День шостий. Перше золото і місце в 20-ці медального заліку. ФОТО. ВІДЕО

Сергей Шемшученко — 14 серпня 2008, 15:15

Наші дівчата у фіналі перемогли китаянок у запеклому протистоянні 45:44. Медалі принесли Україні Олена Хомрова Ольга Харлан та Ольга Жовнір і Галина Пундик (була у фіналі запасна).

Матч складався з дев'яти боїв. Кожна шаблістка провела по три бої.

Весь час вперед вели китаянки, які одразу захопили перевагу у 10 очок. Кожен їх вдалий укол супроводжувався войовничими криками і оплесками залу.

Але наймолодша команда турніру - українки - не знітилися.

У шостому двобої, вигравши 11:2, Ольга Харлан скоротила розрив до трьох очок. Вона ж в останньому двобої вперше зрівняла рахунок.

Бій ведеться до 45 очок. Ользі вдалося зробити його 40:40, потім вийти на очко вперед. Потім китаянка вирвалася вперед. Але Ольга не здалася, поки рахунок не став 44:44. Вирішальний удар суперниці завдали майже одночасно, але судді не зважилися віддати комусь перемогу. Вони дали спортсменкам ще один шанс. І Оля не схибила!

Наймолодша спортсменка переграла найдосвідченішу.

Загалом Ольга Харлан принесла збірній Україні 22 очка, на рахунку Олени Хомрової 17 очок, Ольга Жовнір здобула 6 очок.

На шляху до фіналу українки здолали Росію (45:34) та колись лідера в жіночій шаблі команду США (45:39).

Це перше золото України на Олімпіаді і перше золото в змаганнях шаблісток в історії Олімпіад.

Наші дівчата були найменшими учасницями змагань, наймолодшій з них 17 років.

Окрім успіху у фехтуванні українці більш шостого дня Олімпіади не порадували.

Вільна боротьба. У першому ж колі припинили боротьбу відразу три українці. Олександр Дараган у ваговій категорії до 84 кг програв іранцю Саману Тахмасебі. Олег Крьока (до 90 кг) поступився турку Мехмету Озалу. А Олександр Чернецький (до 120 кг) був слабкішим за американця Дреміля Байерса. На цьому Олімпіада для даного тріо завершилася.

Дзюдо. Українка Марина Прищепа програла свою першу сутичку у ваговій категорії до 78 кг німкені Хайді Воллерт, а її переможниці поступилася у чвертьфіналі, а отже українка втратила шанс поборотися за бронзу.

Кульова стрільба. Українки Наталія Калниш і Дар'я Шитко не змогли поборотися за медалі у змаганнях зі стрільби з гвинтівки з 50-ти метрів. Шитко зайняла 20-е місце, а Наталія - 31-е.

Бокс. У шостий день змагань Україна втратила ще одного боксера. Олександр Стрецький у ваговій категорії до 69 кг не зміг подолати бар'єр 1/8 фіналу. Його кривдником став Тоуреано Джонсон з Багамів (4:9).

Плавання. Українці Андрій Сердінов та Сергій Бреус вийшли до півфіналів на дистанції 100 метрів батерфляєм. Сердінов у сумарному заліку показав третій час - 51.10 сек, а Бреус став десятим з 51. 82. Новий олімпійський рекорд на цій дистанції встановив серб Мілорад Кавіч - 50.76. Півфінальні запливи пройдуть 15 серпня.

Не пробився до наступного кола змагань на дистанції 50 метрів вільним стилем Юрій Єгошин, в якого 42-ий результат - 22.77.

Припинили боротьбу за медалі на 200 метрів на спині Ірина Амшенікова та Катерина Зубкова. Зубкова стала 22-ю - 2.12.64, а Амшенікова лише 33-та - 2.15.78.

У медальному заліку Олімпійських ігор збірна України з 1 золотом та 4 бронзами піднялася відразу на 20 місце.