ЧС-2013. Швейцарське диво продовжується. Огляд четвертого дня

07.05.2013 00:27 533 0

Збірна Словаччини з хокею завдала поразки команді Німеччини у матчі групового етапу чемпіонату світу, який проходить у Швеції та Фінляндії.

Більш активно почали німці. Словаччина традиційно віддала ініціативу супернику, сподіваючись на контратаки, але першими рахунок відкрили саме німці. Вже на старті поєдинку Гогулла створив гольову атаку Німеччини, протягнувши шайбу у зоні суперника та віддавши її під кидок Гочу, спробу якого підкоригував Вольф.

У другій 20-хвилинці словакам вдалося відігратися - автором закинутої шайби став Маріо Бліжняк. Початок третього періоду підопічні Кортіни почали у глухій обороні. Тим не менш, саме німцям вдалося знову вийти вперед. Другу пробоїну у воротах Стані залишив Маркус Кінк, втім через дві хвилини Томаш Заборскі вдруге відновив паритет на табло - 2:2.

Перемогу ж команді Словаччині приніс все той же Заборскі, який втретє вразив ворота Цеппа за сім хвилин до фінальної сирени.

Група "Н". Гельсінкі (Фінляндія). 3-й тур

Німеччина - Словаччина 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
1:0 - Вольф (Н. Гоч, Гогулла) 4:01
1:1 - Бліжняк (Серсен) 33:30
2:1 - Кінк (Тріпп, Коль) 43:01
2:2 - Заборскі (Мігалік, Кукумберг) 45:41
2:3 - Заборскі (Міклік, Кукумберг) 52:46
Воротарі: Цепп - Станя

Збірна Швейцарії з хокею, обігравши команду Чехії у матчі групового етапу, здобула третю перемогу поспіль на Чемпіонаті світу-2013.

Напередодні, коли Швейцарія у серії буллітів переграла співвітчизників свого головного тренера у серії буллітів, Сімпсон зізнався, що починати турнір з трьох поспіль зустрічей проти явних фаворитів його команді навіть краще. На думку головного керманича швейцарців, так краще входити у чемпіонат.

Матч з не менш титулованими чехами показав, що всі попередні успіхи не були випадковістю. Хлопці Сімпсона відкрили рахунок наприкінці першого періоду, коли Амбюль реалізував більшість. Після перерви один з героїв попереднього матчу з Канадою Нідеррайтер подвоїв рахунок вже в рівних складах - 2:0.

Чехи незабаром прийшли в себе, і на 13-й хвилині другого періоду Гудлер одну шайбу відіграв, а за 48 секунд до другої перерві він же зробив рахунок рівним - 2:2.

Здавалося, на цьому подвиги "вискочок" і закінчаться. Однак на 46-й хвилині шайба від ковзана Мозера залетіла у сітку воріт Салака. Минуло вісім хвилин і Боденман закріпив успіх - 4:2. Намагаючись врятуватися, Алоїз Гадамчік замінив голкіпера на шостого польового, але фінальний штурм успіхів чехам не приніс. А незадовго до фінальної сирени шайба вп'яте побувала в порожніх воротах після кидка Сурі.

На даний момент швейцарці лідирують у групі А, здобувши три перемоги у трьох матчах.

Воротарі: Берра - Салак

У рамках третього туру групового етапу Чемпіонату світу з хокею збірна Фінляндії за підтримки власних вболівальників перемогла збірну Франції. У перші 20 хвилин матчу рахунок на табло був незмінний 0:0, хоча моментів було достатньо у обох команд.

У другому періоді глядачі на "Hartwall Arena" побачили відразу два взяття воріт за одну хвилину. Янне Песонен змістився від правого борту в центр і невідпорно кинув у дев'ятку, двоє захисників і голкіпер не змогли йому перешкодити. Ще через хвилину Петрі Контіола впустив чудовий шанс, потрапивши у воротаря з кількох метрів, а потім Аалтонен таки проштовхнув шайбу у ціль.

За рахунку 2:0 команди пішли на перерву. Французи спробували врятуватись у заключній 20-хвилинці, і на самому її початку все ж скоротили відставання до однієї шайби - автором голу став П'єр Едуард Беллемар.

Але останнє слово залишилося за підопічними Марко Анттіла. За 11 хвилин до фінальної сирени Вілле Вііталуома вдало підставив ключку після кидка Антті Пільстрьома, встановивши тим самим остаточний рахунок зустрічі - 3:1.

Фінляндія - Франція 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
1:0 - Песонен (Аалтонен, Контіола) 34:41 ГБ
2:0 - Аалтонен (Контіола, Хієтанен) 35:19
2:1 - Беллемар (С. Трей, Фльорі) 40:43
3:1 - Вііталуома (Вяянянен, Пільстрем) 48:36
Воротарі: Ортіо - Ленрі, Арді

У паралельному матчі, який проходив у Стокгольмі, національна збірна Швеції здобула непросту перемогу над Білорусією.

Обидві команди почали турнір невдало, програвши свої перші ігри. Шведи поступилися швейцарцям з різницею в одну шайбу, а білоруси програли чехам з рахунком 0:2. Зате наступні свої матчі обидві команди виграли.

Зазначимо, що обидві команди у першому періоді по два рази грали у більшості, але закинути вдалося тільки у рівних складах, і вдалося це Кольцову, який влучним кидком за три хвилини до першої перерви вивів білорусів вперед. Не залишилися у боргу і шведи, які на 26-й хвилині зрівняли рахунок і мали ще кілька можливостей відправити шайбу у сітку воріт Дмітрія Мільчакова.

Заключний період білоруси почали активно, але знову підвела гра у нерівних складах. А за вісім хвилин до фінальної сирени Фредрік Петтерссон потужним кидком подарував своїй команді перевагу в одну шайбу.

На останній хвилині Андрєй Скабелка випустив замість воротаря шостого польового гравця, але створити небезпеку біля воріт Йонаса Енрота білоруси так і не змогли.