Україна на Олімпіаді - попри все ми перемагаємо! ФОТО

24.08.2008 12:08 809 0

Є ще порох у порохівницях - старе прислів'я так і напрошується, коли намагаєшся оцінити виступ наших олімпійців у Пекіні.

Олімпійська збірна України продемонструвала, що попри всі негаразди у вітчизняному спорті, попри брак тренерських кадрів у більшості видів спорту, вкрай застарілу матеріально-технічну базу, сміховинні зарплати спортсменів і тренерів та байдужість держави, зрештою попри світову боротьбу "фармакології" і "тугих гаманців" у спорті, ми продовжуємо перебувати серед кращих спортивних держав світу.

Українські спортсмени здобули 27 нагород, з яких 7 золотих, 5 срібних і 15 бронзових медалей. Загалом це більше, ніж на кожній з попередніх літніх Олімпіад, де Україна самостійно брала участь.

Десь наші сподівання не виправдалися і очікуваних медалей наші олімпійці не здобули, але ще більше було тих спортсменів, що принесли Україні несподівані миті радощів.

"Бійцівський набір"

Більше половини, а точніше 14 медалей, наші спортсмени здобули у видах спорту, що мають бійцівський або військовий характер. Це стрільба, фехтування, стрільба з лука, бокс, вільна боротьба, дзюдо та сучасне п'ятиборство, яке також має етап фехтування. "Королева спорту" принесла п'ять нагород, проте найбільшою несподіванкою став успіх українських стрільців - два золота і срібло.

Такого успіху, схоже, не очікували і самі стрільці. Хоча, за словами президента Федерації стрільби України Олега Волкова, конкуренція у олімпійській збірній дуже висока, і цілком можливо, у наступних міжнародних стартах ми побачимо нові обличчя.

Першим зі стрільців, хто здобув медаль, і одразу золоту, став Артур Айвазян, який 15 серпня переміг в стрільбі з гвинтівки на 50 метрів у положенні лежачи. Наступного дня Олександр Петрів підтримав початок Айвазяна - він "вистріляв" золото та новий олімпійський рекорд зі швидкострільного пістолета з дистанції 25 метрів. "Срібло" на рахунку Юрія Сухорукова у стрільбі з рушниці на 50 метрів з трьох положень.

Першою медаллю нашої збірної була "бронза" дзюдоїста Романа Гонтюка. Уродженець Івано-Франківщини, який виступає у категорії до 81 кг, вдало провів перші три поєдинку, однак у півфіналі поступився майбутньому чемпіону і отримав право боротися за бронзу. Сутичка була захоплюючою - Роман швидко повів, проте припустився помилки і майже дозволив супернику зрівняти рахунок. Сутичку навіть довелося призупинити через кровотечу з носу в українського спортсмена.

Перше "золото" теж належить "бійцям". Це українські фехтувальниці у командних змаганнях шаблісток з різницею в один укол у фінальному поєдинку перемогли китаянок. Медалі принесли Олена Хомрова, Ольга Харлан, Ольга Жовнір і Галина Пундик (у фіналі запасна).

Золото також принесли стрілець з луку Віктор Рубан та боксер Василь Ломаченко. Віктор Рубан став несподіванкою олімпійського турніру, адже у своїх поєдинках він здолав дуже авторитетних спортсменів, яких вважали фаворитами турніру. У напруженному фіналі українець з рахунком 113:112 переміг корейця Парк Кьон-Мо.

І якщо успіх Рубана таки став сюрпризом, то боксер Василь Ломаченко у ваговій категорії до 57 кг вважався фаворитом. Адже українець на останньому чемпіонаті світу став срібним призером, програвши у фіналі за сумнівного суддівства росіянину Альберту Селімову. Жереб звів двох фаворитів вже у стартовому поєдинку - і українець переконливо довів, що чиказький фінал був лише невдалим епізодом. Турнірну дистанцію Василь здолав як на одному диханні, і у першому раунді фіналу приголомшливо переміг представника Франції, якому рефері відрахував три стоячих нокдауни та зупинив бій.

