Гран Прі Китаю. Хемілтон стартує з поулу та здобуває перемогу

09.04.2017 10:45 1232 0

Льюїс Хемілтон виграв Гран Прі Китаю 2017 року, завоювавши третій "Grand Slam" у кар'єрі (поул, перемога, найкращий час на колі та лідерство від старту до фінішу), здобувши 54-у перемогу, першу у сезоні та вже п'яту для себе безпосередньо у Шанхаї.

Британець спокійно виграв старт гонки, бо Себастьян Феттель трішки "заспав" зелені вогні світлофору, пропустивши вперед Валттері Боттаса у першому повороті. Щоправда, у другому німець повернув собі другу позицію. А позаду Боттаса Даніель Ріккардо виграв боротьбу за позицію у Кімі Райкконена.

Уже на другому колі був оголошений режим віртуальної машини безпеки. Ленс Стролл зіткнувся із Серхіо Пересом, після чого потрапив у гравій і був змушений завершити гонку. Зрозуміло, що гонщики відразу поїхали змінювати гуму, адже траса починала підсихати. У боксах не були лише Хемілтон, Боттас, Ріккардо, Райкконен і Ферстаппен.

А на 4-му колі Антоніо Джовінацці розбив машину на стартовій прямій. Цього разу з'явився на трасі вже сам автомобіль безпеки, який проводив гонщиків через піт-лейн, поки прибирали уламки від боліду Sauber. І лідери скористалися цим, також перейшовши на сліки. Пізніше Феттель скаже, що це і був, можливо, вирішальний момент гонки, адже якби він знав, що буде сейфті-кар, то не став би заїжджати на піт-стоп на другому колі.

Феттель відкотився на шосте місце, і про боротьбу за перемогу мова вже не йшла. На пощастило і Боттасу, який намагався прогріти гуму, але його розвернуло, і він відкотився на 12-у сходинку. Справжнім проривом у цей момент стала друга позиція Ферстаппена, який стартував одним з останніх.

Себастьян кинувся відігравати втрачене. І йому, зрештою, вдалося вийти на друге місце, проте до Хемілтона було далеко, тому німцю довелося задовольнитися "сріблом" у Шанхаї. На останніх колах була серйозна боротьба за третю сходинку, яку все ж вистояв Ферстаппен, менше ніж на секунду випередивши Ріккардо.

Далі фінішували Райкконен і Боттас. Карлос Сайнс-молодший на Гран Прі Китаю-2017 став сьомим, Кевін Магнуссен - восьмим, Серхіо Перес - дев'ятим. Ну, і не можна не відзначити друге поспіль потрапляння в очки Естебана Окона.

Чемпіонат продовжиться за тиждень гонкою у Бахрейні.