Різні значущі досягнення Зорі та Шахтаря. Огляд іноземної преси

09.12.2016 20:02 3089 0

Українські клуби провели шості матчі у груповому раунді другого за престижністю європейського клубного турніру. Луганська Зоря поступилася англійському Манчестер Юнайтед, а от Шахтар, погостювавши у Португалії, досяг шостої перемоги та другої над Брагою, записавши на свій рахунок максимальний результат у межах Ліги Європи.

Чемпіон звертається до публікацій британських і португальських ЗМІ, які дали свою оцінку баталіям українських і клубів країн, які тепер стали нашими поки колишніми суперниками.

Авторитетний британський ресурс FourFourTwo прогнозовано загостює увагу на грі "червоних дияволів".

"...Манчестер потребував перемоги, щоб не зупинятися на шляху прогресування у Лізі Європи, але натомість гості отримали навіть більше, ніж сподівалися. Генріх Мхітарян забив свій перший гол у футболці Манчестер Юнайтед, а підручні Жозе Моуріньйо виграли з рахунком 2:0. Таким чином, місце в плей-офф Ліги Європи забезпечено. Футболіст збірної Вірменії зумів зробити різницю, видавши прекрасне "соло" на початку другої половини матчу. Мхітарян продовжує переконувати у тому, що він послідовної працює на команду з моменту переходу з Боруссії в липні. Златан Ібрагімович закріпив перевагу своєї команди за дві хвилини до фінішу й підтвердив, що перебуває в хорошій, як для нападника, формі, що доводять його 7 голів в останніх 6 матчах.

Команда Моурінью потребувала тільки перемоги, щоб бути певною у тому, що путівка в плей-офф нікуди не подінеться. Проте в кінцевому підсумку перемога була не такою солодкою, як хотілося б, адже врешті команда все ж поступилася першою позицією Фенербахче після того, як турецький клуб переміг Феєнорд. Перед цим матчем на рахунку Юнайтед було п'ять поспіль програних виїзних матчів у Лізі Європі. Тож матч із Зорею в цьому сенсі є хорошим знаком, символічним підсумком... Зоря може похвалитися впевненим стартом, а такий гравець, як Ігор Харатін виділявся у складі господарів і міг претендувати на те, щоби засмутити Серхіо Ромеро..." - зазначає ЗМІ.

Заснована у Манчестері щоденна газета The Guardian переживає через невдалий період легенди Юнайтед.

"...Успіх "червоним дияволам" посміхнувся після голів Генріха Мхітаряна й Златана Ібрагімовича. Перша виїзна перемога в Лізі Європи була дещо затьмарена недостойною поведінкою вболівальників на трибунах, а також стала розчаруванням для Вейна Руні, який ніяк не може зрушити з відмітки в 248 голів за клуб. Капітану команди все ще не вистачає двох голів для того, щоби стати кращим бомбардиром в історії Манчестер Юнайтед... Для виходу в наступний раунд команді Жозе Моурінью було достатньо й нічиєї. Колектив гостей впевнено почав і провів матч, хоча перший момент у поєдинку створили українці. Це Харатін примусив показати свою майстерність Серхіо Ромеро..." - зазначає газета.

Провідний португальський ресурс О Jogo дав вичерпну характеристику гри представника своєї країни з віце-чемпіоном України.

"...Брага вдома програла Шахтарю 2:4, проте команда залишила турнір вже після закінчення свого матчу проти лідера квартету... Пізній гол Кулібали в паралельному поєдинку між Коньяспором та Гентом став вирішальним. Команда Жозе Пезейру краще почала поєдинок. Варто згадати удар Рікардо Орти на 16-й хвилині, проте саме Шахтар відкрив рахунок через шість хвилин, коли Кривцов забив головою. Гості не збавили оберти, і на 39-й хвилині Тайсон зробив рахунок 2:0. Брага ще до перерви скоротила відставання, але в другій половині матчу ті ж Кривцов та Тайсон збільшили розрив до трьох голів, тому м’яч Вукчевича за хвилину до завершення матчу вельми приємним не був. У господарів не залишалося часу, щоби домогтися необхідного результату, який би позволив вийти в раунд плей-офф..." - пише ресурс.

Оскільки португальські ЗМІ писали про матч свого клубу не так багато, звернемося до ще одного відомого британського видання, яке може дати оцінку цьому поєдинку, як то кажуть, незамуленим оком. Журналісти Goal перипетії матчу між Брагою й Шахтарем прокоментували наступним чином.

"...Кривцов і Тайсон провели відмінний матч – саме їхні удари дозволили Шахтарю записати на свій рахунок 100%-й результат у групі. Сергій відкрив рахунок, його удар був надто сильним для Maрафони - браму Браги було взято. Тайсон подвоїв перевагу Шахтаря після чудового сольного проходу Марлоса. Таким чином, вінгери підтвердили свій високий клас, а ворота для них, таке враження, ніби були порожніми з самого початку... Нікола Стоїлькович забив за господарів ще до перерви, проте другий гол Кривцова, схоже, означив кінець надій господарів. Коли Тайсон зробив рахунок 4:1 стало ясно, що вражаючій серії бути - бразилець тицьнув м’яча під воротарем. М'яч Вукчевича був невеликою приємністю для господарів - таким собі ударом розради... Невдача Браги стала явною тоді, коли бельгійський клуб забив наприкінці матчу в Туреччині – це було справжнє розчарування..." - передає ЗМІ.