Паралімпіада. Українці у восьмий день здобули 2 золота, 3 срібла та 3 бронзи

14.09.2008 14:50 327 0

Восьмий день змагань на Паралімпійський іграх у Пекіні для України розпочався з золота Оксани Зубковської у стрибках у довжину. Українка встановила новий світовий рекорд. Вона стрибнула на 6.28 метрів і у підсумку отримала 1137 очкок.

Зубковська Оксана Володимирівна

15.07.1981  року народження.
Майстер спорту України міжнародного класу
Тренер: Горбаченко Ю.С, Горбенко І.О.

Оксана Зубковська

А срібло здобула українка Вікторія Кравченко з бігу на 200 м (Т37) серед жінок. Вона показала свій кращий час у сезоні - 29.60 с і відстала від чемпіонки з Австралії на 32 сотих секунди.

Золото та бронзу Україні принесли плавці на дистанції 50 м вільним стилем (S12). Максим Веракса встановив новий світовий рекорд і став першим з результатом 23.43 с, а третім фінішував Сергій Кліпперт з часом 24.73. Для Максима це вже 5-а медаль на цих Іграх (4 золотих, 1 бронзова), а для Сергія - 6-а (2 срібних, 4 бронзових).

Максим Веракса Фото Reuters

Срібло та бронзу у змаганнях з плавання на дистанції 100 м на спині (S13) серед чоловіків здобули Олексій Федина та Дмитро Алєксєєв. Час українців - 1:02.93 і 1:03.40 відповідно. А переміг тут з новим світовим рекордом грек Тайганідіс (59.85).

Срібна нагорода у метанні диску (F37/38) серед чоловіків здобув Микола Жабняк. Українець встановив новий світовий рекорд - 52.00 м, саме на таку відстань від кинув диск, але для перемоги цього не вистачило. Миколу, який у підсумку набрав 1010 очків, обійшов іранець Хардані з результатом у 1024 очка.

Бронзову нагороду на 200-метрівці з бігу (Т38) серед чоловіків здобув Микита Сеник. Він показав кращий сезонний свій результат і зміг піднятися на п'єдестал. Час українця - 22.52.