просто так складати зброю, і невгамовний Сібірцев своїм третім голом повернув матчу інтригу, але останнє слово однак залишилося за поляками, які зуміли вразити вже порожні ворота суперника за півтори хвилини до фінальної сирени.

До речі, на рахунку Сібірцева тепер п'ять закинутих шайб, і він наздогнав за цим показником українського нападника Романа Благого, з яким і поділяє перше місце у рейтингу снайперів ліги.

Наразі в активі польської збірної максимум - 12 очок. Естонці ж у чотирьох іграх жодного балу не набрали.

Проте все вирішиться у суботу. Саме тоді на майданчику зустрінуться команди України та Польщі, де і вирішиться доля путівки у групу "А" Дивізіону І. До речі, "синьо-жовтих" влаштує будь-яка перемога.

5:3 - Запала (Колуш, Дутка) 58:48 ПВ

Щодо третього матчу, тому збірна Румунії здобула свою другу перемогу. Підопічні Тома Скіннера на правах номінальних господарів "приймали" національну збірну Литви.

У складі переможців рахунок відкрив Атітла Гога, на що литовці відповіли влучним кидком Довідаса Кулєвічюса. Остаточний рахунок на табло запалив Сабольч Папп, який за десять хвилин до фінальної сирени приніс своїй команді перемогу у цій зустрічі.

Нагадаємо, що збірна Румунії після поразок від України та Польщі 17-го квітня здобула свою першу перемогу над командою Естонії (6:3). Литва наразі всі свої матчі програла.

Таким чином, в останній день першості світу нас очікує прибалтійська битва за виживання.

Румунія - Литва 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
1:0 - Гога (Віраг) 7:49
1:1 - Кулєвічюс (Алюконіс, Вішняускас) 34:52 ГБ
2:1 - Папп (Беже) 49:17