ЧС-2013. Швейцарія за буллітами переграла Канаду. Огляд третього дня

06.05.2013 02:47 496 0

У стартовому матчі третього ігрового дня групового етапу Чемпіонату світу-2013 з хокею французи здолали австрійців.

Підопічним Флоріана Харді вдався своєрідний бліцкриг - до п’ятої хвилини вони вели з рахунком 2:0. Дві швидкі шайби у ворота Австрії закинули Дам'єн Фльорі та Тедді Да Коста.

Більше того, під завісу другої двадцятихвилинки Жульєн Дерозьє закріпив перевагу номінальних господарів. Австрійцям у заключній третині матчу вдалося закинути шайбу престижу.

Відзначимо також хорошу гру голкіпера збірної Франції Крістобаля Юе, який зумів впоратися з 35-ма кидками суперників.

3:1 - французи святкують стратегічно дуже важливу перемогу, а підопічним Вівейроса тепер доведеться чіплятися за всіх суперників без розбору, інакше можна знову опинитися у першому дивізіоні.

Воротарі: Юе - Штаркбаум

Національна збірна Білорусії помстилися словенцям за поразку в олімпійській кваліфікації два з половиною місяці тому. У другому матчі третього ігрового дня Чемпіонату Світу підопічні Андрєя Скабелки здобули вольову перемогу за рахунком 4:3.

Балканці у першому періоді виглядали краще та закономірно відкрили рахунок - автором закинутої шайби став Томаш Разінгар. Білоруси відігралися на 18-й хвилині. Цілі досяг кистьовий кидок Іллі Казнадєя з лівого кола вкидань, після якого шайба закотилася у ворота, прошмигнувши між щитків голкіпера словенців Роберта Крістана.

На початку другої 20-хвилинки білоруси дозволили безперешкодно атакувати ворота капітану словенської команди Томашу Разінгару, але партнерів виручив голкіпер Віталій Бєлінський.

На екваторі періоду збірна Білорусії вперше вийшла вперед завдяки потужному клацу Аляксандра Кітарова. Команди пішли на перерву за рахунком 2:1, а вже у заключній третині гри продемонстрували найрезультативніший хокей, закинувши на двох чотири шайби.

На голи Філічкіна й Угарова словенці відповіли влучними кидками Родмана та Саболіча. Рахунок на табло був 4:3 на користь білоруської дружини. У час, що залишився, наставник словенської команди замінив голкіпера шостим польовим хокеїстом, наставники обох колективів взяли по тайм-ауту, але рахунок не змінився.

Білоруси, які почали турнір з поразки 0:2 від чехів, наступний матч проведуть у понеділок проти шведів. Словенці спробують здобути першу перемогу на ЧС-2013 у вівторок у зустрічі з данцями.

Воротарі: Бєлінський - Крістан

Збірна Росії здобула другу перемогу у груповій стадії чемпіонату світу, у непростому поєдинку здолавши німців.

У складі росіян відбулося тільки одна заздалегідь запланована зміна - місце у воротах зайняв Сємьон Варламов. Форвард Сєргєй Соїн, який отримав травму у грі з латишами, також зміг взяти участь у грі - його пошкодження виявилося несерйозним.

Рахунок у матчі був відкритий лише на старті другого періоду, коли на 24-й хвилині захисник Євгеній Медвєдєв від синьої лінії відпасував на Іллю Ковальчука до лівої штанги, і форвард клубу НХЛ "Нью-Джерсі" розпечатав ворота Денніса Ендраса - 1:0.

На 31-й хвилині матчу перша ланка росіян знову взяла ініціативу, і Ковальчук оформив дубль - 2:0. Німці зуміли скоротити відставання лише на 46-й хвилині зустрічі, коли червоне світло за воротами Варламова вперше запалив Джон Тріпп.

Останнє слово залишилося за Росією: Ковальчук на 59-й хвилині оформив хет-трик - 3:1, проявивши себе справжнім лідером збірної. А за 20 секунд до фінальної сирени уже у порожні ворота Німеччини влетіла четверта шайба - 4:1.

Воротарі: Ендрас - Варламов

Збірна Швейцарії створила ще одну сенсацію Чемпіонату світу-2013. Після перемоги над Швецією (3:2) швейцарці за буллітами обіграли команду Канади.

Швейцарці активно розпочали матч, і рахунок було відкрито на 14-й хвилині - відзначився Деніс Холленштайн. Канадські хокеїсти змогли відновити паритет на 35-й хвилині, саме тоді форвард клубу НХЛ "Вінніпег" Ендрю Ледд вперше пробив Мартіна Гербера.

У заключній третині гри Метт Рід на 48-й хвилині вивів "кленових" вперед, однак швейцарцям вдалося втекти від поразки завдяки голу Ніно Нідеррайтера за шість хвилин до фінальної сирени.

Гра перейшла в овертайм, однак додаткового часу для того, щоб виявити найсильнішого командам не вистачило.

Для виявлення переможця у серії буллітів командам довелося виконати по 8 кидків. При цьому заокеанські хокеїсти змогли обіграти Мартіна Гербера лише одного разу (успіху досяг форвард "Колорадо" Метт Дюшейн), а європейці двічі пробили канадського стража Майка Сміта, і обидва рази це зробив 24-річний нападник "Цуга" Рето Сурі.

Швейцарія - Канада 3:2 Б (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0)
1:0 - Холленштайн (Волкер, Трахслер) 13:11
1:1 - Ледд (Л. Шенн, Стемкос) 34:33
1:2 - Рід (Еберле) 47:35
2:2 - Нідеррайтер 53:14
Вирішальний булліт: Сурі
Воротарі: Гербер - Сміт

Латвійці провели більш переконливий матч, ніж вчора з Росією, але своїми шансами не скористалися і заслужено поступилися Сполученим Штатам Америки.

Рахунок у зустрічі відкрили саме прибалти, які почали другу 20-хвилинку у більшості. Саме коли виходив п'ятий польовий в американців, Артур Кулда прийняв шайбу від Яніса Спруктса прямо перед воротами і невідпорно кинув.

Проте недовго трималася перевага прибалтів, які вже через три хвилини пропустили гол від Тіма Степлтона, а ще через хвилину Масальскіс витягав другу шайбу із сітки власних воріт - своє прізвище у протокол записав Девід Мосс.

У заключній 20-хвилинці американці посилили наступ і вразили ворота Масальскіса ще двічі. В цілому, збірна Латвії справила непогане враження у порівнянні з попереднім матчем проти росіян.

Воротарі: Масальскіс - Бішоп

Завершував сьогоднішній ігровий день матч між збірними Норвегії та Данії. Матч видався багатим на боротьбу. Команда Норвегії вела походу всієї зустрічі, але данці зусиллями Мадса Бьодкера зуміли таки скоротити рахунок за 10 хвилин до завершення поєдинку.

Однак за дві з половиною хвилини до кінця гри перемогу "вікінгам" приніс Патрік Торесен, який скористався пасом Скрьодера.

Таким чином, норвежці здобувають другу поспіль перемогу на цій першості та займають на даний момент першу сходинку у групі "S".