Паралімпіада. Україна за сьогодні здобула 3 золота, 2 срібла та 4 бронзи

13.09.2008 15:00 236 0

Українець Василь Ліщинський здобув для України 16 золоту медаль у загальному заліку. Василь виграв змагання з метання диску (F11/12) серед чоловіків. Третє місце тут також посів українець - Олександр Ясиновий.

1. Василь Ліщинський (Україна) - 991 очко (40.59)

2. Себастьян Балдассаррі (Аргентина) - 988 (40.43)

3. Олександр Ясиновий (Україна) - 974 (49.52)

Ліщинський Василь Вікторович

18.03.1964 року народження.
Заслужений  майстер  спорту  України (1996 рік).
Першопроходець української паралімпійської легкої атлетики.
Один із чотирьох золотих паралімпійських призерів України.
Розпочав займатись легкою атлетикою в Донецькому обласному центрі “Інваспорт”,
зараз займається в Київському обласному центрі  “Інваспорт”.
Вперше  в  історії  українського  паралімпійського  спорту  в Атланті (1996 рік, Х літні Паралімпійські ігри) став  чемпіоном  у  штовханні ядра  та  виборов друге місце  в  метанні диску.
Учасник ХІ Паралімпійських ігор (2000 рік, м.Сідней).
Чемпіон світу 2002 року (м.Лілль, Франція) у метанні диску.
Срібний призер чемпіонату Європи 2003 року (м.Ассен, Голандія) у штовханні ядра та метанні диску,
учасник  ХІІ  літніх  Паралімпійських ігор 2004  року (м.Афіни),
бронзовий призер чемпіонату світу 2006 року в метанні диску, срібний призер чемпіонату світу 2007 року
у штовханні ядра.

Тренери: Лис В.М.

Василь Ліщинський (Україна) Фото Xinhua

Золото у плаванні на дистанції 100 м брасом (SB13) виграв українець Олексій Федина з новим світовим рекордом - 1:04.63. Це друге золото Олексія у Пекіні, також у його активі ще є срібна медаль. П'яте місце у цьому запливі посів ще один українець - Максим Задовний (1:09.22).

Олексій Федина Фото Reuters

Дмитро Виноградець тріумфував на дистанції 50 м вільним стилем (S3) серед чоловіків. Дмитро встановив новий світовий рекорд - 42.60 с. Це його друга паралімпійська золота нагорода.

Дмитро Виноградець Фото Reuters

Срібна нагорода з бігу на дистанції 400 м (Т12) серед жінок дісталася Оксані Ботурчук, яка поступилася тільки францужинці. Це друга нагорода Оксани на цій Паралімпіаді, до цього у неї було золото.

У змаганнях з плавання на дистанції 100 м на спині (S12) серед чоловіків перегнати українців Сергія Кліпперта та Максима Вераксу зміг тільки росіянин Нєволін-Свєтов. Сергій показав час 1:00.31 і здобув срібну нагороду (це вже 5-а його медаль у Пекіні, до цього Кліпперт здобув 1 срібло і 3 бронзи). А Максим з часом 1:02.08 став бронзовим призером (до цього у нього було 3 золота).

На дистанції 100 м на спині (S11) серед чоловіків українець Віктор Смирнов став третім. Час Віктора - 1:09.41. Він трохи більше, чим на півтори секунди програв чемпіону. Це вже третя бронза Смирнова у Пекіні.

Бронза на дистанції 50 м баттерфляєм (S6) серед жінок дісталася Олені Акопян. Вона пропливла цю відстань за 40.72 с. Олена відстала від першого місця на 2.28 секунди.