Паралімпійська збірна України у Ріо. День другий. Шість золотих, п'ять срібних та шість бронзових нагород. ФОТО

10.09.2016 09:03 3753 0

Збірна України набирає оберти на Паралімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро.

У другий змагальний день українці здобули 17 високих нагород, серед яких - 6 золотих, 5 срібних та 6 бронзових медалей.

Усе почалося у цей день зі срібної нагороди Ольги Ковальчук, яку вона здобула у стрільбі з пістолета з 10 м серед жінок у класі SH1.

Українка почала не дуже вдало, але з кожним наступним вистрілом додавала. У фінальній перестрілці Ольга не змогла дістатися Сарех Яванмардідодмані з Ірану, яка на той момент мала значний доробок.

Потім прийшла черга дзюдоїстів, які здобули відразу чотири медалі.

Інна Черняк виборола золото Паралімпійських ігор у змаганнях серед людей з обмеженим зором. У фіналі українці знадобилося лише 20 секунд, після чого вона здобула дострокову перемогу.

Дмитро Соловей не зумів стати дворазовим паралімпійським чемпіоном. У фіналі він поступився представнику Азербайджану Рамілю Гасімову. Сутичка була рівною, але на останніх секундах більше сил виявилося у суперника.

Ну, і нарешті в Ірини Гусєвої срібна медаль, а в Олександра Косінова - бронзова. Перша у фіналі достроково поступилася Далідайвіс Родрігес з Куби, а другий, зазнавши поразки у півфіналі, у втішній сутичці за півтори хвилини розібрався з представником Ірану.

Ігор Цвєтов приніс Україні золоту нагороду у бігу на дистанції 100 метрів. Українець виступає у класі T35.

Зауважимо, що Цвєтову не вистачило дев'ять сотих секунди, щоб оновити світовий рекорд, який належить саме йому. Ігор встановив його раніше - у попередньому забігові.

Далі прийшла черга плавання, де українці завоювали 11 медалей.

Геннадій Бойко став паралімпійським чемпіоном у плаванні на 100-метрівці на спині у класі S1. При цьому зробив це українець дуже впевнено та з новим світовим рекордом - 2:08.01.

У цій же дисципліні Антон Коль став бронзовим призером, програвши чотири десяті другому місцю.

У класі S7 у плаванні на спині на 50 м відзначився Євген Богодайко, який зовсім трішки поступився переможцю з Китаю.

А на 100-метрівці на спині (клас S2) бронзовим призером став Сергій Паламарчук, який на п'ять десятих секунди відстав від другої позиції.

На дистанції 50 м з рекордом Європи 23:33 "золоту" нагороду виборов Максим Крипак.

Додамо, що бронзову нагороду тут взяв ще один представник України - Денис Дубров.

Ще одне золоту медаль виборов для нашої команди Дмитро Залевський на дистанції 100 м на спині з рекордом світу 1:06.66.

У жінок "золото" взяла Катерина Істоміна на дистанції 100 м батерфляєм з паралімпійським рекордом.

Оксана Хруль у плаванні на 50 метрів батерфляєм (клас S6) фінішувала другою й отримала срібну відзнаку.

А Ірина Соцька на 100-метрівці на спині (клас S2) показала третій час - 2:21.98.

Ще одну "бронзу" в плаванні в українців у змішаній естафеті 4х50м вільним стилем у виконанні Андрія Деревінського, Вікторії Савцової, Ольги Свідерської та Євгена Богодайка з результатом 2:30.66.

Таким чином, після двох змагальних днів на загальному рахунку України 26 медалей - 7 золотих, 6 срібних та 13 бронзових . В загальному заліку наша команда іде на третій сходинці, поступаючись лише Китаю (20, 17, 12) і Великобританії (12, 6, 9).