Кревсун і Головченко здобули по два "золота" чемпіонату України

Сергей Шемшученко — 6 липня 2010, 15:40

В Донецьку закінчився чемпіонат України, п'яті літні молодіжні спортивні ігри України з легкої атлетики та Кубок України з легкоатлетичних багатоборств.

Дуель між запорізькими спринтерками Олесею Повх та Марією Рємєнь на жіночій стометрівці закінчилася на користь Олесі й призвела до високих показників. Переможниця фінішувала з результатом 11.29сек, а срібна призерка поступилася їй лише однією сотою секунди. Наталя Погребняк була третьою, закінчивши дистанцію за 11.52сек.

У фіналі чоловічого бігу на 100 метрів переможця та срібного призера також розділила одна сота секунди. Чемпіоном України став луганчанин Сергій Смелик - 10.39сек. Друге місце виборов харків'янин Ігор Бодров - 10.40. На третій позиції фінішував запорізький спринтер Сергій Сагуткін - 10.48сек.

У фіналі бігу на 100 метрів з бар'єрами серед жінок перемогу цілком очікувано здобула харків'янка Євгенія Снігур. Вона єдина вибігла з 13 секунд - 12.91сек. Срібна призерка афінської Олімпіади Олена Красовська фінішувала другою - 13.34сек.

Жіночий забіг на 5000 метрів виграла Тетяна Головченко. Сумчанка фінішувала за 15:44.07.

Переможцем бігу на 10000 метрів серед чоловіків став Віталій Шафар з Волинської області - 29:26.18.

В секторі для метання диску серед жінок єдиною учасницею з результатом за 60-метровою позначкою стала одеситка Катерина Карсак, котра і здобула впевнену перемогу - 60м82см.

В чоловічому метанні диску представник Київської області Іван Гришин переміг донеччанина Олексія Семенова - 62м10см проти 61м87см.

Високий результат і свій найкращий показник нинішнього сезону продемонструвала на дистанції 800 метрів серед жінок Юлія Кревсун. Донеччанка виграла свій забіг, пробігши два кола стадіоном за 1:58.97сек.

Дарина Приступа з Донецької області перемогла у фінальному забігові на 400 метрів - 52.28сек. У чоловіків на цій же дистанції Дмитро Островський з Хмельниччини розміняв рубіж у 46 секунд - 45.79сек.

Переможниця командного чемпіонату Європи Анна Міщенко легко впоралася зі своїми суперницями на дистанції 1500 метрів - 4:10.98сек. Тамара Твердоступ фінішувала другою - 4:11.27. Ольга Єкименко здобула бронзу чемпіонату України - 4:12.26. Чудово відновлюється і бронзова призерка пекінської Олімпіади Наталя Тобіас. Донеччанка цього разу була четвертою - 4:13.19.

Олександр Борисюк виграв чоловічу "півторашку", залишивши другу та третю позиції для Миколи Лабовського та Сергія Лебедя. Результати призової трійки: 3.44.16 - 3:45.04 - 3:45.14 відповідно.

Спроби на 20м21см вистачило Андрію Семенову для перемоги в секторі для штовхання ядра серед чоловіків. Чоловіче метання молоту з доволі скромним результатом 74м75см виграв Олексій Сокирський. У жінок перемогу серед метальниць молоту здобула Наталя Золотухіна - 67м70см.

Запоріжанка Вікторія Рибалко в першій же спробі приземлилася на позначці 6м70см в секторі для стрибків у довжину серед жінок. Цей результат у підсумку й став переможним. В змаганнях чоловіків жодному з учасників не вдалося подолати восьмиметровий рубіж. Першу сходинку з результатом 7м98см посів донеччанин Олександр Солдаткін.

Чоловічий фінал А з бігу на 110 метрів серед чоловіків виграв грузинський бар'єрист Давід Іларіані - 13.99сек. А чемпіоном України зі скромним показником 14.03сек став луганчанин Сергій Копанайко.

Марія Рємєнь після "срібла" на стометрівці перемогла на вдвічі довшій дистанції, пробігши 200 метрів за 23.16сек. Олексій Рємєнь здобув перемогу в цій дисципліні серед чоловіків - 21.27сек.

І знову одна сота секунди розділила переможницю та срібну призерку, але тепер вже на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Дніпропетровські бар'єристки Анна Тітімець та Анна Ярощук фінішували за 55.59 та 55.60сек відповідно. З бігу на одне коло з бар'єрами серед чоловіків цілком очікувану і дуже впевнену перемогу над суперниками здобув Станіслав Мельников. Щоправда, цього разу одеситові не вдалося розміняти 50 секунд. Він фінішував з результатом 50.06сек.

9:38.91сек - показник Валерії Мари, котрий став для неї переможним на дистанції 3000 метрів з перешкодами.

Юлія Кревсун здобула перемогу в тактичній боротьбі на дистанції 800 метрів серед жінок - 2:00.18. Ольга Завгородня фінішувала другою за 2:00.87 і лише однією сотою секунди поступилася чернігівській середньовичці Тетяна Петлюк - 2:00.88

Тетяна Головченко виграла другу дистанцію чемпіонату. Після перемоги на 5000 метрів сумська стаєрка фінішувала першою у фінальному забігові на 10000 метрів - 32:46.42

Досить несподівано і за розстановкою на п'єдесталі і за невисоким рівнем результатів закінчилися змагання з метання спису серед чоловіків. На першій позиції фінішував Дмитро Косинський з Київської області - 76м16см. Кримчанин Роман Авраменко другий - 74м94см. Олександр П'ятниця з Дніпропетровської області був тільки третім - 74м56см. Ялтинська списометальниця Віра Ребрик з показником 57м97см виграла цю дисципліну в змаганнях жінок.

В секторі для стрибків у висоту серед чоловіків домінував львів'янин Дмитро Дем'янюк - 2м26см. Харків'янин Олександр Нартов поступився Дем'янюку лише за кількістю використаних спроб.

Чоловічі стрибки з жердиною виграв Максим Мазурик. Щоправда, цього разу донеччанин задовольнився стрибком на 5м50см.

За відсутності лідерів в секторах для стрибків потрійним перемогу серед жінок здобула Лілія Кулик. У своїй найкращій спробі харків'янка приземлилася на позначці 14м27см.

Переможець чоловічого потрійного броварчанин Віктор Ястребов виконав лише одну вдалу спробу - 16м96см. Вісім сантиметрів програв йому срібний призер змагань. Харків'янин Євген Семененко показав результат 16м88см.

У загальнокомандному заліку чемпіонату України перше місце вибороли легкоатлети харківщини - 1780чок. Донеччани - на другій позиції - 1753 очки. Київська область - із командною "бронзою" - 1645 очок.

За програмою п'ятих літніх спортивних ігор молоді загальнокомандну перемогу здобули легкоатлети Дніпропетровщини, другими фінішували донеччани, третіми - представники Харківської області.

В змаганнях спортивних товариств першість за "Динамо", другі - легкоатлети МОНу, треті - представники спортивного товариства "Україна", повідомляє ФЛАУ.