ЧС-2015. Дивізіон I. Група A. Польща - Україна 3:2. Мрії про підвищення залишилися мріями. ВІДЕО

22.04.2015 23:38 1267 0

Національна збірна України з хокею втратила шанси здобути путівку у найвищий Дивізіон Чемпіонату світу 2016 року. Сталося це після третьої поспіль поразки на турнірі у Дивізіоні IA, що приймає польський Краків. Саме господарі цих змагань і стали черговими кривдниками підопічних Олександра Годинюка.

Команди почали поєдинок обережно. Ще до початку зустрічі було зрозуміло, що невдаха цього протистояння буде змушений боротися за прописку у Дивізіоні IA. Тріумфатор же автоматично стане одним з претендентів на підвищення у класі. Тому команди вичікували, не особливо кидаючись стрімголов в атаку. Поляки виглядали цікавіше у нападі, але голів у першому періоді глядачі так і не побачили.

Навіть вилучень було обмаль. А коли Україна отримувала перевагу в одного гравця, то ніяк не могла закріпитися на половині поля суперників, щоб розіграти до вірного. А одна з таких більшостей взагалі завершилася шоком для "синьо-жовтих". Втративши шайбу після вкидання, українці пропустили швидку контратаку, яку вміло розіграли Пасют і Багінськи.

Українці ще довго не могла відійти від такого удару, не використавши ще одну більшість. А наприкінці другого періоду їм довелося захищатися 3 проти 5. І якщо у другому це вдалося, то початок третього знову шокував вітчизняних прихильників хокею. Уже на 34-й секунді поляки подвоїли перевагу.

Щоправда, у цей момент Годинюк зміг докричатися до своєї команди, яка заграла максимально активно та продуктивно, закинувши протягом трьох хвилин дві шайби та зрівнявши таким чином рахунок (індивідуальними діями відзначилися Гаврик і Лялька). "Синьо-жовті" не збавили оберти, а і надалі створювали моменти біля воріт Одробни, та дотиснути господарів так і не зуміли.

А вирішальними у матчі стали помилка арбітрів і дії Побєдоносцева. Перші не помітили відверто брудну гру Хмілевськи, який ключкою заїхав в обличчя саме Олександру. А сам хокеїст збірної України кількома хвилинами пізніше, чи то не відійшовши від удару, чи на те була інша причина, викинув шайбу за межі майданчика, отримавши дві хвилини штрафу. Саме цією більшістю і скористалася Польща.

На останніх хвилинах українці кинулися здобувати нічию, притиснули поляків до їхніх воріт, однак до вирішальних кидків справа так і не доходила. Лише у завершальні секунд тридцять з'явилися спроби від синьої лінії, проте господарі спокійно відбилися та продовжують боротьбу за друге місце. Україна ж залишається п'ятою з одним набраним очком.