Прем'єр-ліга. "Металург" З - "Динамо" 1:2. Як Козик ледь не відібрав перемогу у киян

25.08.2013 22:20 1012 0

Знаєте, останнім часом тема суддівства набридла остаточно. І хочеться просто описувати гру та моменти тої чи іншої команди. Натомість, доводиться знову і знову писати про незадовільну роботу українських людей у чорному зі свистком. От і цього разу не обійшлося без певних скандалів. У даному випадку був своєрідний театр одного актора імені Ярослава Козика. Причому в обидва боки.

Перший тайм рефері з Мукачевого Закарпатської області провів ще більш-менш нормально. Грубих моментів не було, а зриви атак суддя трактував без попереджень, усно попереджуючи гравців, щоб ті такого більше не робили. Хіба що на 38-й хвилині поза увагою бригади арбітрів залишилася відмашка Андрія Шевчука у бік Лукмана Аруни. Хоча тут більше питання до четвертого арбітра, адже цей епізод стався за спиною головного. Нігерієць, до речі, на другий тайм вийшов з лейкопластирем на правій щоці.

А почалося все з двадцятої хвилини другого тайму. Пісоцький боровся за позицію з Ленсом, однак упав на газон і тілом зняв з Джермейна бутсу. Козик призначив штрафний і відправив голландця за межі поля, щоб той взувся. "Динамо" цей штрафний розіграло невдало, і Беланда якось аж регбійно влетів у візаві (вибачте, так і не помітив хто то був). Гравець запорізького клубу відлетів на кілька метрів, а суддя попередження Юнесу не дав. Зате дав Лейнсу, який, на думку Козика, вийшов на поле, хоча ніхто йому цього не дозволив.

Проходить п'ять хвилин, і Козик з компанією залишає поза увагою гру високо піднятою ногою проти Хачеріді. А після цього епізоду, між іншим, Жуніор вийшов на ворота Коваля, обіграв воротаря, але у ствір воріт не влучив. Проте відразу ж попередження отримує Драгович. Александар намагався пояснити рефері, що той не зовсім правий, не зафіксувавши фол на Хачеріді.

"Металург" побачив, що деякі дії залишаються непоміченими, і гравці цього клубу починають просто відверто підштовхувати чи бити киян поза увагою рефері. Так, Матеус просто нахабно ліктем в обличчя зупиняв прорив Хачеріді, за що таки отримав жовту картку та пішов відпочивати (першу він заробив 15 хвилин раніше).

Ніби виправився арбітр?.. Аж ніяк! На 92-й хвилині Козик не ставить 200-відсотковий пенальті на Мбокані. Рудика спочатку наступив на ахіл лівої ноги Дьємерсі, а потім і зовсім двома ногами настрибнув на праву нижню кінцівку конголезця. Якщо це не пенальті, то, пане П'єрлуїджі Колліна, поясніть, що ж тоді 11-метровий удар? Але це, на жаль, запитання у повітря... Ну, і на завершення Козик нагородив жовтою карткою Гусєва, який емоційно не погодився з його рішення про фол. Фол, до речі, сумнівний. Здалося, що чисто зіграв Олег. Хоча це і суб'єктивна думка.

Та все це не виправдовує гру "Динамо". Ваш покірний слуга, який і писав цей матеріал, ні в якому разі не звалює всі негаразди чинних бронзових призерів на Ярослава Козика. Кияни могли вирішити долю зустрічі ще у першому таймі. Але то Ярмоленко влучить у поперечину, то Беланда перевірить на міцність корпус Грдлічки, то Ленс поскупиться та проб'є, замість того, щоб відпасувати на вільного Мбокані. От і вийшло, що "біло-сині" після першої половини вели тільки 1:0. Чудову триходівку Ленс - Ярмоленко - Мбокані останній завершив точним удароми у пусті ворота.

Запорізькому клубу у звітному поєдинку мало що вдавалося. У першому таймі можна пригадати лише навісні передачу з кутового, коли ніхто до м'яча не доторкнувся, а Шевчук головою на дальній стійці пробив над поперечиною. Дальні удари господарям користі не приносили. Власне, як і у другому таймі.

Однак нинішнє "Динамо" було б не нинішнім "Динамо", якби не пропустило на рівному місці. Як і у матчі з "Актобе", щойно кияни повели у рахунку у два м'ячі, розслабилися й отримали гол у відповідь. На точний удар Ярмоленка після пасу Беланда відповів Штурко, який отримав довгий пас і пробив у стійку, від якої м'яч відлетів у спину Ковалю й опинився у воротах. Потім був вищезгаданий момент Жуніора. Було спекотно біля воріт підопічних Блохіна і надалі, проте на гол господарі не награли. Оборона гостей витримала натиск, а напад, будь розторопнішим, міг ще кілька разів відзначитися.

У підсумку "Динамо" здобуває чергову валідольну перемогу та піднімається на четверте місце у турнірній таблиці (матеріал писався до того, як завершив свій поєдинок "Чорноморець"). А враховуючи поразку "Шахтаря" у Дніпропетровську, кияни тепер відстають від лідера - "Металіста" - на шість очок. "Металург" же опустився на 11-е місце. Попереду у "біло-синіх" матч-відповідь Ліги Європи з "Актобе" та відповідальний домашній матч з "Дніпром".