ЧС-2013. Фінляндія та Франція ставлять Росію на коліна. Огляд сьомого та восьмого днів

11.05.2013 12:39 845 0

У четвер, 9-го травня, на Чемпіонаті світу з хокею було зіграно 4 матчі. Головною сенсацією ігрового дня стала поразка Росії від збірної Франції. День Перемоги для російської збірної явно не задався, і на цьому тлі перемога Латвії над міцною Словаччиною виглядає вже деякою закономірністю.

Усі шайби у матчі Франція - Росія були закинуті у другому періоді. Рахунок у зустрічі відкрив Алєксандр Пєрєжогін, який на 27-й хвилині вперше і, як виявилося пізніше, востаннє пробив Флоріана Арді.

Французи завдяки шайбі Дам'єна Фльорі відігралися на 30-й хвилині, а ще через сім хвилин перевагу підопічних Дейва Хендерсона збільшив Антуан Руссель. Зазначимо, шо Алєксандр Радулов на сьомій хвилині другого періоду не реалізував буліт.

Поразка від французів стала для росіян першою на турнірі. Наступний свій матч підопічні Зінетули Білялетдінова проведуть 10-го травня проти фінської збірної.

Група "Н". Гельсінкі (Фінляндія). 4-й тур

Росія - Франція 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
1:0 - Пєрєжогін (Попов, Бєлов) 26:57
1:1 - Фльорі (Белльмар, Екефей) 29:52
1:2 - Руссель 36:48
Воротарі: Кошечкін - Арді

Перемогу латишам над словаками принесли 5 точних кидків. Три з них зробив Лауріс Дарзіньш, який виступає за казанський "Ак Барс". Ще по шайбі у свій актив записали гравці чеського "Лева" Мартіньш Ціпуліс і Земгус Гіргенсонс.

Словаки відповіли трьома голами. Один на рахунку Томаша Сурови, який також виступає за "Лев", другий закинув Рене Видарени, і ще одна шайба на рахунку Томаш Заборскі з омського "Авангарду".

Перемога дозволила Латвії набрати перші 3 очки на турнірі, проте команда продовжує утримувати останнє місце у групі "H". Словаки залишаються на 4-й позиції.

Воротарі: Станя, Янус - Гудлевскіс

У стокгольмської групі Чехія обіграла Данію. Але зробила це лише за підсумками серії післяматчевих буллітів.

Чехи відкрили рахунок на 46-й хвилині і пропустили на 56-й. Овертайм ситуацію не прояснив, а переможний булліт реалізував Збінек Іргл.

Група "S". Стокгольм (Швеція). 4-й тур

Чехія - Данія 2:1 Б (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
1:0 - Міхалек (Губачек, Шмід) 45:53
1:1 - Поульсен (Стол) 55:55
Вирішальний булліт: Іргл
Воротарі: Павелец - Нільсен

Заключною і центральною цього дня стала зустріч Канади та Швеції. Північноамериканці скандинавам шансів не надали і здобули суху перемогу.

Рахунок відкрив Стівен Стемкос з клубу НХЛ "Тампа-Бей", подвоїв результат захисник "Філадельфії" Люк Шенн, а у зустрічі поставив центрфорвард "Кароліни" Джордан Стаал.

Що стосується турнірної ситуації, то тут чехи поки залишаються 5-ми, данці наздогнали білорусів, але не обійшли їх, а Канада змістила шведів і розташувалася на 2-му місці. Першу сходинку утримує Швейцарія, якій у суботу належить зіграти з Данією.

Швеція - Канада 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
0:1 - Стемкос (Б. Кемпбелл, Д. Шульц) 8.56 ГБ
0:2 - Л. Шенн (Е. Стаал, Рід) 20.55
0:3 - Д. Стаал (О’Райллі, Рід) 33.00

Восьмий ірговий день хокейного Чемпіонату світу-2013 розпочався поєдинком у Гельсінкі між командами Австрії та Словаччини, у якому у серії буллітів перемогу здобули австрійці.

Перший період команди провели на рівних, але відкрити рахунок вдалося словацьким хокеїстам. На 10-й хвилині стартового періоду відзначився форвард Томаш Сурови.

У другій 20-хвилинці словаки різко підсилили гру в атаці, мали велику перевагу, перекидали суперника 23:9. Однак австрійцям вдалося не тільки вистояти, а й зрівняти рахунок. На 34-й хвилині шайбу закинулв захисник Герхард Унтерлуггауер.

