Результати / календар  |   Таблиці  |   RSS  |   Мобільна версія  |   Архів    
Знайти
Champion.com.ua /Регбі
6 переглядів Версія для друку Коментарі  [    ]
23.03.2004  12:04

Олексій Цибко став в.о. президента Федерації регбі України

Колишній капітан національної збірної України з регбі Олексій Цибко, який до останнього часу займав посаду Першого віце-президента Федерації регбі України, 18-го березня став виконувачем обов'язки Президента ФРУ. Його попередник Едуард Самоткал у зв'язку з занятістю на своїй основній роботі зняв з себе всі повноваження президента ФРУ.

Колишній гравець клубу РК "Арго"-НАУ і капітан національної збірної України з регбі Олексій Цибко, який до останнього часу займав посаду Першого віце-президента Федерації регбі України, 18-го березня став виконувачем обов'язки Президента ФРУ.

Його попередник Едуард Самоткал у зв'язку з занятістю на своїй основній роботі зняв з себе всі повноваження президента ФРУ.

Сhampion.com зв'язався з Олексієм Цибко і попросив його прокоментувати ситуацію яка склалася за останні кілька днів у керівництві Федерації регбі України.


- Можу вас запевнити що нічого страшного у цьому немає, - почав розмову Олексій. - Дійсно пан Самоткал написав заяву про те, що у зв'язку з занятісттю на своїй основній роботі своїм наказом призначив мене виконувачем обов'язки президента ФРУ, а іншим зняв із себе всі повноваження. В принципі нічого особливого не відбулося. Ми як йшли шляхом про який я неоднарозово говорив з приводу розвитку цього виду спорту в Україні, так і будемо йти. Зараз йде організаційна робота з проведення матчів чемпіонату України, поєдинків національної збірної з командами Швеції, які відбудеться першого травня у Стокгольмі і Голландії – 16 травня у Києві, а також Міжнародного кваліфікаційного турніру з регбі-7, який пройде у столиці України 26 і 27 червня.

- До речі, як зараз йде підготовка до київського турніру з регбі-7? Відомо, що з цього приводу ви зустрічалися з головою Держкомспорту Миколою Костенко.

- Це дійсно так. І знаєте навіть приємно відзначити той факт, що міністр спорту України знаходиться в курсі всіх справ, які стосуються розвитку не тільки українського, але і світового регбі. Він задоволений останніми успіхами української збірної України з регбі-7, про те, що в червні в Києві відбудеться кваліфікаційний етап чемпіонату Європи, і те що збірна України по регбі-15 у наступному році буде брати участь у чемпіонаті Європи серед команд Дивізіону А, де виступають представники європейської еліти.

Крім того, нагадаємо, що в 2008 році регбі-7 візьме участь у показових виступах на Олімпійських іграх у Пекіні, а в 2012 на Олімпіаді вже будуть розіграні нагороди. Можу запевнити, якщо Україна і надалі буде йти таким шляхом, то у майбутньому вона буде серед лідерів не тільки європейського , але і світового регбійного руху .

Крім того, Микола Павлович Костенко дав розпорядження про створення державної комісії на чолі з першим заступником міністра спорту паном Дутчаком з розвитку регбі, як виду спорту в Україні з 2003 по 2007 роки. Нагадаємо, що в 2007 році у Франції відбудеться черговий 6-й Кубок світу. Про хід підготовки до нього ФРУ і буде звітувати перед створеною комісією.

Що ж стосується підготовки до турніру з регбі-7, то хочу відзначити що за дуже короткий термін часу був пророблений величезний обсяг роботи. Вся підготовка зараз йде за наміченим планом і виходить на заключну стадію. Багато організаційних моментів уже вирішено.

Можу запевнити, що ми робимо все за для популяризації цього виду спорту в країні. Україна вже давно стукається в двері найвищого європейського регбийного суспільства. І на сьогодні вже дозріла до того щоб бути однієї з елітних команд Європи.

- Якщо торкнутися роботи Європейської асоціації регбі (FІRA-AER), то вже відомо що зараз є ідея організації і проведення турніру серед країн Чорноморського басейну.

- Справа в тому, що за останній період часу рівень розвитку регбі в цьому регіоні значно виріс. Румунія і Грузія брали участь у фінальній стадії Кубку світу-2003. Крім того, є збірні Росії й України - команди пристойного рівня. Цей турнір буде проводитися як на рівні збірних, так і на рівні клубних команд. І ми сподіваємося, що у майбутньому він стане чимось начебто противаги "Кубку шести націй" який існує ще з дев'ятнадцятого сторіччя. Крім того, з економічної точки зору, країнам, що представлятимуть чорноморський басейн буде набагато вигідніше брати участь у такому змаганні. Командам з Києва або Харкова з фінансової точки зору буде набагато краще з'їздити до Росії, Румунії або Грузії, ніж до Німеччини, Данії або Бельгії.

- Нещодавно збірна України поверунлася з Польщі де провела дві товаризькі зустрічі з клубом "Лодзь" – чемпіоном країни з регбі. Розкажіть чи задоволений тренерський штаб та гравці української команди тренувальним збором.

- У принципі, команда, яка грала у Лодзі носила назву збірна клубів України. У ній були представлені кращі регбісти, що захищають кольори клубів учасників чемпіонату України. Легіонерів з Іспанії, Франції і Росії ми вирішили не викликати. Їх можливості тренерському штабу команди добре відомі. Ми вважали за потрібне передивитися перспективних хлопців, які у майбутньому зможуть замінити наших прославлених ветеранів.

Я вже розмовлялв з тренеським штабом команди і головний тренер Володимир Муха мені сказав, що тренувальним збором залишився задоволеним. Адже це був фактично перший наш вихід на зелений газон. Ігри були важкими. У обох матчах ми перемогли – 52:12, та 15:5. Чесно зізнатися, суперники були здивовані нашим фізичним станом. Вони думали, що ми місяця три тренувалися на пристойних полях у Туреччині або на Кіпрі, чергуючи тренувальний процес іграми із сильними командами.

- Зараз усі ваші подумки пов'язані з майбутніми двома матчами чемпіонату України в яких "Арго"-НАУ 27-го і 28-го березня приймає львівський "Сокіл"...

- Так. Вони будуть у багато в чому визначальними і дадуть більш ясну картину, у якому фізичному стані ми знаходимося . Вже у вівторок ми розпочали підготовку до цих ігор. Причому багато уваги приділялося тактичним схемам побудови гри, те чого багатьом гравцям зараз не вистачає.

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках champion.com.ua 

©2000-2018, Чемпіон
Передрук матеріалів за умови посилання на Сhampion.com.ua.

E-mail редакції: info@champion.com.ua
  
  
facebook.com
Тисніть Вподобайку та
читайте Champion.com.ua в Facebook