Результати / календар  |   Таблиці  |   RSS  |   Мобільна версія  |   Архів    
Знайти
Champion.com.ua /Регбі
3 перегляди Версія для друку Коментарі  [    ]
21.01.2004  12:10

Київ готується до кваліфікації чемпіонату Європи з регбі-7

Схоже зі зміною керівництва у вітчизняному регбі стаються зміни ставлення до цього виду спорту. Доволі неординарна подія відбулася наприкінці року під час Генеральної асамблеї FIRA-AER. Європейська асоціації регбі доручила Україні право провести відбірний турнір чемпіонату Європи з регбі-7.

 
 
Схоже зі зміною керівництва у вітчизняному регбі стаються зміни ставлення до цього виду спорту. Доволі неординарна подія відбулася наприкінці року під час Генеральної асамблеї FIRA-AER. Європейська асоціації регбі доручила Україні право провести відбірний турнір чемпіонату Європи з регбі-7.

Що таке регбі-7 і чим воно відрізняється від стандартного регбі? Все дуже просто. Регбісти грають у зменшених складах – по сім чоловік в команді і два тайми по сім хвилин. Такий варант революційно підвищує динамізм і видовищність гри. У регбі-7 вже кілька років грають і у нашій країні. І цікаво, що з регбі – 7 збірна України серед лідерів європейскього континенту. Приміром на останньому чемпіонаті Європи наша команда посіла високе п”яте місце.

Нещодавно Європеська федерація регбі зробила крок, який можна назвати знаковим для українського регбі. У червні в Києві пройде відбірний турнір чемпіонату Європи з регбі – 7.

З цього приводу, з інспекторською перевіркою і для знайомства з новим керівництвом Федерації регбі України (ФРУ) до столиці України прибув директор департаменту регбі-7 Європейської федерації регбі (FІRA-AER) і віце-президент Федерації регбі Грузії Заза КАССАШВІЛІ. З ним, та з Першим віце-президентом Федерації регбі України Олексієм ЦИБКО зустрівся кореспондент Champion.com.ua

Заза КАССАШВІЛІ - Хочу сказати, що крім роботи в Європейській Федерації регбі, я є віце-президентом Федерації регбі Грузії. За останні роки ця країна зробила дуже великий крок вперед і зараз цим шляхом йде Росія й Україна, які мають великі традиції розвитку цього виду спорту. Збірна України за останні два роки досягла досить непоганих результатів на європейській арені. Національна збірна незабаром підвищиться у классі і буде грати у вищому дивізіоні чемпіонату Європи, де представлені Румунія, Грузія, Португалія, Іспанія, Росія і Чехія. З огляду на тенденцію розвитку цього виду спорту у вашій країні, ми і вирішили дати вам право провести настільки престижний турнір.

Регбі-7 - це спорт, який незабаром буде представлений на Олімпійських іграх. У 2005 році регбі-7 увійде до програми Ігор доброї волі.

Наступного року у Гонконгу пройде Кубок світу по регбі-7. І саме чемпіонат Європи буде відбірковим етапом до Кубка світу -2005. На ньому буде розіграно сім путівок. Англія, як команда, що потрапила на минулому розиграші до чвертьфіналу потрапить до Гонконгу автоматично. Що ж стосується України, то скажу, що на минулому Кубку світу Росія і Грузія зайняли досить високі дев'яті і десяті місця. Мені доводилося бачити гру української команди, і скажу що у неї є потенціал.

Так само хочу відзначити, нову команду Федерації регбі України, яка за такий невеликий час показала себе з найкращої сторони.

Олексій ЦИБКО: - Цей турнір має для нас дуже важливе значення. І вже зараз ми до нього серйозно готуємося. Ми сподіваємося розкрутити цей турнір і зібрати на трибунах стадіону "Спартак" - 8 тисяч глядачів. Тим більше в Київ приїжджають команди з Грузії, Португалії, Іспанії, Голландії, Швеції, Данії, Литви, Австрії та Молдавії. Збірна Португалії - дворазовий чемпіон Європи по регбі-7. Грузини - бронзові призери 2003 року. Українська команда сподіваємося показати гідну гру, і зробить для цього все можливе.

- Збірна України з регбі-7 за останні роки досягла досить серйозних успіхів. На чемпіонаті Європи-2002 українці були шостими, а в минулому році – п”ятими. У цьому сезоні керівництво Федерації вже поставило перед командою конкретні завдання?

