Паралімпійська збірна України у Ріо. День третій. П'ять золотих, чотири срібних і дві бронзові медалі. ФОТО

11.09.2016 09:21 5218 0

Збірна України продовжує збирати нагороди на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Вже на старті 3-го змагального дня наша команда здобула золоту на срібну нагороди. А всього на рахунку українців цього дня 5 золотих, 4 срібних і 2 бронзові медалі.

Так, восьме золото принесла у скарбничку нашої збірної Лідія Соловйова.

У змаганнях з пауерліфтингу наша спортсменка зайняла перше місце, піднявши вагу у 107 кг, що стало паралімпійським рекордом.

"Срібло" трохи пізніше виборола Анастасія Мисник. У штовханні ядра у класі F20 українка показала другий результат (13.24 м), що стало новим особистим рекордом.

Олександр Назаренко здобув срібну медаль у турнірі дзюдоїстів з вадами зору у категорії до 90 кг.

Півфінал виявився складним для Назаренка, і він лише за рахунок меншої кількості попереджень переміг представника Куби.

А от фінал проти Звіада Гоготчурі з Грузії виявився малоцікавим. Олександр був неактивним і програв, отримавши чотири "шидо", що означало червону картку.

А за північ настала черга українських представників плавання.

Українки зробили перможний дубль на Паралімпіаді-2016 у плаванні на 50-метрівці вільним стилем. У класі S6 Єлизавета Мерешко фінішувала першою, а Вікторія Савцова - другою.

Савцова програла Мерешко лише 27 сотих секунди. Додамо, що результат Єлизавети - 33.43 с - відтепер є новим паралімпійським рекордом.

Дмитро Виноградець здобув свою другу медаль на Паралімпіаді-2016. У плаванні на дистанції 50 метрів на спині (клас S3) він став переможцем у фіналі.

Зазначимо, що це вже третя золота нагорода Дмитра на Паралімпійських іграх (перші дві були у Пекіні-2008).

Ярослав Денисенко та Данило Чуфаров здобули свої перші медалі у Ріо-2016. Вони фінішували другим і третім відповідно у плаванні на 200-метрівці комплексом (клас SM13, з вадами зору).

Зазначимо, що результат Чуфарова став новим паралімпійським рекордом для класу S12, де він переважно виступає.

Максим Крипак уже є дворазовим паралімпійським чемпіоном з плавання у Ріо-де-Жанейро. У ніч на неділю, 11 вересня, він переміг на дистанції 100 метрів на спині (клас S10).

Зауважимо, що цього разу Крипак встановив світовий і параліймпійський рекорди - 57.24 с.

Водночас, Денис Дубров поклав у свою скарбничку вже третю нагороду на цих Іграх - цього разу бронзову.

Ну і нарешті, 12-ту золоту нагороду на Паралмпіаді у Ріо-де-Жанейро для України виборов Євгор Дементьєв. У змаганнях з велотреку йому не було рівних в інливідуальній гонці переслідування (клас C5).

Для українського велосипедиста це вже третє золото Паралімпіад (два було у Лондоні-2012).

Таким чином, після трьох змагальних днів на загальному рахунку України 37 медалей - 12 золотих, 10 срібних та 15 бронзових. У загальному заліку наша команда йде на третій сходинці, поступаючись лише Китаю (26-24-19) і Великобританії (15-8-12).