Champion.com.ua /Важка атлетика
1 перегляд Версія для друку    Коментарі  [  ]
19.11.2003  11:56

Наталя Скакун - чемпіонка світу

22-річна українка Наталя Скакун стала чемпіонкою світу з важкої атлетики у категорії до 63 кг взявши вагу у 248 кг. До того ж Скакун виборола "золото" у поштовху, при цьому встановивши новий світовий рекорд, який нині становить 138 кг. Ще одну "срібну" нагороду українка здобула у ривку.

22-річна українка Наталя Скакун стала чемпіонкою світу з важкої атлетики у категорії до 63 кг взявши вагу у 248 кг. До того ж Скакун виборола "золото" у поштовху, при цьому встановивши новий світовий рекорд, який нині становить 138 кг. Ще одну "срібну" нагороду українка здобула у ривку, показавши результат 110 кг. Варто зазначити, що три медалі Наталі Скакун, дозволили збірні Україні піднятися у загальнокомандному заліку на четверте місце. Лідирує за медалями команда Китаю у якої 21 нагорода. На другому місці важкоатлети з Туреччини 10 та треті таїландці – 8. Відзначимо, що Наталя Скакун є чемпіонкою Європи 2001 року.

Варто зазначити, що у вазі до 63 кг, ще один світовий рекорд на рахунку білоруски Ганни Бачишка, яка взяла перше місце у ривку з результатом 113,5 кг. Нагадаємо, що у понеділок на чемпіонаті світу у Ванкувері закінчила свій виступ у вазі до 58 кг українка Світлана Коханенко, яка з результатом 197,5 кг фінішувала на 15-му місті.

Приніс важливі залікові очки у скарбничку збірної України і Олександр Черпак, який у категорії до 77 кг посів шосте місце з результатом 350 кг. Українець у ривку взяв 160 кг, а в поштовху йому підкорилася вага у 190 кг. Чемпіоном світу у цій вазі став іранець Фалахті Моххамед Нейджад результат якого 357,5 кг. Якщо пригадати слова наставників української збірної напередодні першості, то поки що наші атлети виступають за планом.

Що стосується олімпійських ліцензій, то поки українці перебувають на пристойних позиціях. Так чоловіча команда з 38-ма очками йде на 14-м місці і наданий момент розраховує на 4 ліцензії. Вдалий виступ Наталі Скакун дозволив жіночій збірній України піднятися на 12-те місце, яка з 39-ма очками може розраховувати в Афінах на трьох спортсменок