12. П'ятов, 2. Бутко, 5. Кучер, 3. Ордець, 4. Матвієнко, 6. Степаненко, 22. Коваленко (18. Бесєдін, 84), 14. Ротань (16. Сидорчук, 76), 7. Ярмоленко, 10. Коноплянка, 9. Кравець (11. Селезньов, 59)

Запасні: 1. Бойко, 23. Шевченко, 20. Ракицький, 15. Малишев, 8. Морозюк, 13. Петряк, 17. Циганков, 19. Шахов, 21. Зінченко

24 березня 2017, 21:45, Хорватія, Загреб, стадіон Максимир

Арбітр: Антоніо Матеу Лаос
Асистенти: Пау Себріан Девіс, Хав'єр Родрігес
Четвертий арбітр: Карлос Гомес (усі - Іспанія)

Збірна Україна програла один з ключових матчів у боротьбі за перше місце у своїй відбірковій групі до чемпіонату світу 2018 року. У Загребі українці поступилися з мінімальним рахунком Хорватії.

Не скажеш, що титулована клубним іменам Хорватія "катала" Україну в одні ворота, але клас "картатих" був занадто помітним для нас. У синьо-жовтих була інша проблема. Шевченку довелося впускати в гру Бутка, який не грає в Шахтарі у 2017 році і Конополянку. Євгеній у матчі з хорватами зіграв більше, ніж за увесь 2017 рік за Шальке. І саме відсутність ігрової практики в Коноплянки була вирішальною для його гри. Перший тайм Коноплянка відбігав для галочки, а завершальні 45-ть хвилини в нього почало щось виходити.

У першому таймі Хорватія біля воріт Андрія П`ятова створила майже усі свої моменти і забила гол. На старті поєдинку ледве не переправив м`яч у ворота Калінич. Далі був момент у Манджукича, який скористався обрізкою Коваленка і пробив у штангу воріт української команди. До речі, це був не матч Коваленка, котрий багато помилявся і обрізався, і здавалося, загубився на полі.

Ось за кого може бути не соромно Шевченку в цій грі, так за дебютанта Миколу Матвієнка. 20-річний гравець Карпат провів чудовий матч, а в другому таймі дуже добре відпрацював на атаку, хоча. Ось що таке ігрова практика, навіть якщо ти вситупаєш в чемпіонаті України, ніж сидиш на "банці" в Бундеслізі.

На 38-ій хвилині Україну не врятував і Матвієнко. Гольову комбінацію розпочав Модрич, а продовжи п`ятою на Калінича Ракитич і екс-форвард Дніпра відтіснив Кучера, і пробив у верхній кут воріт П`ятова - 1:0

Якщо і були проблеми українців в цій зустрічі, так це в атаці. Не було пасів, не було розвитку комбінацій. Центр поля окупували хорвати і там ми були безсилі. У перші 45-ть хвилин момент для українців створив Субашич, який помилився в грі на виході і Кравець вже лежачи не зумів переправити м`яч у ворота господарів. Був ще удар Ярмоленка на техніку, але його нейтралізував воротар Монако.

Другий тайм був спокійніший і за моментами, і за грою. Хорвати використовували глибокий пресинг, а Україна намагалася щось створити попереду. Виходило в синьо-жовтих зіграти гостро в атаці дуже кволо. Хоча, запрацював лівий фланг з Матвієнком, звідки було кілька небезпечних прострілів від гравця Карпат. Ось із замінами Шевченко в цей вечір не підгадав. Селезньов вийшов замісить Кравця, але особливо гру не загострив, хіба що кілька разів збив Віду. Те ж саме стосується і Сидорчука, який з`явився на полі в другому таймі.

Момент, щоб зрівняти рахунок в українців в цій грі таки був. Зі штрафного пробив Коноплянка і Субашич відбив на Ярмоленка, який запустив круглого вище воріт. Україна старалася в цій грі забити гол, але інколи одного бажання замало. На 84-й хвилині Шевченко зробив заміну, яка ніколи б в голову не прийшла його попередникам при поразці 0:1. На заміну вийшов другий форвард Беседін, але моментів не було і в нього. А ось хорвати могли ще забити м`яча наприкінці матчу, але П`ятов потягнув удар Модрича.

Для Шевченка поразка від хорватів стала першою в його кар`єрі на чолі збірної України та відкинула синьо-жовтих на третє позицію у своїй групі.

Читай також
Toshno Newapkokrad _ 27.03.2017 19:08
Шевченко і Маркевич є найкращі тренери за останні 10 років для збірної.
якісний показник роботи тренера це посилення гри у 2 таймі!
Так от у 2 таймі все було ок!
Поставьте любого тренера и с таким материалом (игроками) никто не выиграет. У хорватов почти вся команда играет в сильных командах Европы. А мы сидим и смотрим да еще и гордимся интернациональным футболом Шахтера.
Что может сделать тренер, если нет на данный момент в Украине игроков равных Европейским?
frilens _ 25.03.2017 20:16
Шевченко чудовий футболіст і ніякий тренер! це--головне. все решта--похідне
Oleksii Suprun _ 25.03.2017 15:24
Mesnik15:
І ви станете тренером збірної? З вашим досвідом аналізу та футболу, ви ж його більше бачили?
Вова Тур _ 25.03.2017 15:09
Чекав, що наші виграють, адже Зозулю не поставили. Але замість нього ще кілька старих зозуль., не буду називати прізвища, їх і так всі знають. Може, наступного разу головному тренеру підскажуть спеціалісти...