Більше в основний час шайби у ворота не залітали. Під завісу заключної третини гри дві хвилини штрафу отримав нападник збірної Словаччини Мірослав Шатан. Частина ігрового штрафу перейшла в овертайм, але австрійцям вдалося тільки притиснути суперника до воріт, на більше їх не вистачило.

У серії буллітів команда Владіміра Вуйтека не зуміла забити жодного разу, тоді як нападник Томас Ванек свою спробу реалізував, принісши австрійцям перемогу.

Збірна Словаччини набрала 7 очок і залишилася на четвертій сходинці у турнірній таблиці групи "H". Команда Австрії, на рахунку якої тепер 5 очок, піднялася на шосте місце.

Группа "Н". Гельсінкі (Фінляндія). 5-й тур

Словаччина - Австрія 1:2 Б (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1)
1:0 - Сурови (Серсен, Радівоєвіч) 9:00
1:1 - Унтерлуггауер (Баумгартнер, Оберкофлер) 33:17
Вирішальний булліт: Ванек

Бронзовий призер першості планети-2012 збірна Чехії не без зусиль обіграла команду Словенії у матчі, який відбувся у Стокгольмі.

Ні дебют голкіпера клубу НХЛ "Вінніпег Джетс" Ондржея Павелеца на Чемпіонаті світу, ні масштабні перестановки у ланках, влаштовані головним тренером Алоісом Гадамчіком, не зробили гру збірної Чехії більш переконливою.

Словенці пропустили першими (відзначився Петр Коукал), але явному аутсайдеру знадобилося менше хвилини, щоб зрівняти рахунок.. Роберт Саболіч вчасно опинився на добиванні. А в середині першого періоду вдало вискочив на п'ятачок форвард німецького "Кельна" Рок Тічар, який з передачі все того ж Саболіча вивів словенців вперед.

У другій 20-хвилинці чехи отримали чисельну більшість, яку вдало реалізував Іржі Гудлер. А у третьому періоді хокеїсти збірної Чехії двічі реалізовували чисельну більшість. Це зробили Збінек Міхалек та Іржі Новотни.

Таким чином, словенці стали ще ближче до свого чергового вильоту з елітного дивізіону, а переможці матчу тимчасово витіснили з верхньої половини турнірної таблиці групи "S" Норвегію. Втім, у суботу "вікінги" у матчі з Білорусією можуть відновити свій несподіваний статус реального претендента на вихід до чвертьфіналу.

Воротарі: Крістан - Павелец

Слідом за несподіваною поразкою від Франції російська збірна поступилася господарям турніру - фінам.

Рахунок був відкритий на 4-й хвилині зустрічі, коли точний кидок вдався нападнику "Суомі" Петрі Контіолі. Росіяни спробували відігратися, але у першому періоді команди більше відзначитися не змогли.

На старті другої 20-хвилинки підопічним Зінетули Білялетдінова вдалося вирівняти становище - форвард Алєксандр Радулов на 24-й хвилині реалізував більшість, але вже через чотири хвилини Контіола оформив дубль, а на 37-й нападник Юхаматті Аалтонен провів третю шайбу у ворота Сємьона Варламова.

Під завісу заключної третини форвард Ілля Ковальчук використав чисельну перевагу і скоротив відставання своєї команди до мінімуму, проте забити хоча б ще один гол і перевести гру в овертайм російським хокеїстам не вдалося.

Вигравши, збірна Фінляндії набрала 11 очок та очолила турнірну таблицю групи "H". Команда Росії, в активі якої залишилося 9 очок, опустилася на другу сходинку.

Воротарі: Варламов - Раанта

Збірна Канади з хокею впевнено здобула четверту перемогу на груповому етапі Чемпіонату світу, здолавши національну збірну Білорусії у зустрічі п'ятого туру.

У складі переможців закинутими шайбами відзначилися Райан О’Райллі, Ендрю Ледд, Стівен Стемкос та Клод Жиру. Білоруси змогли відповісти лише одним голом, який за чотири хвилини до фінальної сирени забив Алєксєй Єфіменко.

Завдяки цій перемозі збірна Канади з 13-ма очками очолила групу "S". Національна команда Білорусі з трьома балами опустилася на сьоме місце.

Білорусь - Канада 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
0:1 - О'Райллі (Скіннер, Д. Стаал) 11:17
0:2 - Ледд (К. Жиру, Д. Шульц) 16:59
0:3 - Стемкос (К. Жиру, Д. Шульц) 25:27 ГБ
0:4 - Жиру (Стемкос, Ледд) 42:35 ГБ
1:4 - Єфіменко (Дємков) 55:58
Воротарі: Мільчаков - Дубнік