27.06.2008 20:00 143 0
Фото Firstsportukraine.com
Кращий китайський плавець на спині Куянг Кунпенг довічно дискваліфікований за вживання допінгу.

Китайські плавці були втягнуті в серію допінгових скандалів ще у 1990-і. Тоді спортивне керівництво країни пообіцяло очистити плавання від заборонених препаратів до початку Олімпіади в Пекіні.  Коли подібне трапляється вперше спортсмена дискваліфіковують на два роки, проте в цій ситуації китайським керівництвом було прийняте більш жорстка міра застереження інших атлетів.

У допінг-тесті 25-літнього плавця, узятого у  період вільний від змагань 1 травня, знайдені сліди анаболічного агента кленбутерола.

Нагадаємо, Куянг Кунпенг був півфіналістом на Олімпіаді в Афінах і завоював чотири срібні медалі на Азіатських іграх-2006. Він виграв національний чемпіонат на дистанції 100 і 200 метрів на спині в квітні і був основною надією Китаю на медалі Олімпіади в цьому виді програми.