Пекін-2008. День дванадцятий - лебедина пісня Людмили Блонської?

Сергей Шемшученко — 20 серпня 2008, 21:05

Поза тим, що Україна поповнила свою скарбничку ще однією срібною медаллю у боротьбі, де честь країни відстоював Андрій Стадник, головною подією дня стала дискваліфікація відомої української спортсменки Людмили Блонської. "А" допінг-проба чемпіонки світу і срібної призерки Олімпіади виявилася позитивною, про що одразу стало відомо ЗМІ.

Цікаво, що у таких випадках до офіційного результату проби "В" має зберігатися повна конфіденційність, однак світові і передусім російські ЗМІ вже встигли позбавити Блонську срібної медалі, а бронзу віддати росіянці Татьяні Черновій. І навіть вже українські спортивні чиновники дають песимістичні прогнози, найгірший з яких - довічна дискваліфікація спортсменки.

Відмітимо, що одна з головних суперниць Людмили Блонської британка Келлі Сотертон звинувачувала українку у вживанні допінгу ще після чемпіонату світу 2007 року, де програла Блонській та посіла третє місце.

"Келлі розуміє, що вона втрачає медаль. Вона не знає як з цим змиритися, тому і робить такі речі - казала тоді Людмила. - У нашій дисципліні - вона єдина така. Так себе більше ніхто не веде. Але це лише мінус їй. У кожного спортсмена є певні права і якщо Сотертон щось не подобається, то нехай розповідає це не пресі, а звертається у відповідні органи".

Перед тим українка мала досвід дискваліфікації. Українка була позбавлена права брати участь у змаганнях два роки - з 2003 і до кінця липня 2005 року.

"Під час дворічної дискваліфікації Людмила народила дитину, повернулася у великий спорт і показує ще кращі результати, ніж раніше. Я не знаю, як це можливо. Коли ви конкуруєте з людьми, яких зловили на вживанні заборонених препаратів, і вони продовжують покращувати свої результати, коли мають бути чистими - як це можливо?", - казала тоді великобританка. Проте ці слова не допомогли їй на Олімпіаді - вона стала лише п'ятою, і навіть за умови, що Блонську позбавлять нагороди, не увійде до медалістів.

Людмила Блонська, фото АР
Людмила Блонська тоді категорично заперечувала вживання заборонених препаратів. І відкидала особистий конфлікт із Келлі:

"Та у нас ніколи жодних конфліктів і не було. Просто я завжди переходила їй дорогу за медалями. У Келлі ніколи не виходить у мене вигравати. Це її дуже сильно дратує, і вона готова що завгодно робити аби розчисти собі шлях до п'єдесталу. Але не думаю, що вона буде моєю головною конкуренткою на Олімпійських іграх. Їй ще доведеться витримати суперництво багатьох спортсменок".

"Чи зачіпають мене її слова? Я ніяк не хочу реагувати на цю людину. Вона для мене як спортсменка, як особа давним-давно померла. - так прореагувала Людмила Блонська на слова британки. - Бо так чинити - це щонайменше некоректно і непрофесійно. Якщо Сотертон говорить якісь гидоти на мене, то це лише означає, що вона невпевнена у собі і хоче тим самим підняти себе в очах шанувальників. Використовує тактику: кращий захист - це напад, але думаю, це навряд чи їй допоможе".

Якщо звинувачення у застосування допінгу підтвердиться, в української спортсменки заберуть її медаль і виключать зі змагань. Здається, вже навіть українські чиновники не сподіваються на виправдання Людмили.

"Ситуація вкрай неприємна і дуже непроста. У практиці шанси, коли проба Б не підтверджувала результати проби А, близькі до нуля. Тому ми звичайно сподіваємося на диво, але готуємося до гіршого. Найгірше в даній ситуації - довічна дискваліфікація спортсменки. Це непроста розмова і можлива дискваліфікація тренера, він же чоловік спортсменки. І як наслідок позбавлення медалі і пов'язаних з цим приємних моментів. І це, звичайно вкрай неприємно для федерації і країни", - відзначив "Чемпіону" представник федерації легкої атлетики України.