Срібло нашій команді принесли борці Василь Федоришин та Андрій Стадник, які у вагових категоріях до 60 кг та до 66 кг відповідно, поступилися лише у вирішальних сутичках. Борцівська "бронза" також у "вільників" Іріні Мерлені (48 кг) та Тараса Данька (84 кг) а також у греко-римського борця Армена Варданяна (66 кг).

Здобув бронзову медаль і наш боксер суперважковаговик В'ячеслав Глазков, який вийшов у півфінал, але через травму був змушений знятися зі змагань.

"Королева спорту" із ложкою дьогтю

Успіх наших багатоборок Наталі Добринської та Людмили Блонської, які посіли два перших місце на п'єдесталі пошани, був приголомшливим. Особливо останній етап у бігу, який дозволив Людмилі піднятися з третього на друге місце. Проте вже за кілька днів стало відомо, що допінг-проба Людмили Блонськоб дала позитивний результат. Як наслідок спортсменка втратила медаль та була знята з фіналу зі стрибків у довжину.

Парою взяли нагороди і наші бігунки на 1500 м. У Ірини Ліщинської - срібло, у Наталії Тобіас - бронза.

Бронзовими призерами стали і легкоатлети Денис Юрченко та Олена Антонова. Юрченко у стрибках із жердиною показав третій результат - 5.70 м. Цікаво, що українець отримав бронзу переваживши трьох суперників, які показали той же результат, тільки за додатковим показником - кількістю спроб. А Антонова у метанні диску свій "бронзовий" результат здобула у п`ятій спробі. При цьому українка встановила особистий рекорд, пославши снаряд на  62.59 метра.

Так виглядає верхня частина загальнокомандного підсумку. Повна таблиця
Золоте весло Осипенко-Радомської

Бронзова призерка Афін-2004 Інна Осипенко-Радомська, яка тоді виступала у "четвірці", на цій Олімпіаді виборола золото на дистанції 500 м у одиночній байдарці. При чому Інна випередила найближчу переслідувачку лише на 4 тисячних секунди! За словами Інни, надихнув її на перемогу Юрій Чебан, який перед тим на цій же дистанції у одиночному каное виборов бронзу.

Важкоатлетка Ольга Коробка (понад 75 кг) впевнено здобула срібну нагороду, постпившись лише незаперечній лідерці кореянці Янг Міран, яка встановила новий світовий рекорд у сумі, а також окремо у ривку і у поштовху. Бронзу також виборола Наталя Давидова (до 69 кг).

Золото глядацьких симпатій Безсонової

Українська прима художньої гімнастики Ганна Безсонова посіла третє місце з результатом 71,875. Першою тут стала росіянка Євгенія Канаєва, другою білоруска Інна Жукова. Наталія Годунко, попри те, що у двох останніх видах мала п'ятий результат, у підсумку посіла сьоме місце. Та попри такі результати Безсонової, більшість фахівців та глядачів сходяться на думці - бали Ганни були сильно занижені суддями, а її суперниць з Росії навпаки завищені. Як сказала Альбіна Дерюгіна "Глядачі вболівають за Безсонову, а судді - за Росію".

Бронзові нагороди в інших видах спорту здобули:

Велотрек - Леся Калітовська у гонці на випередження;

Ілля Кваша та Олексій Пригоров у синхронних стрибках у воду з триметрового трампліна;

Спортивна гімнастика - Олександр Воробйов у вправах на кільцях;

Вікторія Терещук у сучасному п'ятиборстві.

Підсумовуючи усі здобутки варто згадати і про наших тенісисток Олену та Катерину Бондаренко. Наші дівчата гідно виступили у парному розряді, програвши у півфіналі переможницям цього турніру американкам Вільямс. На жаль, ця поразка, схоже, надломила наших тенісисток, і вони поступилися китаянкам у матчі за бронзові нагороди.

Завдяки зусиллям Яни Клочкової та Олега Лісогора українські вболівальники звикли до наших успіхів у плаванні. Проте на цій Олімпіаді наші плавці не взяли жодної нагороди. Схоже, що українське плавання чекає не тільки зміна поколінь, але й поява нових сильних лідерів.