ЧС-2013. Росія вирвала перемогу у США. Огляд п'ятого дня

08.05.2013 09:19 436 0

Збірна Австрії здолала національну команду Латвії у стартовому матчі п’ятого ігрового дня Чемпіонату світу з хокею, що відбувається у Швеції та Фінляндіі.

Рахунок на 4-й хвилині відкрили хокеїсти Латвії зусиллями нападника Армандса Берзіньша. Проте через десять хвилин підопічні Менні Вівейроса вирівняли становище завдяки голу захисника Флоріана Іберера. За дві хвилини до першої перерви австрійці вперше вийшли вперед - більшість реалізував захисник Андре Лакос.

У другому періоді вболівальники побачили ще три закинуті шайби. На 24-й хвилині форвард Томас Ванек втретє засмутив воротаря Едгарса Масальскіса, а на 27-й захисник Маріо Альтман провів четвертий гол у ворота суперника. Під завісу ігрового відрізка хокеїсти Теда Нолана зуміли одну шайбу відіграти - відзначився захисник Агріс Савієлс.

На старті заключної 20-хвилинки Латвія скоротила відставання до мінімуму - точний кидок на рахунку форварда Лауріса Дарзіньша, який використав чисельну перевагу своєї команди. На екваторі періоду австрійці перехопили ініціативу та знову закинули - автором шайби став Міхаель Раффль, а за десять хвилин до фінальної сирени Даніель Оберкофлер встановив остаточний рахунок - 6:3.

Таким чином збірна Австрії завойовує перші три очки на нинішньому світовому чемпіонаті, латвійці ж програють третю гру поспіль.

Воротарі: Штаркбаум - Масальскіс

У черговому матчі сьогоднішнього ігрового дня команда Данії в овертаймі взяла гору над словенцями. Обидві команди підійшли до цієї зустрічі без набраних очок, тому поєдинок став напруженим і цікавим.

Словенці почали матч активніше, і вже з перших хвилин Сімону Нільсену довелося вступити в гру, відбиваючи небезпечні кидки від Тічара та Єгліча. Активність підопічних Матіаса Копітара незабаром принесла свої плоди, і Тічар на 7-й хвилині таки відкриває рахунок у протистоянні.

Підопічні Пера Бакмана відразу кинулися відігравати пропущену шайбу, але на висоті першу 20-хвилинку відіграв голкіпер словенців Роберт Крістан. Під завісу першого періоду у бокс на дві хвилини відправився Панце, але данці свою ігрову перевагу не використали, зате закинули у рівних складах. Мортен Мадсен зумів швидко увійти в зону суперника, віддав відмінний пас на Стола, який не роздумуючи кинув точно між щитків Крістана.

Хокеїстам словенської збірної знадобилося трохи більше десяти хвилин, щоб знову вийти вперед - автором шайби став невгамовний Рок Тічар, який спритніше всіх розібрався на п'ятачку воріт Нільсена.

У третьому періоді Словенія сіла у глухий захист і грала по рахунку, але перестарався Марсель Родман, який залишив свою команду у меншості на 45-й хвилині. Данії знадобилося менше хвилини, аби реалізувати більшість і зрівняти рахунок у матчі. Словенці відразу заметушилися, заплуталися та забули одного Мадсена перед своїми воротами, який вдало зіграв на добиванні після кидка Стола.

Залишок основного часу так і не виявив переможця, а у додатковій 5-хвилинці перемогу національній команді Данії приніс її капітан Мортен Грін, який закинув шайбу на 2-й хвилині овертайму.

Зазначимо, що ця перемога дозволила данцям піти з останнього місця в групі. Їх місце зайняли словенці.

Группа "S". Стокгольм (Швеція). 3-й тур

Словенія - Данія 2:3 ОТ (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)
1:0 - Тічар (Грегорц, Робар) 6:11
1:1 - Стол (М. Лаурідсен, Мадсен) 3:34
2:1 - Тічар (Робар, Грегорц), 34:41 ГБ
2:2 - Мадсен (Стол, Є. Єнсен-мол.) 45:58 ГБ
2:3 - Грін (Ф. Ларсен) 61:53
Воротарі: Крістан - Нільсен

Російські хокеїсти обіграли команду США. Зустріч завершилася з рахунком 5:3.

На 6-й хвилині підопічні Зінетули Білялетдінова вийшли вперед після вдалих дій захисників: Дєніс Дєнісов прострілив уздовж синьої лінії, і Антон Бєлов завдав потужного удару - 1:0. Проте через п'ять хвилин хокеїсти США зуміли вирівняти становище завдяки голу капітана команди форварда Пола Штястни. Він же на 14-й хвилині вдруге засмутив Іллю Бризгалова.

Втім, через хвилину збірна Росії відновила паритет завдяки шайбі Іллі Ковальчука, який влучно кинув після передачі Іллі Нікуліна.

І все ж трохи пізніше хокеїсти США вдруге у цьому матчі повели у рахунку - шайбу на 28-й хвилині закинув захисник Метт Ханвік. Але на 32-й нападник Алєксєй Терєщєнко втретє вразив ворота Бена Бішопа, після чого російська команда посилила пресинг.

Трійки на табло зберігалися до 54-ї хвилини зустрічі, коли точний кидок вдався Сєргєю Медвєдєву, а закріпив перевагу росіян Алєксандр Радулов, який встановив остаточний рахунок - 5:3.

Таким чином, збірна Росії здобула три перемоги у трьох матчах та очолила свою групу.

Воротарі: Бризгалов - Бішоп

Завершував програму п’ятого ігрового дня Чемпіонату світу матч між збірними Канади та Норвегії. У зустрічі, яка відбулася на "Globe Arena" у Стокгольмі, перемогу з розгромним рахунком 7:1 святкували підопічні Лінді Раффа.

У складі переможців дублем відзначився Тейлор Холл, також по шайбі у свій актив записали Ендрю Ледд, Джефф Скіннер, Метт Дюшейн, Клод Жиру та Стівен Стемкос. Єдину шайбу норвежців закинув Кен-Андре Олімб.

Для канадців ця перемога стала другою у трьох турах. Норвежці зазнали першої поразки на турнірі

Канада - Норвегія 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)
1:0 - Ледд (Стемкос) 4:45
2:0 - Скіннер (Стемкос) 13:07
3:0 - Дюшейн (Еберле, Робіда) 16:57
4:0 - Жиру (Шульц, Стемкос) 18:04
5:0 - Холл (Еберле) 22:28
5:1 - К-А. Олімб (Бастіансен, М. Олімб) 40:24
6:1 - Стемкос (Жиру, Броді) 44:32