Паралімпійська збірна України у Ріо. День дев'ятий. Три золоті, шість срібних і п'ять бронзових медалей. ФОТО

17.09.2016 09:59 5247 0

Збірна України продовжує збирати нагороди на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

У дев'ятий змагальний день на рахунку наших співвітчизників аж 14 нагород, 3 з яких золоті, 6 срібних і 5 бронзових

Розпочалося все зі срібла у бігу на 400 метрів у класі T36, де наш спортсмен Роман Павлик фінішував з часом 55.67 с.

Після цього бронзову нагороду у скарбничку нашої команди поклала Людмила Даниліна, яка у фіналі бігу на 1500 метрів у класі Т20 фінішувала з часом 4:28.78 хв.

Першу золоту медаль дев'ятого дня Паралімпіади українці вибороли у настільному тенісі. У фінальному поєдинку у класі 6-8 наша команда здолала Швецію. Додамо, що за Україну виступали Віктор Дідух, Микола Ніколенко та Михайло Попов.

У плаванні наша команда спочатку виборола три металі у вільному стилі. Євген Богодайко на 100 м у класі S7 фінішував третім з результатом.

А на 50-метрівці у класі S8 Богдан Гриненко фінішував другим, а Юрій Божинський був третім.

Після цього срібну нагороду на 200 м комплексом у класі SМ11 для нашої команди приніс Віктор Смирнов, а Марина Вербова у жіночому запливі на 50 м на спині у класі S4 виборола бронзову нагороду.

Ще одну медаль у легкій атлетиці для України приніс Микола Діброва, який показав другий результат у штовханні ядра у класі F36.

Ну, і особливо порадували українські футболісти, які у фінальному поєдинку виграли в Ірану у додатковий час - 2:1.

А вже глибоко вночі українські плавці виграли ще чотири медалі, одна з яких виявилася золотого відблиску.

Спочатку Анні Стеценко не було рівних на 100-метрівці вільним стилем серед жінок у класі S13. Для українки це вже третя медаль у Ріо-2016.

А за кілька хвилин до цього тріумфу на аналогічній дистанції у цьому ж класі у чоловіків двоє українців завоювали місця на п'єдесталі. Ярослав Денисенко та  Максим Веракса, які фінішували другим і третім відповідно, пропустили вперед лише представника Білорусі Ігара Бокі.

Ну, і нарешті на 150-метрівці комплексом Дмитро Виноградець здобув свою вже п'яту нагороду у Ріо-де-Жанейро. Він став другим.

У загальнокомандному заліку збірна України зі 106-ма нагородами (38-33-35) продовжує утримувати третю позицію.

Перше місце вже собі "забронювала" команда Китаю (94 золотих, 74 срібних, 49 бронзових нагород). Другою йде Великобританія (58 золотих, 33 срібних і 35 бронзових нагород). Команда США наступає українцям на п'яти - 103 (36-38-29).