Олексій ЦИБКО: - Так. З появою нового президента ФРУ Едуарда Самоткала у збірній України з'явилися дуже непогані шанси... Адже підготовка наших регбістів на червень місяць вже розпочалася почалася. Наш новий президент уже поставив перед нами задачу - у щоб те ні стало, стати фіналістом Кубка світу -2005 по регбі-7, що пройдуть у Гонконгу . Це піднімить рейтинг нашої команди у світі. Збірна України - мобільна і досвідчена команда. Протягом останніх чотирьох років ми зуміли зберегти склад. І на високому рівні вона здатна пограти ще два – три сезони. І саме головне, у нас є гарний резерв. За цей період ми напевно зуміємо підготувати трьох – чотирьох гравців гарного рівня. А може навіть створити ще одну конкурентноздатну команду, для того щоб підняти рівень внутрішнього чемпіонату.

Нове керівництво ФРУ прикладе максимум зусиль для того щоб цей турнір пройшов на найвищому рівні і став традиційним . Адже в Україну приїдуть збірні, котрі входять до світової еліти цього виду спорту. Це насамперед дворазові чемпіони Європи з регбі-7 – збірна Португалії та фіналісти останнього Кубка світу -2003 -французи і грузини.

Що ж стосується складу української збірної, то на 90% у ньому будуть представлені гравці "Арго"-НАУ – семиразві чемпіони України. Наші лідери вам добре відомі - Олександр Потапенко, Оле Перегуду, Ярослав Перегуду, Віталій Задвирный, Олександр Донцов, Петро Галастян з “Епохі-Політехнік”, Валерій Максюк з “Авіатора” і два легіонери з Іспанії - Олег Зализний і Владислав Сторчак. Тренери - Володимир Муха й Олександр Захаренко.

Зараз ми ведемо переговори з закордонними Федераціями з приводу проведення контрольних матчів. Зокрема з польською та россійськими збірнми.

Крім того, у нас є пристойна команда по регбі-15, що фактично забезпечила собі право участі в групі А чемпіонату Європи. Нагадаю, що нам залишилося зіграти два матчі - зі шведами (на виїзді 1.05.2004) і з голландцями (у Києві 16.05.2004).

- Пане КАССАШВІЛІ, напевно ви приїхали до Київа не тільки за для того, щоб зустрітися з журналістами...

Заза КАССАШВІЛІ: - Прихід до влади нового президента Федерації регбі України, так само зацікавив керівництво FІRA-AER. Після знайомства з Едуардом Самоткалом я як директор департаменту з регбі-7 Європейської федерації FІRA-AER можу з полегшенням заявити: "Впевненість і багаторічний досвід ведення бізнесу, тільки зміцнить позиції України у світовому і європейському рейтингах". Ми провели нараду, де були досягнуті важливі угоди між нашими організаціями і намічені нові шляхи розвитку. Україна з потенціалом а головне з 48-мільйонною глядацькою аудиторією представляє для європейського регбі велику заццікавленність. І наші відносини будуть тільки зміцнюватися і розвиватися.

До турніру, що відбудеться 26 - 27 червня, ми вже зараз готуємося. Необхідно обговорити всі нюанси. І телефонном це зробити неможливо. І в наших інтересах, щоб цей турнір пройшов на найвищому рівні.

Крім того, змагання відвідають багато видних людей європейського бізнесу. Тому необхідно буде створити центр, де б ділові люди вели переговори. Тому регбі-7 це дуже цікавий продукт із комерційної точки зору. Я б порадив українським фірмам вивчити це питання.

- Олексію, зараз регбі в Україні почав розвиватися як ціла індустрія. У зв'язку з цим чи можливо повернення наших легіонерів в український чемпіонат?

Олексій ЦИБКО: - Звичайно. Ми тільки зацікавлені в цьому. У нас більше десяти чоловік грають у клубах Росії, Польщі, Іспанії і Франції. І повернення цих хлопців тільки підсилить рівень національного чемпіонату.

Так само ми не виключаємо можливість, щоб легіонери з інших країн грали в українських клубах. І вже перші зворушення у цьому напрямку є. У минулому чемпіонаті України в складі київського "Авіатора" на поле виходили гравці молодіжної збірної Польщі. А в складі "Арго"-НАУ кілька матчів провів Геннадій Буданов - вихованець київського регбі, який згодом добре зарекомендував себе в російських клубах і в національної збірної цієї країни, ставши між іншим Майстром спорту міжнародного класу Росії. Так що ми залучаємо в Україну іноземців.

