ЧС-2013. На старті сенсацій не сталося

05.05.2013 00:50 422 0

У другий день турніру у групі у Гельсінкі збірна Австрії поступилася США.

Матч з американцями австрійці почали дуже активно і вже до шостої хвилини лідирували 2:0, скориставшись помилками гравців оборони суперника. Спочатку хокеїсти "зоряно-смугастих" бездарно втратили шайбу у своїй зоні, дозволивши Мануелю Латузі відкрити рахунок у матчі, а потім самовпевнено і невдало зіграв голкіпер збірної США Бен Бішоп. Відбиваючи кидок, він занадто далеко викотився з воріт, дозволивши вдало зіграти на добиванні Даніелю Вельзеру.

Втім, надалі став позначатися більш високий клас американців. У складі команди майже всі гравці, за винятком декількох хокеїстів, виступають у клубах НХЛ. Водночас, у австрійців тільки одна справжня зірка - син чехословацьких емігрантів Томаш Ванек, який вступає за клуб "Баффало Сейбрз". Ванек не набрав жодного очка у матчі, хоча кидав по воротах суперника більше всіх своїх партнерів по команді.

До середини другої 20-хвилинки американці закинули у ворота суперників чотири шайби, на що збірна Австрії зуміла відповісти лише одним результативним кидком. На 39-й хвилині захисник "Колорадо" Ерік Джонсон встановив, як виявилося, остаточний рахунок, оформивши свій дубль - 5:3. У третьому періоді голкіпери обох команд відстояли "на нуль".

Воротарі: Бішоп - Штаркбаум

Норвежці на п'яти останніх чемпіонатах світу тричі потрапляли у найсильнішу вісімку, тому вони зараз ближче до еліти, ніж до аутсайдерів. Для словенців ж усі недавні виступи у топ-дивізіоні незмінно завершувалися пониженням у класі - у 2006-му, 2008-му та 2011-му роках.

Норвежці вважалися фаворитами зустрічі, але ніякого розгрому словенців не сталося, хоча вже на 14-й хвилині зустрічі завдяки дублю Андерса Бастіансена зі шведського "Ферьєстада" "вікінги" вели 2:0. Під завісу першого періоду словенець Жига Єгліч, який також представляє шведський чемпіонат, закинув шайбу у відповідь.

Словенці чинили опір до останнього, замінили голкіпера зайвим польовим гравцем, активно атакували і навіть влаштували серйозну бійку на останній хвилині. Але все завершилося для команди Матіяза Копітара шайбою у порожні ворота, яку закинув Мадс Хансен.

Воротарі: Хьоуген - Крістан

Збірна Росії у першому для себе матчі на Чемпіонаті світу розгромила команду Латвії з рахунком 6:0. Три шайби із шести закинули захисники збірної Росії - Євгеній Бірюков, Євгеній Медвєдєв і Євгеній Рясенський.

У першому періоді матчу російські хокеїсти закинули лише одну шайбу, коли відзначився Бірюков. У другій 20-хвилинці латвійці багато часу провели у меншості через вилучення Армандса Берзіньша, який отримав 5+20 за удар у спину Сєргєя Соїна. Росіяни у більшості закинути не змогли, але відзначилися тричі у рівних складах - це зробили Медвєдєв, Алєксандр Радулов і Рясенський.

У третьому періоді збірна Латвії змінила воротаря - місце Маріса Ючерса зайняв Едгарс Масальскіс. Він пропустив від росіян дві шайби: спочатку відзначився Ілля Ковальчук, а потім Кірілл Пєтров у більшості.

Ворота збірної Росії у матчі проти Латвії захищав Ілля Бризгалов. Він впорався з усіма 15 кидками суперника у ствір. Для порівняння, росіяни точно кинули по воротах Ючерса та Масальскіса 35 разів.

Воротарі: Бризгалов - Ючерс, Масальскіс

Збірна Канади взяла верх над Данією у першому турі групового етапу чемпіонату світу. Канадці пропустили у першому періоді, але змогли закинути дві шайби у другому та закріпити результат у третьому.

Дубль оформив нападник збірної Канади Метт Дюшейн. Ще одну шайбу за канадців закинув форвард Стівен Стемкос. Дві результативні передачі на рахунку Джордана Еберле. Єдину шайбу збірної Данії закинув нападник Мортен Грін.

Канада - Данія 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
0:1 - Грін (Стол, Д. Нільсен) 4:50 ГБ
1:1 - Дюшейн (Еберле) 30:15
2:1 - Стемкос (Е. Стаал, Жиру) 31:38 ГБ
3:1 - Дюшейн (Еберле) 47:03
Воротарі: Дубнік - С. Нільсен

В інших двох матчах ігрового дня групового турніру національна збірна Фінляндії здолала Словаччину, а чехи поступилися шведам.

Старт матчу господарям майданкчика не вдався, однак у середині ігрового відрізка фіни зуміли вийти вперед - на 12-й хвилині точний кидок виконав нападник Юхаматті Аалтонен. Другий період вийшов безгольовим, а на початку третього хокеїсти Фінляндії подвоїли перевагу - цього разу відзначився форвард Петрі Контіола. Спортсменам Словаччини не вдалося відіграти жодної шайби.

Група "Н". Гельсінкі (Фінляндія). 2-й тур

Фінляндія - Словаччина 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Воротарі: Салак, Францоуз - Енрот

Нагадаємо, що у перший день чемпіонату світу у Гельсінкі та Стокгольмі відбулися чотири зустрічі.

Першою несподіванкою турніру стала поразка восьмиразових чемпіонів світу шведів на рідному льоду від суперників зі Швейцарії - 2:3.

Фіни врятувалися у грі з Німеччиною в основний час, а у додатковій п'ятихвилинці вирвали перемогу - 4:3. Також впевнено перемогли чехи і словаки.

Франція - Словаччина 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
0:1 - Міклік (Заборскі) 8:28
0:2 - Олвецкі (Дялога) 25:27
0:3 - Заборскі (Кукумберг) 28:34
0:4 - Радівоєвіч (Копецкі, Бліжняк) 43:50 ГБ
0:5 - Шатан (Гудачек, Юрчина) 44:40 ГБ
1:5 - Ро (Бозон, Бертран) 45:32
2:5 - Фльорі (С. Трей, Беллемар) 51:28 ГБ