Champion.com.ua /Важка атлетика
1 перегляд Версія для друку    Коментарі  [  ]
24.11.2003  09:46

Дев'ять ліцензій в Афіни та травма Готфріда

У Ванкувері завершився чемпіонат світу з важкої атлетики, який приніс українській команді дві "золоті", три "срібні" та стільки ж "бронзових" медалей. Але найголовніше те, що українці здобули 9-ть олімпійських ліцензій та посіли 7-ме місце за кількістю медалей.

У Ванкувері завершився чемпіонат світу з важкої атлетики, який приніс українській команді дві "золоті", три "срібні" та стільки ж "бронзових" медалей. Але найголовніше те, що українці здобули 9-ть олімпійських ліцензій та посіли 7-ме місце за кількістю медалей. Зазначимо, що очолила список кращих команд збірна Китаю, яка здобула 32 медалі. Друге місце посіли іранські атлети, у яких лише п’ять нагород – чотири "золоті" й одна "бронзова". На третьому місці – турки (3-4-9) . Що стосується ліцензій, то українки здобули максимальну кількість олімпійських ліцензій – 4, набравши 128 залікових пунктів. Чоловіки, заробивши 112 очок, зуміли взяти п’ять перепусток в Афіни, як це і передбачали тренери.

Єдиним розчаруванням на канадському чемпіонаті є травми наших Дениса Готфріда та Ігоря Разорьонова, що навіть не вступив у боротьбу. Обидва атлети змагалися у ваговій категорії до 105 кг і були реальними претендентами на медалі. Готфрід у Ванкувері повинен був захистити титул чемпіона світу, а Разорьонов приїхав на канадську землю у ранзі чемпіона Європи. Тим не менш Ігорю не вдалося взагалі взяти участь у змаганнях, отримавши ушкодження на розминці, а Готрфід у ривку взяв "бронзу" з результатом 192,5 кг, але надалі отримав травму не зміг продовжити боротьбу за нагороди в поштовху. За попередніми даними у Готфріда зміщення ліктьового суглоба. Перемогу у цій вазі здобув представник Катару Саіф Ассад, який підкорив 422,5 кг (195 кг +227,5 кг).

Однак, незважаючи на на інцидент з Готфрідом, дійсно порадував українську команду 23-річний Артем Удачін, який у ваговій категорії понад 105 кг здобув "срібло" у сумі – 450 кг. Причому українець у ривку взяв ще одне мале "срібло" з результатом 210 кг, а в поштовху – 240 кг. Чемпіоном світу у цій категорії став іранець Хусейн Реза Задех, що підкорив штангу масою 457 кг (207,5 кг +250 кг). У цій ваговій категорії ще один українець Олексій Колокольцев посів шосте місце. Його результат – 435 кг (195 кг +247,5 кг).

В останній ваговій категорії у жінок, у вазі +75 кг ще дві "бронзи" принесла Україні Ольга Коробка. У сумі українка показала третій результат - 277,5 кг, ривок вона пройшла з "бронзовим" показником 125 кг, а в поштовху вона зуміла перебороти вагу у 152,5 кг. У цій же ваговій категорії українка Вікторія Шаймараданова посіла восьме місце – 262,5 кг (120 кг +145 кг).

Нагадаємо, що єдині дві "золоті" нагороди до активу збірної України принесла Наталя Скакун у ваговій категорії до 63 кг, яка до того ж встановила світовий рекорд у поштовху. У цілому виступ українців є цілком вдалим. Напередодні першості тренери національної команди зазначали, що було б дуже добре здобуй українська команда хоча б 8 ліцензій (5 у чоловіків та 3 у жінок), але як бачимо план вдалося перевиконати.

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках champion.com.ua