- Пане КАССАШВІЛІ, організація турніру з регбі-7 дуже дорого коштує. Який їх бюджет?

Заза КАССАШВІЛІ: - Що стосується перельоту, то кожна країна оплачує 50% транспортних витрат, інші 50% відбудвається за рахунок FІRA-AER. І кожен організатор оплачує командам проживання і харчування протягом трьох діб. Я вам скажу, що країна бажаюча організувати в себе турнір світової серії ІRB повинна розщедриться на один мільйон доларів. Це дуже дорого. У той час це ж і престижно. Ми вже провели переговори з телеканалом "EuroNews" щоб вони висвітлювали турніри європейської серії (FІRA-AER) . Це один із самих популярних каналів світу . А це зайва реклама столиці України.

Олексій ЦИБКО: - Адже ви зрозумійте, що в Україні немає жодного виду спорту, крім футболу природно, який би зміг зібрати таку кількість глядачів. Нещодавній приклад - матч із Німеччиною. Був повний стадіон - сім тисяч глядачів. Аншлаг. І це не межа . Думаю, що після матчу з голландцями ми спробуємо вийти на більш пристойний рівень, і може коли-небудь, проведемо матч на НСК "Олімпійському " при аудиторії 100 тисяч глядачів. Але хочу відзначити, що ми не виступаємо проти футболу. Нариклад у Франції однаково популярні і футбол і регбі. Але ж французи чемпіони світу і Європи з футболу і срібні призери Кубку світу - 1999 року з регбі.

- Ви багато говорите про розвиток і пропаганду регбі в Україні. Пане Олексію, а що ви робите за для того, щоб у прямому ефірі, на одному з телеканалів, показати матч за участю збірної України?

Олексій ЦИБКО: - Дякую за запитання. Що робиться? У першу чергу готується команда. Ми не можемо зараз прийти на будь-який телеканал і почати домовлятися про що-небудь. Бо знаємо, що трансляція буде коштувати дуже дорого. Ми хочемо для початку показати, що ми працюємо в потрібному напрямку . І за кілька днів цього зробити не можна. От приклад - Грузія до успіху йшла дев'ять років.

На грі з німцями було присутнє сім тисяч глядачів. Якщо така кількість прийде і на Голландію, то керівництво каналів побачить, що цей вид спорту популярний. І можливо на матчі чемпіонату Європи серед команд вищого дивізіону “А” у нас буде вибір, який з каналів буде транслювати матчі за участю збірної України.

Заза КАССАШВІЛІ: - Я хочу сказати, що коли в Грузії в минулому році проходив кваліфікаційний етап по регбі-7, рейтинг одного з телеканалів під час трансляції піднявся на 15,8%.

Крім того, у 1995 році Грузія проводила домашній матч зі збірної Німеччини в Тбілісі, і ми вперше отримали право організувати регбійний матч на національному стадіоні імені "Бориса Пойчадзе". Було присутньо три тисячі чоловік. Але, минуло сім років. І на гру Грузія - Росія, яка відбувалася на тому стадіоні зібралося 65 тисяч глядачів. І це факт! На сьогоднішній день, коли національна збірна проводить свої домашні матчі, ми відмовляємося від прямих телевізійних трансляций. Тому що втрачаємо близько 25 тисяч глядачів, що залишаються вдома дивитися регбі по телебаченню.

- З чим ви пов'язуєте такий бум розвитку регбі в Грузії? Адже по популярності цей вид спорту зараз навіть випередив футбол.

Заза КАССАШВІЛІ: - Регбі у Грузії є історичне коріння. Клубні команди були чемпіонами СРСР. Багато гравців виступали в складі збірної Радянського Союзу. Але з розпадом цієї держави з 1991 по 1994 роки в нас була серйозна криза. Навіть національний чемпіонат не проводився .

І от у 1994 році ми почали відроджувати цей вид спорту. У нас була мета: збірна Грузії повинна була грати у фінальній частині Кубка світу-2003. І ми досяглии її. Головне в цій справі бажання і терпіння. Ми йшли до цього дев'ять років. В України є величезний потенціал, щоб брати участь у фінальній частині Кубка світу -2007. Тому якщо працювати добре, то всі обов'язково вийде. Якщо в Грузії вийшло, то чим Україна гірше?

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках champion.com.ua 

©2000-2018, Чемпіон
Передрук матеріалів за умови посилання на Сhampion.com.ua.

E-mail редакції: info@champion.com.ua
  
  
facebook.com
Тисніть Вподобайку та
читайте Champion.com.ua в Facebook