Чоловіча збірна України (U-20) - віце-чемпіон Європи-2016 з волейболу

10.09.2016 20:02 4575 0

Збірна України (U-20) поступилася у фінальному матчі чемпіонату Європи збірній Польщі з рахунком 1:3 та стала срібним призером змагань.

Це перші медалі для чоловічого волейболу за період незалежності України.

За підсумками змагань Олег Плотницький був визнаний MVP чемпіонату Європи.

Також він увійшов у символічну збірну турніру як догравальник.

Чемпіонат Європи-2016 з волейболу

Молодіжні збірні (U-20)

Пловдив, Болгарія

Фінал

10 вересня

Україна - Польща - 1:3 (27:29, 21:25, 25:21, 12:25)

Україна: Полуян (к) - 12 (12 - атака, 0 - блок, 0 - подача), Головень - 3 (0, 0, 3), Плотницький - 12 (11, 0, 1), Рогожин - 7 (5, 2 ,0), Лиходід - 6 (5, 0, 1), Клепко - 2 (2, 0, 0); Канаєв (л), Кучер (л), Остапенко - 2 (0, 0, 1), Столбунов.
Тренер - Микола Пасажін

Набрані очки: 85-100 (35-55 - атака, 4-13 - блок, 5-8 - подача, 41-24 - помилки суперника).

Матч за третє місце

Росія - Італія - 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:18)

До Вашої уваги огляд матчу від сайту Федерації волейболу України:

"Як і передбачалося, другий матч між збірними Польщі й України на цьому чемпіонаті вийшов зовсім іншим. Інакше і бути не могло. Фінал - це зовсім інша мотивація. З такою мотивацією і розпочала збірна України, у складі яких був відсутній основний діагональний Дмитро Вієцький.

Яскравий перший темп від Андрія Рогожина. Суперник відповів тим же. Ще кілька обмінів однаковими діями, поки Якуб Кочановськи не зробив брейк. 6:4. Далі 8:6. Втім, Олег Плотницький рахунок зрівняв, а тут уже зробив перший у цьому матчі ейс. 10:9 - Україна повела. Суперник зрівняв - 10:10. На подачі Кирила Лиходіда, який замінив Вієцького, ускладнили життя супернику - повели 14:12.

Втім, Форнал відповів двома ейсами. 16:14, і вже Польща попереду. Далі поляки подвоїли перевагу. 22:18. Три очки до перемоги у сеті. Але тут вагоме слово сказала українська подача. Подавав Рогожин, а забивав Тимофій Полуян. Тричі. 22:22. Все вирішувалося на балансі. Ще п’ять разів команди зрівнювали рахунок, поки брейкпойнт не зробили поляки. Заблокували Полуяна на краю сітки. 29:27 - це вже гідний бій.  І перемогти тут могли обидві команди.

Другу партію дуже хитрим планером розпочав Олексій Головень. Поляки не знали, що з ним робити. Вслід більш звична подача. І теж ейс. 2:0 - Україна повела. Втім, більшою мірою лідирували у сеті поляки - 11:8, 11:11, 15:13. Вирішальну перевагу вони заробили завдяки помилкам українських волейболістів. 22:18. У цей момент Микола Пасажін змінив зв’язуючого - вийшов Михайло Столбунов, але кардинально це нічого не змінило. 25:21. Польща повела в матчі з рахунком 2:0.

Втім, Україна продовжила гнути лінію своєї подачі. І це принесло. Плотницький відкрив рахунок, а потім на його ж подачі збірна розвила перевагу - 6:3. Поляки тут же наздогнали (6:6), і до другої перерви жодна з команд не отримала суттєвої переваги. 16:15 - на користь Польщі після удару Кволека.

Успішно увійшов у гру Володимир Остапенко, який замінив Георгія Клепка. Розпочав з ейсу, далі додав влучний постріл, а потім ще й блок після подачі Рогожина. 23:19 - Україна попереду. Наприкінці команди обмінялися помилками на подачі, і це було достатньо для перемоги у партії.

1:2 у матчі. Боротьба продовжується. Втім, на четверту партію українських волейболістів не вистачило. 12:25...

3:1 - на користь Польщі. Україна  срібний призер чемпіонату Європи (U-20) 2016 року", - зазначається в огляді.