ЧС-2013. Крейг Сміт розбив Фінляндію. Огляд шостого дня

09.05.2013 01:30 466 0

Збірна Німеччини зуміла перервати серію невдач, які переслідували команду на старті Чемпіонату світу з хокею. Після трьох поразок поспіль німці здобули довгоочікувану перемогу, перегравши збірну Австрії - 2:0.

Таким чином, німецькі хокеїсти здобули свою першу перемогу на змаганні, яке спільно проводять Швеція та Фінляндія. Обидві шайби під час зустрічі, що відбулася у Гельсінкі, закинув Маркус Кінк.

Для Збірної Австрії поразка від німців стала третьою на ЧС-2013. 10-го травня вони зіграють зі словацькими хокеїстами. Збірна Німеччини проведе поєдинок 11-го травня з латвійцями.

Група "Н". Гельсінкі (Фінляндія). 4-й тур

Австрія - Німеччина 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
0:1 - Кінк 37:00
0:2 - Кінк 59:51 ПВ
Воротарі: Штаркбаум - Цепп

Швейцарці розгромили збірну Словенії з рахунком 7:1, здобувши четверту перемогу поспіль на цьому Чемпіонаті світу.

Для Словенії матч зі Швейцарією був, по суті, матчем життя та смерті. Щоб зберегти шанси на збереження прописки у топ-дивізіоні, їм було необхідно перемагати. Бажано в основний час.

На гру зі Швейцарією наставник Матьяж Копітар змінив голкіпера. Замість Роберта Крістана, який невдало увійшов у турнір, наставник словенців випустив стража воріт київського "Сокола" Андрея Хочевара.

Вже у першому періоді майбутні переможці, несподівано пропустивши першими (гол на рахунку Паїча), незабаром повели 3:1. На 15-й хвилині матчу рахунок зрівняв Боденман, ще через три хвилини швейцарців вивів вперед Кунті, а за 37 секунд до першої перерви Холленштайн втретє вразив ворота Хочевара.

Побиття словенської збірної продовжилося й у другій 20-хвилинці. Підопічні Шона Сіпсона ще тричі залишали пробоїни у воротах суперника після результативних кидків Холленшайтна, який оформив дубль, Мозера й Амбюля.

Заключна третина гри, яка за великим рахунком нічого не вирішувала, завершилася з більш скромним рахунком 1:0 на користь Швейцарії (шайбу закинув Сурі).

Зазначимо, що форвард збірної Швейцарії Деніс Холленштайн набрав у цій зустрічі 4 (2+2) очки.

Група "S". Стокгольм (Швеція). 4-й тур

Словенія - Швейцарія 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)
Воротарі: Хочевар, Крістан - Гербер

Національна збірна США впевнено здолала команду Фінляндії у центральному матчі ігрового дня у групі Н.

Всього два очки відокремлювали ці команди у турнірній таблиці. Американці напередодні зазнали відчутної поразки від росіян з рахунком 3:5, а фіни мали день відпочинку після перемог над Словаччиною і Францією, у яких пропустили всього одну шайбу.

Рахунок був відкритий на 6-й хвилині зустрічі. Нападник Ярно Коскіранта обіграв захисника і відправив шайбу у ворота Джона Гібсона, який проводив свій дебютний матч на дорослому Чемпіонаті світу. Однак на 18-й хвилині американці зусиллями Крейга Сміта зуміли зрівняти рахунок.

Друга 20-хвилинка пройшла без закинутих шайб, а на початку заключної третини гри хокеїсти США відзначилися вдруге - Сміт оформив дубль, реалізувавши більшість для своєї команди. За вісім хвилин до фінальної сирени форвард клубу НХЛ "Нью-Джерсі" Стівен Джіонта втретє вразив ворота фінського голкіпера Антті Раанта, а остаточний рахунок у зустрічі встановив все той же Крейг Сміт, який закинув вже у порожні ворота суперника.

Таким чином, господарі турніру зазнають своєї першої поразки на домашній першості, й у наступному матчі, який відбудеться 10-го травня, вони поміряються силами з російськими хокеїстами. Команда США 11-го травня зіграє з французами.

Воротарі: Гібсон - Раанта

Збірна Швеції відсвяткувала третю перемогу на домашньому чемпіонаті світу.

У матчі 4-го туру "Тре Крунур" розгромили команду Норвегії за рахунком 5:1. Не допомогло норвежцям і те, що вони можливо свідомо пожертвували матчем проти Канади: зачепитися за результат у зустрічі з могутніми "Кленовими листками" їм у будь-якому випадку було б украй складно. На тлі канадців шведи виглядали більш зручним суперником, але інакше вважали підопічні Пера Мортса.

Господарі не стали відкладати справу у довгий ящик і вже до 14-ї хвилини вели з рахунком 2:0. На 10-й хвилині шведи розіграли шайбу на синій лінії, Йохан Франссон точно відпасував на праве коло вкидання, звідки Габріель Ландеског точно кинув у дальній кут воріт Ларса Хьоугена - 1:0, а дещо пізніше Луї Ерікссон подвоїв перевагу, точно вразивши ворота суперника з району п’ятачка.

На екваторі другого періоду "вікінги" повернули інтригу, коли Маріус Хольтет з півзони увігнав шайбу у дев'ятку воріт Якоба Маркстрьома - 2:1.

На 5-й хвилині заключного періоду хокеїсти збірної Швеції довели справу до розгрому, двічі вразивши ворота суперників: спочатку Йохан Франссон влучно кинув від синьої лінії, а Андреас Ємтін підставив ключку - 3:1, потім шайбу у свій актив записав Еліас Фельт, який потужно пробив у дальню дев'ятку з близької відстані - 4:1.

Крапку у протистоянні на 57-й хвилині поставив Габріель Ландеског, який вразивши вже порожні ворота норвежців оформив дубль - 5:1.

Норвегія - Швеція 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
0:1 - Ландеског (Аксельссон, Франссон) 9:26
0:2 - Л. Ерікссон (Перссон, Аксельссон) 14:00
1:2 - Хольтет 31:53
1:3 - Ємтін (Франссон) 44:11
1:4 - Фельт (Аксельссон, Перссон) 44:59
1:5 - Ландеског (Яльмарссон, Л. Ерікссон) 56:33 ПВ
Воротарі: Хьоуген - Маркстрьом