Гран Прі США. Хемілтон виграв гонку, Росберг фінішував другим

23.10.2016 23:57 1621 0

Після торішніх злив і перенесення сесій через тайфун Patricia, у 2016-м вік-енд в Остіні пройшов за відмінної погоди - гонщики працювали на сухій трасі, заважав тільки мінливий вітер.

Рік тому Льюіс Хемілтон достроково завоював чемпіонський титул в Остіні, а тепер Ніко Росберг приїхав на американський етап лідером чемпіонату з комфортною перевагою у 33 очки, що дозволяє контролювати ситуацію. Хемілтону потрібно було відіграватися, і в суботу він завоював поул з новим рекордом траси, випередивши напарника на дві десятих.

На старті Хемілтон зберіг лідерство. Ріккардо випередив Росберга, Райкконен - ​​Ферстаппена. На гальмуванні машина Хюлкенберга виявилася затиснута між Боттасом і Феттелем - стався сильний контакт між Ніко та Себастьяном, в результаті зачепило і машину Валттері - фіну пробило колесо.

Хемілтон дуже швидко відірвався від Ріккардо на дистанцію, що не дозволяє використовувати DRS. На 13-му колі Ферстаппен випередив Райкконена в боротьбі за п'яту позицію, на 14-му Феттель, який лідирував на той момент, вперше змінив гуму. Ферстаппен підібрався до Росберга на дистанцію атаки, але Ніко додав, контролюючи ситуацію, і скоро зміг відірватися.

На 30-му колі машина Ферстаппена втратила швидкість через проблеми з коробкою передач - він намагався доїхати до боксів, але був змушений зупинити машину у зоні безпеки. Для її евакуації був оголошений режим віртуальної машини безпеки.

На 39-му колі Райкконен змінив гуму, а після виїзду з піт-лейн змушений був відразу зупинити машину - заднє праве колесо не закріпили. Після гонки команду покарали грошовим штрафом у 5000 євро за небезпечний випуск машини.

Алонсо поступово скорочував відставання від Масси, який переслідував Сайнса - гонщики їхали щільною групою. Карлос помилився на гальмуванні, Феліпе позаду нього втратив швидкість, і Алонсо випередив бразильця з невеликим контактом. На 56-му колі Алонсо після тривалої дуелі випередив Сайнс в боротьбі за п'яте місце.

Льюїс Хемілтон вп'яте виграв Гран Прі США, четвертий раз перемігши в Остіні - це його сьома перемога у сезоні та 50-та у кар'єрі. Ніко Росберг фінішував другим - у Mercedes знову переможний дубль. На третю сходинку подіуму піднявся Даніель Ріккардо.

Вже на наступному тижні боротьба продовжиться в Мексиці.