"Сьогодні з досить великою імовірністю можна стверджувати, що нас чекає довічна дискваліфікація Людмили Блонської. Бо є пункт 32,2 міжнародних правил допінг-контролю, де чітко записано, що спортсмен несе відповідальність за всі рідини, що знаходяться в його організмі, незалежно від того, знав він про це чи ні", - наголосив співрозмовник.

За словами співрозмовника, сама Блонська в розмові з шефом місії НОК України та іншими офіційними особами казала, що нічого не знає і підозрює свого чоловіка і тренера у свідомому застосуванні допінгу і свідомій провокації проти неї.

"Що вона скаже завтра і після завтра невідомо, але я неодноразово був свідком подібних розбирань і неодноразово доводилось бачити, що точка зору змінюється", - сказав представник федерації.

Якщо рішення буде не на користь Блонської, нас може чекати не тільки втрата медалі, але й втрата нашої спортсменки. Адже Людмилі вже 30 років, і навіть якщо дискваліфікація буде не довічною, вдруге відновитися у такому віці буде вкрай важко.

Однак, крім невтішних новин з "допінгових фронтів" сьогодні наші спортсмени принесли нам і радісні миті. Так, український борець Андрій Стадник, який виступає у ваговій категорії до 66 кг, здобув срібну медаль Олімпіади. На жаль, у напруженій фінальній сутичці українець поступився турку Рамазану Сахіну, з рахунокм за періодами 2:2, 2:1, 2:2.

Нагадаємо, у півфіналі суперником українця був Леонід Спірідонов з Казахстану, якого Стадник переміг з рахунком 3:0. У кваліфікації українець був сильнішим за американця Дуга Шваба. В одній восьмій фіналу Андрій переміг Сушіла Кумара з Індії. У чвертьфіналі не встояв перед українцем білорус Альберт Батиров.

Ще один представник України у вільній боротьбі Ібрагім Алдатов у ваговій категорії до 74 кг припинив свою боротьбу за нагороди в одній восьмій фіналу. Він поступився Арсену Гітінову з Киргизстану.

Вітрильний спорт

Ольга Маслівець, яка сьогодні виступала у фіналі класу RS:X (віндсерфінг), у фінальному старті посіла п'яте місце. Її відставання від лідера - 48 сек. У підсумковій класифікації після десяти етапів та фіналу українка лишилася на восьмій сходинці.

Павло Калічнев та Андрій Шафранюк провели три останні етапи класу "Tornado", посівши чотирнадцяте, тринадцяте та одинадцяте місця відповідно. Після десяти етапів у загальній класифікації українці посіли тринадцяте місце, не пробившись у фінал.

Плавання

Українка Наталія Самородіна посіла 23-є місце у марафоні з плавання на 10 км. Час Наталії - 2:10:41.6 години.

Веслування

В каное одиночному Юрій Чебан не зміг пройти до фіналу. У півфіналі він показав час 4:06.095 і посів сьоме місце у своєму заїзді. Українська двійка-каное у складі Руслана Джалілова та Петра Крука не зуміла пробитися до фіналу на дистанції 1000 метрів. У півфінальному заїзді українці показали п`ятий результат - 3:46.050.

Синхронне плавання

Жіноча пара Дар'я Юшко та Ксенія Сидоренко посіли восьме місце у фіналі змагань серед дуетів. Українки набрали 46.584 балів.

Стрибки у воду

Юлія Прокопчук у стрибках у воду з 10 м потрапила до резерву півфінальних змагань серед жінок. Вона кваліфікувалася з 20-им результатом.

Легка атлетика

Наталія Пигида на 200-метрівці показала шостий результат із часом 22.95 с і не змогла пробитися до фіналу змагань. Анастасія Рабченюк у бігу на 400 м з бар'єрами посіла четверте місце у фіналі. Щоб стати бронзовою призеркою, Анастасії не вистачило десятої секунди. Її час - 53.96.

Денис Юрченко кваліфікувався до фіналі олімпійського турніру зі стрибків з жердиною. Його результат 5.65 м. На жаль не змогли здолати кваліфікації Максим Мазурик та Олександр Корчмід, які стрибнули на 5.55 та 5.45 відповідно. Фінал відбудеться 22 серпня. Початок о 14.55 за київським часом.